Gra jest przecież losowa

Rozumiem, że teraz Kapłan “losowo” będzie zawsze dostawał w 4 turze “Wielkiego Kapłana Amet”, bo przecież gra jest losowa, rozdania są losowe, nic nie jest ustawione, o wszystkim decyduje rachunek prawdopodobieństwa.

1 polubienie

No korzystam z decktrackera i jak patrzę teraz na moje partie z kapłanem to tylko raz ktoś dostał kapłana w 4 turze. Za to ok. 30% z grających dostalo go na początku lub dobralo do 5 tury… Boli mnie to, bo zawodowo zajmuję się prognozowaniem, ale mam mało czasu, ale tak na prosty rozum dostajesz 3 karty na start, do tego kartę co turę. Razem w 4 turze masz 7 kart z 30 czyli masz ok. 23% kart z talii, czyli w spooorym uproszczeniu masz 23% szans na posiadanie go w 4 turze. Muszę Cię jednak zasmucić gdyż jest większe prawdopodobienstwo na jego wyciągnięcie. Mulligan jest to dodatkowe, darmowe losowanie + dochodzi do tego iż pula kart się zmniejsza z tury na turę… W pierwszej turze dobierasz 1 kartę z 27, w drugiej turze 1 kartę z 26, w trzeciej turze 1 kartę z 25 itd… Dokładnie o wszystkim decyduje prawdopodobieństwo, o którym najwidoczniej nie masz bladego pojęcia.

Polubienia: 7

Bati : obrońca blizzarda

Może i tak, ale matma nie kłamie. Tak na szybko policzone, to bez monety 36,7%, a z monetą 42,3%. Do tego masz jeszcze trzy tury, aby zagrać karty które dobierają kolejne karty lub skracają deck co jeszcze zwiększa szanse na dobranie karty którą potrzebujemy.

To ja zarzucę prastarą perełką:

Polubienia: 6