Cena rozszerzenia

Spokojnie za rok lub 2 będzie kosztować 500+

Heheszki z pincet+ xD

Oczywiście - żyjemy w czasach gdzie producenci chcą wyciągnąć jak najwiecej pieniędzy z graczy. To normalne, bo każdy chce zarobić. Ważne jest jednak żeby wiedzieć gdzie jest pewna granica. Osobiście irytuje mnie kupowanie gry AAA za 250 zł i jeszcze nawoływanie do kupna przepustki sezonowej za 120 zł. Nie tędy droga, by kupić sobie graczy.

Najwiecej pieniędzy na gry Blizzarda wydałem w Overwatch. Skrzynki były tanie i nienachalne. Diablo 3 kupiłem dwa razy (PS3 oraz PS4 + dodatek z nekromantą). W HS kupiłem pakiet startowy, jakieś okazjonalne promocje, Karazhan i raz w miesiącu 2-4 pakiety. Tylko trzeba znać umiar. Niestety preorder za kilkaset złotych to już przekroczenie pewnej granicy. Także dziękuje, postoję.

Cena kosmos ja dla mnie

Pay2win show i tyle od co

Mnie stać na kupno zestawu co dodatek ale nie widzę sensu gram coraz mniej. Z zadań dziennych spokojnie jestem wstanie uzbierać golda na 60-70 pakietów co dodatek do tego mam sporo pyłu. Wolę hajs przeznaczyć na inne gierki lub na wyjście ze znajomymi. Do HS co dodatek wystarczą mi 3-4 grywalne decki. Na PL za dodatek jest to spora cena biorąc pod uwagę zarobki i koszty życia. W bardziej rozwiniętych krajach ta cena aż tak nie boli.

Hej
Tak czytam i się zastanawiam jak gracze od dodatku do dodatku zbierają Gold skoro nawet jak kupują dodatki 50 czy 80 pakietów i je otwierają to nigdy nie mają całości kart.A już na następne muszą odkładać. Czyli zero otwierania nowych ?
Jest bardzo dużo kart po dodatku, które po prostu się powtarzają. Jedna karta może być nawet 13 razy. Sam tak miałem.
Nie powiem sam kupowałem z 3 razy ale z 50 pakietów wpadło mi z 3-4 legendy w dobrym układzie resztę szkoda gadać.
Nie jesteś w stanie i to jest niezaprzeczalne mieć wszystkiego.Na to trzeba bardzo długo pracować grając do następnego dodatku.A i tak nie uzbierasz. Pewnie można grać 3 godz dziennie i może ci się coś tam uda ale to jest sporo godz.
Kilka razy kupiłem małe pakiety za Ok. 90 zł wszystkich dodatków chyba z 3 może 1-2 legendy na-i tu uwaga razem z 90 pakietów.
(już widzę jak będą pisać-nie miałeś szczęścia-a No właśnie następne co jest tu innym potrzebne w tej grze to szczęście.)
Nie dość że wydajesz tyle kasy to jeszcze trzeba mieć szczęście-śmieszne.
Czyli Ok. 270zł. I jak się czuje- jak zrobiony w jajo przez wydawcę. Więc już nie kupuję.
Życzę powodzenia innym może się przyda.

To są bardzo proste obliczenia. Średnio legenda wypada co 20 paczek (tak wiem, że jednemu wpadnie w 40 paczce, ale innemu wypadnie 3 legendy z jednej paczki), jest to wartość uśredniona. Tak więc: w dodatku jest 23 legendy by mieć je wszystkie musiałbyś otworzyć ok. 430 pakietów. Oczywiście wraz z otwieraniem pakietów leci Ci pył i złote karty. Ja zawsze spyłowuje złote karty tam gdzie mam minimum 2 kopie zwykłej wersji. U mnie zdobycie wszystkich kart legendarnych z ROS zajęło ok. 2 miesiące. Z czego na start otworzyłem 100 pakietów + legenda z preordera. Bez wydawania już zdobytego pyłu, bo ten poszedł na dzikie karty (3 questy i 2 legendy z GvG), a przyznam, że wcale nie grałem tak dużo… Z reguły quest i 20 golda dziennie za wygrane :slight_smile: Na ten dodatek jestem mocniej przygotowany, z szacunków wychodzi mi, że po premierze będę miał ok. 11 legend z pakietów i bonusów. Do tego mam pyłu na 2 legendy i wpadnie dodatkowo pył z otwieranych pakietów i ze spyłowania nowych złotych kart na ok. 5 legend. Tak więc mam nadzieję, że na sam start będę miał wszystkie karty zwykłe, rzadkie, sporo epików i 18 legend. Zostaje 5 legend do zebrania, a że mam jeszcze tydzień urlopu to będę maniaczył na arenie i po miesiącu od premiery będę miał komplet legend, i będzie można zbierać gold na kolejny dodatek by było jeszcze lepiej :slight_smile:
Samo zbieranie kart nie jest tak trudne właśnie po tym jak się otworzy sporo pakietów na premierę i ma się opracowany system jak je zdobywać. Otwarcie tak 100 pakietów na premierę daje jak mówiłem w większości przypadków wszystkie karty zwykłe, rzadkie i sporo epików. Otwieranie później pakietów daje brakujące legendy i pył, który jest tak cenny. Granie aren tak na 6+ zwycięstw daje Ci spory bonus.

A co do samej ceny pakietów jest to kwestia indywidualna do czego doszliśmy na forum. Jednakże cena nie odbiega w porównaniu do innych, internetowych gier karcianych. W jednych jest lepszy przelicznik, w drugich gorszy.

Generalnie problem z cenami w HS jest taki, iż bardzo mało dostaje się za żądaną przez Blizz cenę. Spójrzmy przykładowo na preorder 50 pakietów, każdy kto gra dłużej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to śmieszna liczba i za wiele nie wpadnie ( epiki & legendy ) a ponad 200 zł na stół trzeba położyć. Pakiet 80 to już generalnie kuriozum absolutne jeśli chodzi o cenę. W czasach gdy w danym roku wychodziły dwa karciane dodatki i jedna przygoda, każda klasa dostawała tylko jedną legendę, HS był sympatyczniejszą grą do zbierania kart, budowania decków i grania na luzie. Większość legend była uniwersalna więc pasowały do różnych talii i mam wrażenie że grało więcej kart zwykłych ( mam na myśli epiki, rzadkie i zwykłe ) niż teraz. Dodatek z przygody gwarantował, za rozsądna cenę, zestaw kart identycznych dla każdego gracza.
Obecnie nie dość, że mamy trzy dodatki karciane to weszły jeszcze płatne przygody, dające pakiety. Fatalnie dla naszych portfeli. Przyznam, że ja już się poddałem, za dużo negatywnych zmian. Hs to jednak w gruncie rzeczy prosta gra karciana z przerostem ambicji niewarta nadmiernych inwestycji. Kiedyś kupowałem preordery, dziś już tylko przygodę resztę kart za uciułany gold i patrząc na zasoby to powiem szczerze, nie jest najlepiej. Gram tylko wybranymi klasami ( trzema ) i unikam decków wypchanych legendami niczym ciasto bakaliami, szkoda bo chciałoby się pograć bardziej różnorodnie ale nie za te pieniądze blizz.
Osobiście podziwiam ludzi, którym chce się spędzać z HS kilka godzin dziennie, walczyć na arenach i maksymalizować zyski z golda. To nie dla mnie, gra to ma być fun a nie praca na pół etatu.

Chyba sobie kpisz XD Narzekanie na nadmiar kart to coś nowego. Ale zdradzę ci sekret: Nie musisz grać tymi, którymi nie chcesz!

Jak coś nowego? Od dawna wiadomo, że przynajmniej połowa kart w dodatku to fillery.

Pozwolę nie komentować twoich obliczeń (bo dzisiejszych czasach bez dowód cmozna nawet powiedzieć że mi dropnely 3zlote legendy i każdy uwierzy) sami zauważyliście że drop rate legend spadł i to znacząco