Cierniak-Bretnala zamiast Pieca ?

Dobra Bretnala Vo’Toyiasa do łapki (zawsze ma ciernie), a zamiast Pieca Przebudzenie Akarata do kostki.
Bretnala PODWAJA obrażenia od cierni (a przecież bijemy cierniami) jeśli zastosujemy Wyzwanie ( a stosujemy od jakiegoś czasu). Piec daje zwiększenie obrażeń przeciwko elitom i bossom jedynie o 50% .
Gdzieś tkwi haczyk ??

Witaj,

Jeśli ciernie, to zakładam, iż piszesz o Cierniaku.
Tutaj się chyba nie zmieniło (nie grałem prawie rok a to kupa czasu :smile:) i w łapach Świniobijec a od Twoich affiksów w innych rzeczach zależy czy dasz LoH, czy wzmocnienie bicia Elit. AS i CD-R raczej nie do ruszenia.
W Kostce koniecznie Braterstwo - o 20% podwyższa blok a u Cierniaka to jedna z podstaw defensywy, Krwawe Łapawice oraz Jedność żywiołów.
Haczyk może tkwić w tym, że jeżeli wstawisz Piecyk nie osiągniesz wyższej wartości bloku niż 80%. A jak wiesz Cierniowy jest JEDYNYM buildem, gdzie blok może przekroczyć ustawowe 70 procent. Chodzi o bonus biorący się z Latarni.
Z Braterstwem możesz mieć nawet 100.
Ja na swojej słabej wciąż postaci - gram tylko HC zatem od czasu do czasu trza budować może nie od nowa ale od połowy drogi, bo mam aliasy na podorędziu, bez problemu wyciągnąłem 94%. Co łączy się z bonusami płynącymi z Akarata - CD-R.b
Pozdrawiam,
Irek

No właśnie. Znany i lubiany :wink: ortodoksyjny “kaczusiowy” Cierniak już dawno odszedł do lamusa. Teraz rządzą wersje z Piecem, Wyzwaniem, Nemezisami itp udoskonalaniem. Pytałem o Bretnalę, bo spotkałem się z takim buildem i wygląda to interesujaco (wzrost mocy 0 100%).

No masz :wink:

Kupa czasu ale mechanika buildu nie pozostaje zmieniona (się poczytało i samemu pośmigało ;-))
Po mojemu: na wysokie GR pozostaje Prawie, że “ortodox” Cierniowy.
Bez Swiniobijca i Akarata w Łapach nie pójdzie.
Zamiast Krwawych możesz spróbować Kamienne, jakkolwiek gram ino HC i na moje wysokie GR Kamienne lepsze gdyż, ponieważ - przeżywalność.
Natomiast na Farmę i Runy Piec zamiast Braterstwa plus Bretnala w łapę - cudo.
Plus w pasywkach Kanon Nadzieji - Na Skrzydłach Aniołów.
Acha.
Wyrok. Runa Grupowy Werdykt. Grupujesz moby i Elity a - jak wiesz - w Cierniaku to niezwykle ważne.
Jeśli grasz progowe HC GR runa Osłabienie.
W miejsce Konsekracji.
Inne pasywy i aktywa bez zmian. :wink:
Po mojemu.
Odpuść Wyzwanie, bo zasobów masz w tym buildzie w tak zwane pizdu. :D:D:D
Napierdalasz. :wink:

Przepraszam za słowa zbyt może wulgaris,
Irek

Tyle, że Bretnala do działania wymaga Wyzwania które zwiększa szansę na blok o 50 %.

Oups.
Racja :wink:

Spróbuj Wyroku i Wyzwania odpuszczając Szarżę na progowych GR - jeśli nie grasz HC, możesz ginąć szybko ,:_)
A po prostu biegniesz od Elity do Elity, czy Szefa. W międzyczasie ładuje Ci się plus 1500 do obrażeń.

Jakkolwiek na Farmę i Raty gdzie blok nie jest Tobie aż tak potrzebny miast Wyroku Wyzwanie: Miękie Nogi.
I w miejsce Świniopijca (przepraszam pijący jestem :D) In Geom: AS, CDR, LOH, Siła. To mieć musisz.
Irek