Agent Blizzard zasnął. Budzenie w toku

około godziny temu wyskoczyło mi to jak próbowałem włączyć battle.net, co robić?
Próbowałem już zamykać w menadżerze zadań Agent.exe i włączanie programu jako administrator

Mam ten sam problem… usunalem pliki cache, dziala ale musialem odnalezc recznie folder z gra COD, teraz ciagle pokazuej waiting i nie moge uruchomic gry… ale zenada :confused:

czy coś wiadomo w tej sprawie? Niestety standardowe porady nie działają…

Przeszukalem wójka google ale nic nie widac :frowning:

mam ten sam problem po przeinstalowaniu aplikacji gra w dalszym ciągu nie chce się uruchomić

A idź pan w ch… :frowning: a tak chcialem sobie pograc :frowning:
Moze serwery leżą i kwiczą ? Nie wiem, poczekajmy :stuck_out_tongue:

Serwery działają , znajomi grają i nie mają tego problemu

Mam to samo :frowning:

Panowie i Panie znalazłem rozwiązanie na ten problem. Metoda jest następująca: znaleźć folder Battle.net w C:/ProgramData i usunąć. Nie pomylić z C:/Program Files(x86)/Battle.net.
Uruchomić aplikację battle.net i zlokalizować grę ręcznie(bo może się pokazać przycisk Instaluj). U mnie na Win10 to zadziałało.

Pozdrawiam i życzę udanej gry!

Edited:
U mnie też pojawiło się Oczekiwanie…

1 polubienie

Polecam czytać Twittera Blizzarda pracuja nad problemem a ja nmg zaktualizować COD MW bo mam Oczekiwanie zajebiście

mam to samo… nie pomaga reinstalacja battle.net

Ja mam jedną odpowiedź. JEBANE DZIADY! Ciągle mają problemy. A teraz będą mieć jeszcze większe przez te dodatkowe ferie.

Świetnie, nie mogę grać w żadną z zakupionych gier. Dzięki Blizzard!

mam to samo
agent usnal… reinstalacja nie pomaga.
ale Aplikacja na Apple dziala bez problemow

Uwaga zaczęło działać !!

Nie Kłam

u mnie jeszcze nie działa

sory, u mnie tez działa

Musicie robić tak jak robicie tj. wyłączyć całkowicie aplikacje, usunąć cache, aaaale po tym procesie nie odpalać battle.net tylko bezpośrednio COD’a. U mnie dopiero tak udało się odpalić grę.

Problem ze śpiącym agentem został już rozwiązany i wszystko powinno działać normalnie. Jeśli błąd dalej się pojawia - oznacza to po prostu, że agent Aplikacji Blizzard jeszcze się nie odświeżył. Pełen restart całego PC rozwiąże problem. Przepraszamy za wszelkie zaistniałe niedogodności.