Restart po kilku minutach

Włączam grę po kilku godzinach przerwy, na przykład rano. Po 2-4 minutach gra się zawiesza i komputer się restartuje. Czasem tylko się zawiesza, ale tak solidnie, że tylko twardy reset pomaga.

Komputer się zrestartował, uruchamiam grę ponownie (czasem nawet uda mi się dołączyć do tej samej drużyny) i teraz mogę już sobie spokojnie grać godzinami.

Myślałem, że to karta graficzna (RTX2060), ale katowałem ją różnymi benchmarkami, znacznie bardziej obciążającymi niż wiekowe Diablo i… to nie to.

Reinstalacja systemu (Windows 10) i gry nic nie dała.

Jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Z góry dziękuję.

Komputer do serwisu, który zna się na informatyce lepiej od ciebie.

A może nietypowy monitor? Bo rozdzielczość 2560x1440 nie jest już niczym szokującym, prawda?

Miałem kiedyś coś podobnego w innej grze - zobacz jak w opcjach graficznych masz ustawione “full sreen” - z ramką czy bez? Działo się podobnie i dodatkowo nie było widać myszy. Po przestawieniu na full screen w oknie / z ramką ale z tą samą rozdzielczością problem zniknął.

Dziękuję bardzo, spróbuję.

Kolejny temat który trochę odkopię. Właśnie przypomniało mi się w której grze miałem tak samo - Sacred 2 Gold (po zmęczeniu sezonu w D3 odkopałem właśnie tego dinozaura). Gdy gra się wczytuje i przechodzi ze startowego launchboxa z komendami na startowy czarny full screen dzieje się dokładnie tak samo + czasami znika mysz ale tylko graficznie (jest niewidoczna) bo fizycznie da się podświetlić okienka opcji menu “na czuja”. W opcjach graficznych pomogło ustawienie tej samej rozdzielczości i zaznaczenie X przy “gra w oknie”

Prawdopodobnie znalazłem powód/przyczynę - po zmianie gniazda HDMI problem zniknął.