Zhakowane konto

Piszę na forum bo czuję się bezradny. Wczoraj o godzinie 18:29 (19.10.2022) przez własną głupotę, padłem ofiarą kradzieży kotna. Email został natychmiast zmieniony przez co nie mogłem się zalogować. Zaniepokoiła mnie wiadomość od Blizzarda o godzinie 18:49 z informacją, że moje konto zostało wyciszone. Około godziny 19 udało mi się odzyskać dostęp, dzięki weryfikacji telefonem komórkowym. Po zalogowaniu zauważyłem, że została stworzona nowa postać na pierwszym lvl’u z nickiem (Blizzäid). Po wejściu na swoją główną postać okazało się, że nie mam części przedmiotów z ekwipunku, całego golda (3.5k) i prawie wszystkich przedmiotów z banku o wartości około 1/1.5k. Przedmioty, to najmniejszy problem. Najszybciej jak tylko mogłem podjąłem próbę skontaktowania się z działem pomocy i opisałem całą sytuację. Od wczoraj zero odzewu ze strony supportu, aż do dzisiaj. O godzinie 16:42 (20.10.2022) otrzymałem wiadomość email (Działanie Dyscyplinarne: Zamknięcie Konta, Wykroczenie: Działania Naruszające Warunki: Nadużycie Ekonomii). Nie wiem już sam co o tym myśleć i co dalej mam robić.

Hej.
Mam bardzo podobną sytuacje co twoja , tyle że nie dostałem maila o nałożeniu kary.
Zapewne wysłali na maila który był zmieniony bez mojej ingerencji.
Napisałem odwołanie 22.10.2022 i totalnie 0 odpowiedzi. Samemu też nie wiem co robić a czuję ,że czekam totalnie na nic. Może tutaj znajdzie się jakiś moderator co pomoże tobie i mi w tej sytuacji.

Czekam od czwartku i nic. Jeśli czegoś się dowiem to dam znać.

Dzisiaj support odpisał i odblokowali mi konto bez żadnego problemu :slight_smile: