Aplikacja HS ciągle działa w tle (niewidoczna)

Jak w tytule. Apka na Xperii ZX pomimo zamknięcia działa ukryta w tle i zzera procesor na tyle, ze nieraz temperatura telefonu zewnątrz wynosiła ponad 40°C. Nie od razu odkryłem co jest grane i myślałem nawet o zmianie telefonu do momentu kiedy w pewnym momencie przy wyłączonych wszystkich apkach wyskoczył komunikat “aplikacja hearthstone przestała działać”. Nie była włączona, nie działała w procesach. Po prostu była zainstalowana na telefonie. Kiedy ja odinstalowalem telefon zaczął działać normalnie. Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale takie zachowanie aplikacji jest co najmniej niepokojące.

Edit: trochę technikaliów gdyby ktoś chciałby się za to wziąć lub był ciekaw. Apka zainstalowana byla w pamięci wewnętrznej telefonu. Poza nią jeszcze tylko jedna gra. Wolnego miejsca na telefonie pozostało lekko ponad 10GB. Aplikacja full zaktualizowana (sklep -> apka -> download w trakcie gry) wszystko poprzez domowe WiFi. Telefon z aktualnym antywirusem Kasperski zero problemów. Telefon grzał się do lekko ponad 40°C (miernik laserowy na obudowę w okolicach tylnej kamery telefonu) na włączonym ekranie bez włączonej żadnej aplikacji. Zero poprawy po ponownym uruchamianiu. Po odinstalowaniu aplikacji HS telefon do tej pory nie nagrzał się już potem przy włączonym ekranie ani razu w stopniu aż tak wyczuwalnym pod palcami (ciepło rozproszone po tylnej obudowie a nie skumulowane w jednym miejscu). Do sprawdzenia pozostaje: zbadanie czy uda mi się nagrzać telefon do podobnego stopnia używając innej aplikacji np. do nagrania filmu 4k bez aplikacji HS na telefonie oraz ponownie zainstalować apkę i sprawdzić jej zachowanie po reinstalacji.

1 polubienie