Brak zaklęć AOE na arenie

Aktualny stan areny jest naprawdę żenujący i nudny. Praktycznie żadna klasa nie ma czarów zadających obrażenia obszarowe. Nie wiem czy to celowy zabieg zamieci ale grając kilka meczy takimi klasami jak mag czy warlocka nie trafiłem na ani jedno zaklęcie obszarowe (a te klasy powinny ich mieć najwięcej)
Paladyn podobna sytuacja kilka meczy i brak konsekracji
Kapłan tylko ten czar który zadaje 1dmg + lifesteal
Szaman całkowity brak thunderstormu

Kiedyś gry na arenie były bardziej fascynujące bo po wyczyszczeniu stołu można było odwrócić szale wygranej.
Teraz gry wyglądają tak że kto już w pierwszych turach zdobędzie przewagę na stole to w 90% przypadków już jej nie straci i wygra grę

Nie wiem czy to nie jest celowy zabieg zamieci aby zniechęcić graczy to gry w tym trybie

Wy drodze forumowicze jak uważacie?

Nie wiem co miało być emocjonujące? Przegrywanie całej gry bo ktoś obszarowkę dobrał i jedną kartą wyczyścił Ci cały stół?

1 polubienie

Na magu rzeczywiscie ciezej dostac aoe, ale na innych klasach dostaje ich w nadmiarze. Nie wiem w czym problem. :slight_smile:

Przecież jest kilka dobrych obszarówek… Dobrze, że nie ma ich za dużo, ale są takie jak: Przetrwają najsilniejsi, ZAGŁADA!, Mikstura spaczognia, Przerażający krzyk, Meteoryt, Mikstura smoczego ognia :slight_smile:

Po tym co napisałeś wnioskuję, że ekspertem od aren nie jesteś :slight_smile:
Wykupujesz sobie wejście by “dobrze się pobawić” rzucając emocjonujące zaklęcia obszarowe, a wygranych dużo nie robisz. Na pewno nie paladynem który jest klasą agresywną, a ty u niego szukasz obszarówek :stuck_out_tongue: Poza tym, chyba nie orientujesz się które zestawy kart znajdują się obecnie na arenie. Klasyka ani podstawki nie ma, a więc również konsekracji i thunderstormu (chyba miałeś na myśli lightning storm?)
Jeśli mówisz że mag powinien mieć najwięcej AoE, to nie myśl o ułożonej w głowie tożsamości klasy, tylko spójrz na listę dostępnych kart :wink:
Za to kapłan ma ich znacznie więcej niż powiedziałeś, tylko że większość jest epicka, więc nie musi się trafić za każdym razem. Bez nich także można złożyć skuteczny i efektowny deck prista.

Nie do końca się zgodzę, że przewaga w pierwszych turach to prawie pewne zwycięstwo. Zagrywanie kart i trejdowanie z głową, a także używanie direct damage którego nie brakuje w draftach, pomagają przejąć inicjatywę.

2 polubienia

nie wiedziałem że nie ma klasycznych i podstawowych kart
(co rzeczywiście oznacza brak wielu tanich AOE zaklęć)

tak, wykupuję wejście dla dobrej zabawy, mimo to trafiło się już kilka 12-stek :stuck_out_tongue:

Jakkolwiek by nie bylo - czy to gra na constructed czy arena, ta gra to komedia stworzona pod dyktando clown fiesta RNG :confused:

3 polubienia