Kilka pytań oraz uwag co do gry

Witam, mam kilka pytań oraz spostrzeżeń odnośnie gry po niedługim czasie jej posiadania. Będę wdzięczny jeśli ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć

Pytania:

  1. Skąd tak ogromna dysproporcja w ilości zadawanych obrażeń (pokazanych w menu postaci) przy używaniu broni dwurecznej vs dwóch broni jednoręcznych? Mówię oczywiście o sytuacji kiedy używam np. Dwóch broni zdających około 2k obrażeń każda vs broń dwureczna zadająca 3.5k

  2. Czym są składniki wymagane do stworzenia piekorodnych pierścieni? Nie mogę nigdzie ich znaleźć

  3. W jaki sposób są naliczane obrażenia “od broni”? Czy dotyczy to po prostu pomnozenia np o 500% sumy obrażeń które ma moja broń dwureczna lub dwie jednoreczne powiększone o ewentualne dodatkowe obrażenia z pierścieni itp? Czy chodziała o pomnozenoa x500% de facto całkowitych obrażeń pokazanych w menu postaci czyli wypadowej wszystkich atrybutów i siły broni? Jak to wygląda w przypadku premii do obrażeń która dają zestawy?

  4. Jak naliczają się procenty premii do obrażeń w sytuacji, kiedy mamy np kilka przedmiotów dającychyba premie do konkretnej umiejętności? Czy jeśli mam np Chełm który wzmacnia umiejętność o 500%, i do tego pierścień który wzmacnia ją o 200%, to czy wówczas po prostu należy to traktować jako wzmocnienie jej o sumę tych premii (czyli w tym przykładzie 700%) czy któryś z przedmiotów najpierw wzmacnia ja kolejno o 200%, a potem ta wartość jest mnozona o premie kolejnego, np 500%, czyli de facto 1000% w sumie? Czy te same zasady dotyczą np premii z umietbosci pasywnych (kiedy zyskujemy z nich np 20% dodatkowych do obrażeń) ?

I teraz parę spostrzeżeń:

  1. W grze na ps4 przy couch-coop kiedy dwie osoby jednocześnie podejdą do zoltuna i do kadali gra się wiesza

  2. Polskie opisy umiejetnosci szału berserkera u Barbazyncy, oraz symulakrum i krainy umarłych u nekromanty są bardzo niejasne i niesposob wywnioskować czego dotyczą. Powinno być jasno napisane, np. Jakie atrybuty zwiększa szał berserkera, a w przypadku krainy umarłych ze można korzystać z umiejętności zwłok nawet gdy faktycznie tych zwłok nie ma;

  3. Postępy sezonowe w przypadku gdy couch-coop zupełnie niepotrzebnie zawierają elementy dla jednego gracza konieczne do zrealizowania, jak np .wyposarzenie towarzysza czy osiągnięcie któregoś tam poziomu szczelin w grze solo - kiedy ktoś gra z drugą osobą to tworzy się postacie które po prostu używa się wyłącznie do wspólnej gry i które rozwijaja się równomiernie. I tak kiedy gram np ze swoją dziewczyną i mamy dwie postacie którymi robimy postępy od zera , niewyobrażalne jest żebym np sam wbił 30 poziomów więcej tylko po to żeby zrobić postęp sezonowy. Albo zebym ja gral a ona patrzyla a pitem na odwrot bo tego wymaga postep sezonowy. Powinno to zostać zmienione bo przez to nie da się uzyskać pelnej premii za zadania sezonowe bo się nie ma np jednego podpunktu zrobionego dla gry solo

  4. Dobór osob w grze online jest bardzo dziwny - mając np poziom 700 paruje mnie z ludźmi mającymi np poziom 2k lub 3k i gra nie ma ani dla mnie ani dla nich sensu

  5. Wbrew podpowiedziom wyświetlanym na ekranie ładowania czarny grzyb nie rośnie w katedrze. A przynajmniej mimo kilkakrotnych wizyt tam różnymi postaciami w różnych wariantach gry nie udało mi się go znaleźć więcej niż tylko raz. To flustrujące bo zamiast grać np ciekawe szczeliny męczyłem się 2h grając i szukająć po całej katedrze czegoś czego tam nie było. Wiec albo niech ten czarny grzyb fatycznie tam będzie jeśli już o tym piszemy w podpowiedziach i zachecamy ludzi do jego szukania, albo nie piszemy nic i zajdą go jednie Ci ktorym akurat będzie to dane

Pozdrawiam