Przemyślenia na temat Diablo4

Cześć
Witam wszystkich Nefalemów zarówno graczy jak i Comunity. W końcu forum odżyło, co mnie bardzo cieszy. Chciałem się podzielić swoimi pomysłami, może ktoś to przeczyta i poda dalej albo już wpadli na to. Zapraszam do dyskusji i proszę bez hejtu i flejmu.
Co do pomysłów, które uważam, że pomogą Diablo 4 być godnym następcą dwójki to przede wszystkim drzewka talentów, wiem, że są ale chodzi mi o dosłownie coś na wzór diablo 2. Ostatnio pograłem trochę w dwójkę i ta gra żyje. Biega tam masa ludzi chętna do gry, każdy inaczej ubrany i uzbrojony w inne skille. Mega.

Słowa runiczne wiem, że są i mam nadzieję, że będzie coś na wzór znowu Diablo 2, masz zwykły przedmiot z gniazdami wciskasz runy i nagle taki mieczyk staje się przydatny. Daje bonusy do walki z demonami itp. Mam nadzieję, że nie zepsują tego.

Handel - ktoś napisał komentarz pod informacja o Diablo 4, że musi być ekonomia w grze i tutaj podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym stwierdzeniem. W diablo 3 złoto nie ma żadnej wartości, a handel nie istnieje, a szkoda bo to też jest ciekawy element rozgrywki. Przydałby się materiały do craftu i runy oraz klejnoty dostępne od pierwszego poziomu.

Zestawy klasowe - ta sama osoba napisała o tym aby nie boostować 3-6 umiejętności na krzyż u każdej z klas bo później mamy armię klonów na serwerach i tutaj również się zgadzam. Fajne rozwiązanie jest właśnie w Diablo 2, dać takie bonusy aby się nie ograniczać do braba np: na tornadka.
Jak już piszę o setach to nawiążę do przedmiotów ogólnie - fajnie aby przedmioty np zwykłe z gniazdami też miały jakieś znaczenie w grze.

Endgame - wiemy, że Diablo 3 go nie posiada, cała gra kręci się w okół riftów i expienia klejnotów. Przydadzą się jakieś instancje, ubery itp. Tak jak jest to znwou w Diablo 2.

PvP - w końcu będzie i mimo iż w diablo 2 nigdy nie byłem na pvp to wiem, że sprawia to mega frajdę. Możecie wprowadzić typ wojen klanów np: 3 vs 3. Przedłuża to na bank żywotność gry i daje radochę :smiley:

Klasy - wiemy jakie są pierwsze trzy, pozostały nam dwie, ja bym obstawiał Nekromantę (nie mamy ani szamana do zabawy zwłokami ani nekro) i Amazonkę/ Łowce demonów z łukami/kuszami i oszczepami. Jeśli byłby planowany dodatek to może być paladyn i szaman :smiley:

Akty - Blizzard proszę o to aby kolejność w 4 części nie była taka sama jak w diablo 2 i 3 (umiarkowany klimat, pustynie i lodowa pustynia z motywem oblężenia bo to już było). Wiem, że macie ciekawe pomysły co do lokacji ale z chęcią zwiedziłbym wyspy Skovos oraz ponownie Arrerat. Dżungla też wydaje się spoko, może odbudują Travincal i Kurast.

Towarzysze - fajnym motywem byli nasi kompani w Diablo 3 i ten aspekt w D3 mi się podoba, każdy z nich miał historię, powody do walki ze złem oraz w RoS zadania klasowe. Podobny motyw mógłby się znaleźć w D4.

Ostatnią rzeczą, o której chciałem napisać to komunikacja z osobami odpowiedzialnymi za społeczność, wiem, że gdzieś tam są i chciałbym aby cały feedback przekazywały dalej. Wiem, że to robicie ale zaznaczcie wyżej, że chcemy być słuchani.

Jak ktoś wytrwał do końca i chce się podzielić swoimi przemyśleniami to zapraszam. Cieszę się, ze forum odżyło.
Pozdrawiam
Damian

1 polubienie

Aktów nie będzie, blizzard potwierdził to już na samym początku blizzconu. Mapa będzie całkowicie otwarta i będziesz miał zupełną wolność wyboru czy chcesz robić fabułe, czy np olać fabułe i farmić sobie mobki czy po prostu zwiedzać świat.

"Aktów nie będzie(…)Mapa będzie całkowicie otwarta i będziesz miał zupełną wolność wyboru czy chcesz robić fabułe, czy np olać fabułe i farmić sobie mobki czy po prostu zwiedzać świat. " - więc mam pytanie: jak mamy robić fabułę,skoro jej de facto nie będzie bo nię będzie aktów,które zawsze tworzyły fabułę?

1 polubienie

a to mało jest gier z otwartym światem i fabułą? :smiley:

chodziło mi raczej,że brak aktów tworzyłoby wg mnie “chaos” - przykładowo: idziesz najpierw na Diablo(teoretycznie głównego bossa) by potem wrócić się do np Duriela? :wink: myślę,że w trybie tylko kampanii powinna być zachowana chronologia by gracz wiedział jaki jest zamyysl na lore Diablo IV :slight_smile:

1 polubienie

Słowa runiczne wiem, że są i mam nadzieję, że będzie coś na wzór znowu Diablo 2, masz zwykły przedmiot z gniazdami wciskasz runy i nagle taki mieczyk staje się przydatny. Daje bonusy do walki z demonami itp. Mam nadzieję, że nie zepsują tego.

Już pokazali jak będą działać nowe słowa runiczne. Są 2 rodzaje run, nazwijmy je bierne i czynne. Te czynne wywołują jakiś efekt jeżeli spełni się warunki biernej, przykładowo: jeżeli użyjesz mikstury, to zwiększa się szansa na kryta. Jeżeli zostaniesz ogłuszony, to dostajesz tarczę absorbującą X obrażeń. Coś jak w PoE gemy Cast when… Nie wiadomo na razie ile gniazd będzie do dyspozycji, czy np. będzie można dać runę z 1 warunkiem i do tego 3 inne runy żeby wywołać 3 różne efekty… Albo może 3 te same runy żeby wzmocnić 1 efekt? Coś tam chyba napomknęli że będą myśleć nad systemem upgradowania run i ja uważam, że w tej mechanice jest duży potencjał.

Handel - ktoś napisał komentarz pod informacja o Diablo 4, że musi być ekonomia w grze i tutaj podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym stwierdzeniem. W diablo 3 złoto nie ma żadnej wartości, a handel nie istnieje, a szkoda bo to też jest ciekawy element rozgrywki. Przydałby się materiały do craftu i runy oraz klejnoty dostępne od pierwszego poziomu.

W sprawie handlu powiedzieli jasno, że cały loot będzie dzielił się na 3 kategorie: pierdoły, matsy do craftingu, może jakieś magiczne/rzadkie itemy; to wszystko można dowolnie oddawać innym graczom. Drugi rodzaj to przedmioty cenniejsze, legendy, sety, może też runy? to wszystko można będzie przekazać innym tylko 1 raz, przykładowo ponosiliśmy jakąś legendę ale znaleźliśmy coś lepszego, możemy to sprzedać i wtedy przedmiot ten zostanie przypisany na stałe do nowego właściciela. Trzecia grupa to itemy mityczne, najrzadsze, najpotężniejsze. Je można będzie tylko wydropić i nie będzie się dało ich nikomu przekazać. Założę się, że będzie jak w D3 - w przypadku gry w party będzie można przez jakiś czas oddać komuś z drużyny.

PvP - w końcu będzie i mimo iż w diablo 2 nigdy nie byłem na pvp to wiem, że sprawia to mega frajdę. Możecie wprowadzić typ wojen klanów np: 3 vs 3. Przedłuża to na bank żywotność gry i daje radochę :smiley:

W D3 też miało być pvp każdy wie jak się to skończyło. Ale może otwarty świat i dedykowane areny spowodują, że będą mieli większą presję na poprawianie balansu w tym elemencie. Dużym polem do popisu będzie zaprojektowanie tych aren otwartego pvp, jak widzieliśmy w grze jest wiele poziomów / płaszczyzn, można się wspinać na wyższe poziomy oraz z nich zeskakiwać, przykładowo na takiej arenie można będzie się na kogoś zaczaić i zeskoczyć na niego.

Klasy - wiemy jakie są pierwsze trzy, pozostały nam dwie, ja bym obstawiał Nekromantę (nie mamy ani szamana do zabawy zwłokami ani nekro) i Amazonkę/ Łowce demonów z łukami/kuszami i oszczepami. Jeśli byłby planowany dodatek to może być paladyn i szaman :smiley:

Podobno ma być 5 klas, ludzie typują paladyna i amazonkę, mówili też że rozwój gry będzie polegał na dodatkach, więc z dodatkami będą dodawać kolejne klasy.

Ja bym był za jeszcze jedną zmianą. Zamiast nabijać paragony które dają punkty statystyki lepsze by było na max lvl np. 99 dalej nabijasz levele mistrzowskie ale za każdy lvl dostajesz zestaw do podniesienia o jeden procent jedną wybraną przez Ciebie statystykę w przedmiocie. W ten sposób nie nabijasz nie wiadomo ile statystyk na wszystkich postaciach ale na konkretnym buildzie a jak trafisz lepszy przedmiot to zaczynasz nabijać od zera i tak na prawdę każdą postać budujesz od zera lub prawie od zera alw nie będzie tak że ktoś ma 1000 paragonów i na starcie ma mega przewagę. I dało by to że jeden build zmieniał by sie w zależności od tego które statystyki podnosisz.

Nie wiem, czy to właściwe miejsce by o tym pisać, ale marzy mi się, by merc mógł być w pełni ubierany + normalnie plecak jak nasz bohater. Dodałoby to piękną mechaniką w oparciu combo bohater+merc. Jest tu ogromny potencjał do popisu. Co myślicie?

1 polubienie

Czy jest jakiś kontakt z zespołem rozwijającym Diablo4?
Wygląda na to, że poszukują oni stylu rozgrywki oraz bardzo liczą na feeback od graczy na temat różnych aspektów gry.
Jak można przyłączyć się do dyskusji?

Tak, wszyscy zainteresowani pisza na amerykanskim forum Diablo 3 Forums

Pewnie tez ogladaja filmy na YT z co slynniejszymi streamerami ktorzy mowia co mysla i tam tez ludzie komentarze zamieszczaja pod filmami.