Problemy ze zgodnością gry Diablo 2

Ostatnio po dłuższym czasie chciałem znów zagrać określoną postacią w grę Diablo 2. Niestety pojawiło się wiele czynników powodujących problem.

Odpaliłem grę z oryginalnej płyty i zainstalowałem ponownie grę. Instalacja przebiegła pomyślnie.
Po kliknięciu “graj w Diablo 2” wyskakuje komunikat pod nazwą “Asystent zgodności programów”, który informuje mnie, że:
“W przypadku oprogramowania Diablo 2 istnieje znany problem ze zgodnością z tą wersją programu Windows. Aby uzyskać aktualizację, która jest zgodna z tą wersją systemu Windows, skontaktuj się z firmą Blizzard”.

Powiem, że mój system ma problem z aktualizacją, bo brakuje mu miejsca na dysku systemowym żeby zainstalować aktualizację. Mam na nim dosłownie kilka megabajtów. W tej chwili i najbliższym czasie nie będę mógł tego zrobić.

Gra nie chciała się odpalić po jej uruchomieniu z płyty oryginalnej. Zauważyłem tylko czarny ekran i dalej nic.

Po zainstalowaniu gry Diablo 2, zabrałem się za instalowanie Diablo 2: LoD.
Tuż po zakończeniu instalacji gry wyskoczyła błąd.

" Program instalacyjny nie mógł skopiować następującego pliku:
SetupDat\Files100\POL\License.txt
Error 0x00000070: Za mało miejsca na dysku.
(C:\d2\tools\Diabinst\Source\DiskUndo.cpp:246)"

Widać chyba o co chodzi. Tak samo jak wcześniej, brakuje miejsca na dysku systemowym. Czy radzicie żeby jeszcze raz zainstalował ten dodatek?

Przypominam, że obie te gry mam zarejestrowane na stronie BN i dziś, w dniu instalacji nie instalowałem tych gier z wersji instalatora pobranego z BN. Dlatego, że wcale nie chciał się uruchomić. Próbowałem wielokrotnie.
Po kliknięciu “graj w Diablo 2 Lord of Destruction” analogicznie wyskoczył mi komunikat z nazwą “Asystent zgodności programów” i dalsza treść jest taka sama.

Inne czynniki która sprawdziłem:

  • internet mam sprawny
  • grafika sprawna sprawdzona testem
  • nie zauważyłem problemów z portami
    oraz inne których nie zauważyłem ani sprawdziłem…

PS.: Polecam grać na modyfikacji Valhalla 503 bo jest świetna :slight_smile:

Czekam na odpowiedź