Ilu Hz monitor wystarczy do D3 60/75/100/120/144/165/240?

Przymierzam się do zakupu nowego monitora, może w proporcjach 21:9 z freesync 1440p. Mój obecny ma 60Hz FHD.

Gram TYLKO w D3, ostatnie 3 sezony po długiej przerwie. Może kiedyś zagram w PoE - myślę o tym już pół roku albo dłużej ;D

Zastanawiam się ilu Hz monitor będzie OK a powyżej ilu - na pewno nie zauważę już różnicy w D3?

Ogólnie monitory 21:9 zazwyczaj mają 100Hz a niektóre droższe 120Hz. Z większą częstotliwością jest bardzo mało i raczej niedostępne finansowo. Wówczas, musiałbym zrezygnować z 21:9 na rzecz większej ilości Hz.

Każdy starczy. Ta gra ma małe wymagania.

Wiem sp5it, że każdy wystarczy bo sam gram na 60Hz. Tyle tylko, że chcę kupić monitor, który będzie mieć więcej Hz i nie chcę przesadzić. Wiem, że są monitory 240Hz, jednakże ich wykorzystanie widzę w sieciowych strzelankach. W D3 powyżej pewnej ilości Hz na pewno nie zobaczę już różnicy.
Pytanie ile wynosi ta ilość Hz?
Gdzie jest ta granica dla D3 i ewentualnie innych gier pokroju PoE, Wiedzmin 3 Dziki Gon, w które być może kiedyś sobie pogram?

Różnica między 60 a 144 Hz jest ogromna, po przesiadce nie wyobrażam sobie wrócić do mniejszego odświeżania. Teraz gdy korzystam z monitora 60 Hz to wydaje się jakby wszystko się zacinało. Wg. mnie bierz 144 Hz, nawet nie patrz na 21:9 tylko weź zwykłe 16:9 i tyle. 240 Hz nie ma sensu, różnica między 144 a 240 jest już mało zauważalna.

Tylko czy karta graficzna uciągnie?

1 polubienie

Ja mam 144hz i w diablo 3 w takiej płynności dojść przyjemnie się gra.