Księżycowy nowy rok w hsie

Też zauważyliście brzydkie zdjęcia na błogosławieństwach? Przecież w kartach w hsie było sporo małp, kurczak czy koń też by się znalazł.

serio to cię boli? a nie przejmujesz się że blizzard robi wydarzenie dla chińczyków (bo reszta świata ma gdzieś nowy chiński rok) ale za to nie zrobi eventu amerykańskiego na np rocznica zjednoczenia stanów zjednoczonych (mam na myśli koniec wojny domowej ) albo nie zrobią eventu dla europejczyków na np rocznice założenia unii europejskiej

Jakbyś nie wiedział, chińska Zamieć leci po kosztach. Nie liczy się jakość, tylko tanie wykonanie, nawet jak będzie tandetne.

Przecież Festiwal Księżycowy jest nie pierwszy raz i nawiązuje do święta z gry World of Warcraft. Oczywiście tamto święto z WoWa to odniesienie do Chin i ich kalendarza. Jednak gadanie “nie ma w HS eventu związanego z X, czy Y, ale za to jest z Z”, to gruba przesada.

Jak dla mnie skończy się na obowiązkowym logowaniu przez te kilka dni, żeby wykonywać głupie zadania “specjalne”, aby potem o tym zapomnieć. Przeczuwam, że znów będzie bójka kooperacyjna, z tym “bossem” do pokonania.

1 polubienie

Nie pamiętam nazw z HSa i WoWa ale przecież były eventy związane ze Świętami zarówno grudniowymi i wielkanocnymi… Do tego event związany z Halloween. Wydaje mi się, że jeszcze coś było, ale nie mogę sobie przypomnieć. Ale te eventy były w 100% związane z Chinami :wink: Poza tym tak jak Xilk wspomniał Lunar festival pochodzi z WoWa :slight_smile:

rzeczywiście 10/12 wygląda tandetnie i na szybko xD

Nie żeby były w HS obchodzone Zaduszniki na wzór Halloween (USA, UK, Kanada) czy Zimowa Uczta na wzór chrześcijańskiego Bożego Narodzenia. Do tego festiwal ognia, świętujący letnie przesilenie - popularne w Europie, zwłaszcza w krajach słowiańskich. Tych świąt Chińczycy nie obchodzą.

1 polubienie

Zaduszniki na wzór Halloween (USA, UK, Kanada) jak sam widzisz nie dla jednego kraju, nawet więcej dało by się podpiąć pod zaduszniki, Zimowa Uczta nie zgodzę się że to na wzór bożego narodzenia raczej ogólnie zimowego okresu bez konkretnego miejsca celebracji.letnie przesilenie fajnie ale … to wciąż jest dla masy miejsc a Chińczycy dostają na tacy event spersonalizowany dla nich ja byk świętujmy CHIŃSKI NOWY ROK" . by to porównać to tak jakby blizzard zrobił event na 3 maja mówiący cieszmy się z rocznicy uchwalenia POLSKIEJ KONSTYTUCJI i zrobił karty pod to .

Oczywiście że dałby się wymienić więcej krajów które obchodzą Halloween. Pytanie czy ktoś chciałby czytać post w którym wymienione jest więcej krajów? Czy może lepiej ograniczyć się do tych, z których się wywodzi i w których jest najbardziej spopularyzowany?

Zimowa uczta nie jest na wzór Bożego Narodzenia? To ciekawe że elementy dekoracji, jak przystrojona choinka jasno wskazują na Boże Narodzenie. Dla twojej wiadomości - tradycja strojenia choinki wywodzi się w Niemiec.

I wskaż mi proszę gdzie w oficjalnych artykułach masz wskazane świętowanie Chińskiego Nowego Roku, bo ja znalazłem jedynie informację o Księżycowym Nowym Roku. Chyba że masz własny Internet.

To swoją drogą, ale podążając tropem myślenia Grafka, że ten event = Chiński Nowy Rok to muszę zawieść Grafka, bo Chiński Nowy Rok jest obchodzony także poza Chinami :wink: Nawet w takich krajach jak USA czy Francja odbywają się obchody tego Święta. Ba jest to największe Chińskie Święto jakie jest, a do tego najbardziej rozpowszechnione ze świąt azjatyckich na zachodniej półkuli. Do tego Chiński Nowy Rok jest równoczesnie Świętem Wiosny w Chinach. A my przecież w Polsce przecież też obchodzimy święto wiosny paląc i topiąc Marzannę :wink:

PS. Nawet taki polski sklep jakim jest GOG obchodzi Chiński Nowy Rok i jest wyprzedaż z tego powodu :scream:

Ps2. Tak więc masz w HSie:

  • Boże Narodzenie (najbardziej rozpowszechnione święto europejskie)
  • Halloween (najbardziej rozpowszechnione święto USA)
  • Chiński Nowy Rok (najbardziej rozpowszechnione święto azjatyckie)
2 polubienia

Otóż to. Niestety niektórzy na siłę próbują udowodnić że Blizzard traktuje specjalnie rynek chiński.

więc rozumiem że karty które poznaliśmy które będą pod ten event całkiem przypadkowo nawiązują do chińskich znaków (smok,wąż,tygrys,królik,bawół,szczur, świnia,pies,kogut,małpa,koza,koń, ) jest ich przypadkowo 12 akurat przypadkiem kart pod event też jest 12 i przypadkowo są na nich dokładnie te zwierzątka . tylko idiota nie zauważył by że to świętowanie CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU… łał choinka w dekoracjach zimowej uczty … to rozumiem że karazhan hypował książki bo na planszy była książka interaktywna :smiley: a fakt że chińczycy są specjalnie traktowani to jest niezaprzeczalne , Tyrande x razy tam powracała u nas dopiero teraz, u nich zrobili khadgara dodawanego do herbaty a tu nie, tam kupujesz pył i paczkę za to co my kupujemy paczkę, prywatny serwer na który nie możesz wejść ale blizzard nie zabrania Azjatą pograć na europejskim serwerze…

Wszystko się zgadza, tylko to nie karty a stałe buffy do bójki

Myślę że dyskusję z kolegą Grafek można uznać za skończoną. Argumenty przedstawione w łatwy sposób do niego nie przemawiają, a jemu samemu puszczają nerwy skoro zaczyna obrażać innych. Mnie szkoda swojego czasu dla takich ludzi.