DIV - Zakończenie przygody

Witajcie.
Jako wieloletni Fan Diablo jestem zmartwiony tym co zobaczyłem.
Nie mam nic do świata bo jest genialny,ale wolałbym sam serial w takiej stylistyce niż gameplay ,który mieliśmy okazję zobaczyć.Jeśli Firma,która posiada takie środki przedstawia znowu grę która trąci już kilkuletnim produktem w dodatku nie jest w 1/10 przygotowany to dziękuję za serwowanie takich dań głównych.

Skupiłem się na samym D4 podczas Blizzconu.Informacje podsłuchane ze q&a streamerów z devami.

Lecimy:
-Gra już jest przestarzała mechanicznie i gameplayowo
-Kolorystyka i efekty na ekranie stonowane tak mocno po dłuższej chwili oglądania nużyło mnie bardzo.
-Umiejętności nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia.Blizzard wyglądał jak zmarznięty deszczyk. Nie czuć impaktu “pier…cia”.Tylko Druid się wyróżniał i coś “działo się”
-Gore. Jucha leci to fakt.Jednak Zwłoki nie wybuchały kończyny nie odpadały od przeciwników bogatych w mięso (szkielety ok), dlatego mam oczucie że brak efektu “Fatality” tylko jedna scena z oskrytpowanym bosem była chyba. EDIT dobra była jeszcze 1 scena na głównym gameplay z panelu (d3 było bardziej obfite w to)
-System rozwoju postaci jest aktualnie biedny - konsolowy.
-Mało umiejętności do wyboru.
-Mało pasywek do wyboru a te kluczowe determinujące to 4 na postać (czarodziejka 6) lekki impakt na gameplay całościowy.
-Build determinować będą Itemy jak w D3 - będą posiadały moce legendarne
-Trade aktualnie wiadomo że będą 3 typy przedmiotów.Nieskończona rotacja.Jednorazowa sprzedaż i Bind.Brak ah co mnie odrzuca bo szkoda mi czasu na szukanie przedmiotów po forach i spamowania po czacie.

Podsumowując kolejna konsolowa gra z mroczniejszym tematem przewodnim.To już nie ta epoka jestem za stary i cały czar prysł.
Już wiem że nie mam co szukać w i gra nie jest dla mnie.
Obejrzę tylko storyline na YT i tyle.
Oszczędzcie sobie komentarzy że to wczesna wersja.Pamiętajcie też jak skończyło D3 i ile lat czekaliśmy na bombę.
wybuchła petardka.
Chyba nie zrozumieli że czekamy na prawdziwego H/S gdzie szukamy głębi w mechanikach,przedmiotach i statystykach.
Brak miodnego Gameplayu i Theorycraftu co wyklucza ten tytuł z kręgu moich “światełek w tunelu”

Klimat mnie przerósł
11/10
Gameplay
3/10

Dziękuję Wam za wspaniałą przygodę z 1 i 2 częścią oraz wiele lat spędzonych przy tych znakomitych produkcjach.
Odpuszczam zakup i interesowanie się tytułem - Wszystkiego dobrego.

3 polubienia

W sumie nie rozumiem tego płaczu… Zrozumiałbym, jakbyś zobaczył finalny produkt i wtedy można dać już jakieś argumenty, ale obecnie nie ma to kompletnie sensu. Blizzard pokazał gameplay, bo musiał coś pokazać, ale sami zapewnili, że to bardzo wczesny jeszcze etap produkcji z resztą widać to po samym hub’ie czy nawet tym, że zakładany ekwipunek nie jest widoczny na postaci, to obrazuje na jakim etapie są prace.
Pewnie wiele aspektów gry i postaci zostanie rozwinięte, Więc ogólnie z tą rezygnacją lepiej się wstrzymać do czasu aż zobaczysz finalną wersję.

Polubienia: 5

Jakoś Assasin Creed potrafi wyjść w rok i wygląda 1000X lepiej przy okazji jest fajną grą.Wczekałem się mnóstwo lat na D3 by potem dostać plaskacza od Twórców którzy porzucili produkt.Drugi raz do tej samej rzeki się nie wchodzi.Założenia z tego co widziałem już są spalone dla mnie na starcie.Nic innowacyjnego a do tego gra wygląda cieniutko i jest budowana typowo pod konsole.Za 5 lat już nie będziesz w stanie w to pograć bo będziesz miał tony fajniejszych gier dostępnych od ręki.Gra powinna wyjść q1/q2 2020 jeśli chce być na rynku.Tylko ostrzegam.Będą mieszać i kombinować do premiery i dostaniesz grę na komórkę w której decydować o postaci będzie 1 statystyka na broni. Wybacz ale wolę zapłacić aby inne gry się rozwijały. Nie mam czasu i ochoty czekać na “Blizzard Quality” - dawno i nieprawda.

Polubienia: 5

To już kwestia podejścia, ja nie oceniam produktu jakiego nie widziałem. Co do Assasina, to w sumie… Dla mnie cała seria to gniot. No ale sam widzisz, są różne gusta i różne podejście.

1 polubienie

Serio ktoś już wyraził swoje zdanie na temat gry która nie wiadomo czy jest w fazie alfa czy beta xD

Dali jakieś marne demo aby ludzi uciszyć i ludzie już swoje zdanie wyrażają. Ale to musi być smutne życie tak oceniać wszystko przedwcześnie.

To tak jakby narzekać że ciasto jest brzydkie przed upieczeniem. Smak w ogóle nie taki. Zapach też nie. Zabawne.

Finalny produkt będzie się różnił, co prawda nie musi bardzo ale będzie.
Gra wygląda dobrze i odnajdzie się w dzisiejszych czasach.

Zobaczyłeś ledwie urywki, a oceniasz jak pełnoprawny produkt. Ehh… Jeszcze gadasz o jakimś FATALITY w DEMO WERSJI XD

Dobra… Nieważne… Ty po prostu chcesz sobie ponarzekać. Nic sensownego nie napisałeś. Zwykły płacz albo hejt. Nazwij to jak chcesz.

2 polubienia

Zgadzam się.
A sama gra w tej chwili jest w fazie PRE-ALFA - potwierdzone. Nawet jeszcze nie mają wszystkich lokacji na silniku gry w jakimkolwiek szkielecie tylko w aconcept art’ach, a co dopiero mówić o detalach mechaniki gry/rozgrywki itp…

1 polubienie

Takie gry tworzy się minimum 3 lata. To, że pomiędzy większością z nich była jednoroczna przerwa nie znaczy, że w ten jeden rok powstaje każda gra.

DIV jest w produkcji od 2017 roku. Początkowo prace szły wolno (jak wiadomo, na początku są to same koncepcje - pisanie, rysowanie, nie tworzy się od razu wszystkiego na żywioł), dopiero po Blizzconie w 2018 roku, kiedy ogarnęli, jak wielką wtopę zaliczyli, prace przyspieszyły. Także można powiedzieć, że prace trwają ciut więcej niż rok, więc i tak stworzyli wystarczająco dużo jak na ten czas.

Na koniec podpisuję się pod tym zdaniem:

Miałem już więcej nie porównywać ale niech będzie - Lost Ark i pierwszy gameplay,
który wyszedł bagatela 5 lat temu.Dostalibyście zgniłego pomidora z podpisem Diablo i byście kupili za 10 krotność świeżego bezmarkowego warzywka.Każdy ma swój rozum i swoje zdanie. Wpadnę tu za 5 lat obadać rage - o ile znów nie przeniosą forum:) Tak samo wierzyłem w D3 bite kilka lat śledziłem wszystko. Grubo się naciąłem. Miałem przygotowany budżet gdyby za rogiem stało D2 Remaster lub mieli nas zaskoczyć,jak zobaczyłem gameplay DIV - powiedziałem o nie miarka się przebrała.Przez to wszystko kupiłem Wolcen mimo że jest w becie i czekam do 2020 na premierę;)
Jak się komuś podobało D3 to na D4 narzekać nie będzie - bo to prawie ten sam target.
Ja bym się wstydził wyjść z Produktem wyglądającym na 2015 do tego jeszcze ledwo rozpoczętym.
Idę na rozluźnienie posłuchać utwory z Toddem Howardem,któe oddają ten cringe.
#It just works #sweet lies

2 polubienia

Podsumowując… I tak każdy kupi żeby sprawdzić :wink:

Dajemy szansę temu produktowi, tymbardziej że DIV tworzy inna ekipa niz DIII. Myślę, że gdyby nie taka fala hejtu po poprzednim Blizzconie, to rownież i w tym roku nic nam by nie pokazano, a po prostu już musieli cokolwiek nam zaprezentować, bo fani nie pozostawili by na nich suchej nitki. Jeszcze bardzo dużo może się zmienić, to nawet nie jest wersja alfa… Porównanie z pomidorami nietrafione, bo my nie dostaliśmy pomidora, a zaledwie ziarenko, z którego albo wyrośnie dorodny i soczysty, albo karłowaty i niesmaczny owoc. Nie rozumiem tej fali niezadowolenia na tak wczesnym etapie prac. Diablo 3 - okej nie jest najlepszym produktem Blizzarda, ale ja jeszcze nie przekreślam tej firmy i daje mały kredyt zaufania wierząc, że nowy produkt okaże się całkiem udanym hack&slash’em.

1 polubienie

Zgadzam się z autorem tematu, inny silnik graficzny + więcej aspektów z diablo 2 = bardziej pozytywny odbiór ale ogłoszenie gry nie powinno być na etapie pre alfa … tym bardziej że developerzy na panelu nie sprawiali wrażenia jakby wiedzieli w która stronę to popchnąć. Primala zamienili na Mythic z Wowa coś gadali o kluczach z riftów a opisywanie jak działa zamarzanie w D4 <3 tak jak by niczego się nie nauczyli na D3. Nie chce tutaj nikomu przypominać bo minęło już sporo czasu ale D3 to niestety jest KLAPA STULECIA od premiery szło jak po gruzie, chociaż wtedy inferno coś znaczyło. Ale cały przekręt z RMAH (takiej akcji nie było w historii gier) nerfowaniem itemków które wcześniej ktoś kupił za kase to do dzisiaj jak sobie o tym pomyśle w głowie mam tylko o k** zwykła pralnia kasy bez przemyślenia bez testów. Kupiłem Ros bo jeszcze myślałem że uratują ale na necro nie dałem się naciągnąć i mam nadzieje ze ludzie wyciągneli z tego wnioski bo to nie chodzi gierke ze słaba tylko o to co blizzard jako firma była sobie w stanie pozwolić przy produkcji i rozwoju gry. Na koniec zacytuje klasyka ,Nie ma przebacz, bracie, jeśli chodzi o kase.’’

Pozdrawiam fanów

1 polubienie

jak ktoś lubi być nabijany w butle przez korpo to jego sprawa;) tak zachowuje sie tak bo to jest jedna z niewielu gier w które planowałem zagrać. Gram tylko w Action RPG na resztę nie mam czasu i ochoty. Blizzard udowodnił przy 3 części że nie warto wydawać $ i przesyłać feedback na temat produktu- bo firma nie zwraca klientom i fanom tego co obiecała.
Gracze mieli setki pomysłów dobrych aby podnieść grę z kolan.Wysyłali mnóstwo przemyśleń i sposobów jak rozwiązać problemy gry.
Raz na pół roku wychodził temat jak to w pocie czoła poprawiają grę i tyle…

Przypominam czego nie otrzymaliśmy z obietnic do D3

-PVP z rankingami
-3 Dodatki

Aktualnie do D4 już hucznie zapowiedzieli 3 dodatki i PVP a gra dopiero jest na etapie “wymyślania”.
Niech najpierw podstawkę skończą i wtedy niech rzucają frazesami.

Cierpliwie wiele lat czekałem na D3 a następnie sporo lat aby tą grę wprowadzili na właściwy tor.
Odpowiedzcie sobie sami jak poszło.Dziwię się wam że macie jeszcze kredyt zaufania…

3 polubienia

No okej, ja Cie rozumiem, sam sie z poczatku bardzo rozczarowalem diablo3. Sam wiesz ze gra zmienila sie nie do poznania. Przetestowali mase rozwiazan. Trojeczki juz nie uratuja (choc nadal gameplay sprawia mi duzo frajdy), to ja mam nadzieje ze nr4 bedzie przede wszystkim dobrze zaprojektowany juz od poczatku, ze nie trzeba bedzie naprawiac na szybko i szukac nowych rozwiazan, tylko beda sie trzymac danej koncepcji, dodawac nowy content itp. No a koncepcje maja taka zdaje sie, zeby polozyc znowu wiekszy nacisk na akcje a crafting i handel ograniczyc do minimum. Pewnie ze nie kazdemu sie to podoba. Ja spedzilem dziesiatki tysiecy godzin na h&sach i wlasnie frajda z samej rozwalki jest dla mnie najwazniejsza, wszystko inne to tylko dodatek i ja nie wyobrazam sobie siedzenia godzinami na AH i szukaniu itemow dla siebie jak moge w tym czasie tluc moby. Ale co kto woli i o gustach sie nie dyskutuje :slight_smile: Jednak jestem pewien ze w 4 i tak zagrasz :wink: pozdro

2 polubienia

Z jednym ma racje,ta gra D4 powinna sie ukazać w 2015 roku,
przespali to niesamowicie

1 polubienie

Dobrze prawisz zwłaszcza z AH po mimo że człowiek mógł na nim zarobić to ogólnie była wielka padaka. Wchodzę do gry i chcę mielić potwory a nie wisieć na AH i tracić na tym czas, dlatego trzeba umiejętnie z balansować drop żeby nie leciało za dużo jak dotychczas ale żebym nie musiał czekać na klate IK 2 lata bo ta łaskawie nie chciała wypaść. Tu niestety pojawia się problem bo jeden chciałby ubrać postać w tydzień drugi w miesiąc a innemu nie będzie przeszkadzało że przez rok nic mu nie poleci i jak tu do godzić każdemu?

Wg mnie drop byl wtedy dobry Bobok tylko problem byl w tym ze nie bylo itemow. Legendy nie mialy praktycznie zadnych mocy i stad wszyscy polowali na IK bo nie bylo alternatywy. Ja uwazam ze wystarczylo wtedy dolozyc mocnych legend ale nie 5-10 na klase tylko z 50 zeby bylo w czym wybierac. Kazdy item z moca ktora faktycznie cos daje do postaci a nie pelno crapow ktore teraz leca od razu na siarke. No i mam nadzieje ze dotrzymaja slowa ze legendy nie beda lecialy z nieba jak teraz tylko wlasnie wyobrazam sobie ze bedzie tak jak w D3 przed riftami.

Nie wiem o co wam chodai z tym ze wyglada przestarzale, obecnie nie ma lepiej wyglądającego hack n slasha na rynku. Ale obejrzyjcie screeny i panel “art of diablo”, jak obejrzales 30s gameplayu na telefoniku w 360p to mozesz gadac ze wyglada zle.

Rozumiem Twoje rozczarowanie sam po zajebistych d1 i d2 czekałem na d3 i się zawiodłem , wszystko zbyt łatwo przychodziło. Sam pochodzę ze starej gwardii czyli ograne diablo 1 i diablo 2 i mimo tego co zobaczyłem oglądając gameplaye i panele z diablo 4 uważam , że trzeba dać szansę tej grze , jest ogrom pracy do wykonania i rzeczy do poprawienia. Także głowa do góry , trzeba śledzić newsy odnośnie d4 i oceniać grę dopiero w wersji finalnej.

1 polubienie

Przykład z ciastem nie do końca jest szczęśliwy. Otóż pokusiłbym się o inny przykład. Produkt przypomina z zarysów model Syreny 105, ma koła, kierownicę, spalinowy silnik i kopci, że hej! Konkurencja wkrótce ruszy w trzeci wymiar, bezgłośnie i czysto ekologicznie. Znaczy się, że można w pewnym stopniu ocenić wartość produktu jeszcze daleko przed skończeniem…mimo to. życzę Blizzowi powodzenia, bo jestem fanem marki “D” od początku

1 polubienie

Przykład z ciastem dokładnie obrazuje sposób myślenia początkującego od doświadczonego. Początkujący miesza sobie składniki, nie kosztuje, patrzy na wygląd, wkłada do piekarnika i liczy że wszystko się uda tak jak na obrazku z najlepszych restauracji na świecie. Doświadczony wie że jak przesoli albo konsystencja nie jest taka jak powinna (wie że trzeba skosztować) to po prostu może to wywalić do kosza bo się nie opłaca tego piec.

Czy przesolone ciasto można uratować? Ktoś może powiedzieć że można
dodać mąkę i wodę. I ma rację, ale konsystencja i efekt będzie zupełnie inny i w przypadku jak celem ciasta było uzyskanie wspaniałej pizzy neapolitane, dostaniemy pizze na gumowym cieście. Czy taka guma się sprzeda? Oczywiście że tak, od lat takie wyroby cieszą się ogromną popularnością.
Czy zaspokoi kubki smakowe pasjonatów i smakoszy? Raczej nie.

Czy najlepsi pizzermani na świecie pytają się klientów co by chcieli zjeść? Nie, mają swoją wizje i starają się zarazić nią innych bo są najlepsi w swoim fachu. Klienci sami zabijają się o ten kawałek arcydzieła.

Wniosek jest jeden, od początku do końca trzeba wiedzieć jak to zrobić, mieć wizję i nie popełniać błędów.

Czy Blizzard zna przepis na tą wyśmienitą pizze? Jasne że zna -> Diablo 2.

Podsumowując, wszystkiego najlepszego w nowym roku dla osób zaangażowanych w ten wątek, oby Blizzard nas mile zaskoczył xd

1 polubienie