Data premiery i cena I tomu Kroniki w PL

Oficjalne informacje o tym że Kroniki WOW zostaną wydane w PL krążyły od dawna. Wreszcie poznaliśmy datę premiery oraz przybliżoną cenę. I tom do księgarń trafi 12 grudnia w cenie około 70 zł. Zapewne więcej sklepów będzie miało promocję jak w Świecie Książki za około 57 zł.
Tam też info o wydaniu, ja niestety nie mogę dodawać tu linków.

W tym roku czeka nas także wydanie II tomu Traveler.

Co do tłumaczenia pewnie będzie dobrze zrobione, ale martwi mnie cena. Mam obawy, że przy tej cenie może ucierpieć jakość papieru i samego druku. Mam 2 i 3 część, są bardzo dobrze wykonane ale też i cena była inna. Poczekam do oficjalnej prezentacji przez wydawnictwo i podejmę decyzję czy kupić polską wersję czy zamówić anglika…

Które wydawnictwo to wydaje?

Insignis :slight_smile: Czyli to co pozostałe książki WOWa, Assassyny, Diablo, Metro itd. :slight_smile:

Niby w opisie jest że oprawa twarda, do tego Insignis zapewniał wcześniej że chcą by było wydane tak jak w oryginalne. Pozostaje czekać na oficjalne info. Inna sprawa, że 70 zł jak za takie wydanie to nie jest “tanio” pod względem wydawniczym. Za to można wydać spokojnie wysokiej jakości album na dobrym papierze.

Mówisz o 70 zł, a ja widzę na wydaniu przedpremierowym 57 i myślę, że 70 to oficjalna “cena”, a sklepy szczególnie te internetowe będą po tyle sprzedawać. No ale z drugiej strony patrząc w jakiej cenie chodzą np. komiksy Wiedźmina, które mają ok. 120 stron i kosztują ok 50 zł… To tu weźmy nawet to 70 zł i ok. 180 stron… Można oczekiwać podobnej jakości, bo jednak cena byłaby podobna gdyby Wiedźmin miałby te 60 stron więcej…

Tak, to będzie zapewne oficjalna. Tak samo jest z innymi książkami ze świata Warcrafta, że przed premierą w np Empikach można zamówić o 10-15 zł taniej, niż cena okładkowa. A potem z okładkową lądują w salonie.
Na cenę kluczowy wpływ ma też nakład. Nie chcę mówić że Warcraft jest popularniejszy niż Wiedźmin, ale komiksy to trochę inny rynek. Nie pamiętam by któryś z tych ostatnich komiksów trafiał na wysokie pozycji w listach “najlepiej sprzedające się” w np w Empiku, za to już książki ze świata Warcrafta tak. Ps: kronika w oryginalnym wydaniu ma w środku kredę błysk (twardy i śliski papier) ?

Oczywiście, że inny target… No bardzo często widziałem w Empiku książki Wiedźmina jako najlepiej sprzedające się, ba często było ich nawet kilka w tym samym czasie :stuck_out_tongue: Ale Kroniki to też jeszcze inny target niż zwyczajne książki. To bardziej element kolekcjonerski, encyklopedia uniwersum. Nie bez podstawnie porównałem to do komiksu Wiedźmina, bo komiksu takiego nie kupi fan komiksów DC czy Marvela, a fan uniwersum o Wiedźminie. Tak tutaj osoba, która czasem przeczyta książke o WoWie kupioną za 20 zł na promocji, czy grająca w WoWa bez chęci poznawania starszej fabuły i mitologii - kupią to osoby, które mocno ciekawi to uniwersum, bo jednak nie są to tanie rzeczy. Myślę, że nakład Kronik jak wszystkich książek z uniwersum Warcrafta będzie spory :slight_smile:

Nie znam się na papierze, ale właśnie przypomina mi ten w droższych komiksach w twardej oprawie czy artbookach. Jest on gruby, taki jakby półbłyszczący (ale pomimo, że błyszczący wszystko jest bardzo wyraźne i się dobrze czyta). Nie jest to na pewno taki perfidny papier fotograficznym, ale coś lepszego :slight_smile: