Diablo 2 LoD - Nie można wejść do gry. Niewłaściwy plik

Pobrałem grę z shopa i zainstalowałem, przy tworzeniu postaci gra się jakby zaczyna ładować ale wyskakuje informacja Nie można wejść do gry. Niewłaściwy plik po czym ekran wraca do menu głównego gry a postać nie zostaje stworzona. Posiadam Windows 10 a gra jest w wersji 1.14d, patch aktualizowany poprzez grę, nie ściągany osobno. Bardzo proszę o pomoc, chciałbym jeszcze pograć zanim wyjdzie nowe “stare” Diablo 2 :slight_smile:

Bazując na Twoim opisie wygląda to wstępnie na problem z zapisem pliku. Gdyby była to wcześniej stworzona postać, to byłaby to kwestia istniejącego pliku. Jeśli jednak problem pojawia się na nowo zakładanej postaci, to prawdopodobnie kwestia praw dostępu/zapisu plików na dysku.

Możesz przetestować utworzenie konta administratora i zalogowanie go. To powinno nieco zwiększyć Twoje uprawnienia.

Ponadto niektóre programy mogą blokować dostęp do zapisu w konkretnych katalogach. Wliczają się do tego szczególnie programy regularnie synchronizujące zawartość danych katalogów, takie jak OneDrive. Tutaj info jak sobie z tym poradzić.

Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą. Jeśli nie to nadal pozostaje reinstalacja gry. W tym przypadku zalecamy wybrać inny katalog, a jeśli masz taką możliwość nawet inny dysk/partycję.

Był to problem z uprawnieniami użytkownika na komputerze, w folderze Zapisane gry, Diablo przy instalacji nie utworzyło folderu Diablo II w którym znajdować się powinny save z gry.
Dziękuję za pomoc

Witam, mam taki sam komunikat Nie można wejść do gry. Niewłaściwy plik, dotyczy również sytuacji tworzenia nowej postaci, postać utworzona wcześniej ładuje się normalnie. Oczywiście gra jest również oryginalna - tyle że instalacja z płyt i zaktualizowana. Program onedrive nie jest używany. Gram na kocie z uprawnieniami administratora. Windows w wersji 11 na bieżąco aktualizowany. Proszę o jakąś radę.
Mała korekta - okazuje się, że postać utworzona już kiedyś faktycznie się ładuje ale niestety nie zapisują się żadne zmiany. Nie grałem tą postacią na singlu tylko na BN i nie zauważyłem tego

Napisz proszę co zrobiłeś aby to naprawić