Ptr kod 33 ,serwery zajete, przerwa tech?

logujecie sie normalnie ? czy tez macie problem ?

Już drugi dzień staram się zalogować, ale nici z tego. Jak nie problem z wczytywaniem postaci to teraz to…

byl dzis update i dziala

Kumpel też ma problem /ponownie/ z zalogowaniem. Było włamanie na Jego konto i przejęto je pod okiem Blizzard. Powtórka z rozrywki? Blizzard znowu nie radzi sobie z zabezpieczeniami? /D2 chyba też padło przez włamania i bezsilność obsługi?/. Dostali namiar i czas przejęcia konta kumpla konta i chyba potrafią porównać IP czy co tam trzeba. Serwer D3 jest wyłączony, konta z grą są oferowane za bezcen do kupna w różnych miejscach, to geniuszem nie trzeba być by się domyślać jak wielkie kłopoty może mieć dostawca gry. Ale co ja wiem - może to tylko kolejna teoria spiskowa? :stuck_out_tongue_winking_eye: Do tego Pomoc Blizzard próbuje się “wymiksować” z odpowiedzialności i zwala odpowiedzialność na osoby dotknięte przejęciem konta. Nakazuje zabezpieczenie aplikacją a w przypadku jak ktoś nie może /lub nie chce/ z niej korzystać - wręcz grożą wyczyszczeniem konta. Brawo sekcja pomocy Blizzard PL - można na Was polegać … Znaczy dzięki Wam można polec chyba ?

Akurat sam fakt włamania na konto to w 100% wina jest po stronie kolegi a nie Blizzarda. Zapewne dostał jakiegoś keyloggera i w ten sposób stracił konto.
Do tego sugestia zabezpieczenia 2FA nie jest żadną obrazą użytkownika. Jeśli kolega nie chce korzystać z dostępnych zabezpieczeń to nie ma co się dziwić, że taka sytuacja go spotkała. Antywirusa też nie ma?

Obsługiwałem kiedyś pewien portal internetowy, nie będę się zagłębiał w szczegóły. Miał wszystkie problemy instytucji finansowych (pranie pieniędzy, kradzież danych itp.) Podczas mojej 2 letniej pracy żadna kradzież środków/danych/włamu nie była winą platformy tylko w 100% po stronie użytkownika.
Natomiast 99% użytkowników zawsze uważała, że to winna portalu. Jedynie kilka osób (mały promil) z całej bazy faktycznie przyznało się, że to ich wina.

Może faktycznie został źle potraktowany przez support Blizzarda, może mogliby bardziej pomóc. Nie zmienia to faktu, że nie ponoszą winy za samo włamanie.