Legends of Runeterra - Pierwszy poważny konkurent dla HSa? :)

Co myślicie o nowo zapowiedzianej karciance? Zapisaliście się do bety ? :slight_smile:
Według mnie to będzie właśnie pierwszy poważny konkurent dla HS’a :slight_smile: Bądź co bądź poprzednie karcianki nawet nie zbliżyły się do popularności karcianki Blizzarda. Moze MTGA cieszy się sporą popularnością, ale jednak jej target jest trochę inny. Rajot ma to czego poprzednicy nie mieli, czyli pulę oddanych, internetowych graczy. Poprzednie firmy i ich gry może i miały fanów, ale nie byli to gracze , którzy lubują się w internetwej grze kompetetywnej :wink:

Fajnie jakby coś ugrali, a grupa odpowiedzialna za HSa ruszyła w końcu tyłki i zrobiła jakieś nowe tryby lub dobre eventy :slight_smile:

PS. Tylko pamiętajcie, że RIOT jest jedna z firm Tencent, więc grając i wydając $$$ wspieracie chiński reżim i ich gospodarkę :wink:

Wierzysz w to? Prędzej na Blizzconie zapowiedzą, że już pracują nad Diablo Mobile 2, niż wprowadzą coś innego do HS, jak kolejny dodatek z mechaniką będącą wariacją już istniejącej i płatnymi Dungeon Runami.

No widocznie ciebie ciągnie do tego reżimu.

Nie będzie żadną konkurencją z prostego powodu - skończył się boom na karcianki. Ludzi już to nie interesuje. Hearthstone zostanie zawsze na czele jako gra która po prostu zebrała przez ostatnie lata sporą społeczność. Pomimo, że rozwój tej gry jest beznadziejny, to pozostanie na szczycie, reszta może próbować. Jedyne co LoR może zaoferować, to lepsza dostępność kart dla nowych graczy, bo brak tak wielkiego rng w paczkach może być korzystne, zwłaszcza, że twórcy wspomienili, że karty będzie można spokojnie nabywać przez walutę w grze i to bez jakiegoś większego problemu.

Dziwnie RIOT działa, bo mają zamiar wydać karciankę jaka ma konkurować z Hearthstone, strzelankę jaka pewnie ma konkurować z Overwatch oraz nawet action rpg jakiego porównuje się do… Diablo(?). Tak jakby jawna wojna wypowiedziana Blizzardowi, bo próbują podbić ich rynek.

W każdym razie, mam wrażenie, że te wszystkie gry mają na celu jedynie ściągnąć graczy LoL’a do nowych produkcji tego uniwersum a jak dobrze pójdzie, to może i nabyć nowych graczy do LoL’a. Moim zdaniem żadna z tych gier nie osiągnie większego sukcesu.

1 polubienie

Myślę, że może coś by się ruszyło, gdy zabrali im połowę rynku :wink:

A co do drugiej części mi jest dobrze tu gdzie mieszkam i nigdzie mnie nie ciągnie :slight_smile: Wiem, że w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć sprzętu chińskiego czy tajwańskiego, ale bardzo denerwuje mnie pewna postawa ludzi. Gdzie pod jednym postem piszą, że usuwają konta i nic nie kupią już od Blizzarda, bo nie będą wspierać złego rządu chińskiego, a poźniej zakładają kolejne ciesząc sie jak małe dzieci, ze RIot wypuszcza nowe gry i nawet jak będą płatne to je kupią.

Tylko, że ostatnio był bardzo duży napływ graczy za sprawą TFT… Moim zdaniem po prostu celują po prawie każdym możliwym typie gier online i liczą, że się coś trafi :wink: Co nie zmienia faktu, że liczba fanów Riotu i LOLa jest bardzo duża.

dla mnie kapota , według mnie lol upada widać do po wyświetleniach na yt
np Nerva ponad 450k subów ledwo 20k
niby łatwo karty zdobyć niby + ale tak naprawdę to - no bo co ty tam będzisz robić ?
grać ciągle rankedy ?

Cholera! Wiele gier chcialoby tak upadac jak lol od riotu… Liga upada juz od wielu lat, jakos upasc nie moze… :wink:

1 polubienie

Gdybym miał zliczać karcianki w które grałem, to może bym nawet doszedł do 50 (choć haczykiem jest to, że wielu nazw już nawet nie pamiętam). W sumie to nawet mam na liście karcianki w które chętnie bym pograł, gdyby nie fakt, że akurat nie mam ochoty (inne gry mają u mnie wyższy priorytet jak chociażby nowe DMC albo UT). Co chcę powiedzieć: nie pali mnie ona i o tej karciance dowiedziałem się dopiero z tego tematu, choć jestem pod wrażeniem że w chwili w której piszę ten wpis ta gra zajmuje 4 miejsce pod względem popularności na Twitchu.

Czy LoL upada? W chwili w której to piszę na Twitchu przebija popularnością WSZYSTKIE inne gry za wyjątkiem Fortnite. Jeśli dla kogoś to jest upadkiem, to znaczy że upadła cała branża gier komputerowych. Argumenty typu “moi znajomi po 100 latach gry przestali w to grać” do mnie nie przemawiają - w miejsce starych graczy wchodzą nowi, w miejsce starych drużyn wchodzą nowe, w miejsce starych steamerów wchodzą nowi.

Czy karcianka Riotu jest pierwszym poważnym konkurentem HS’a? Zależy co przez to rozumieć. Dla niektórych konkurencją są dopiero tytuły które przeganiają popularnością, dla innych konkurencją mogą być nawet tytuły którym udaje się osiągnąć chociażby 10% popularności gry, a dla jeszcze innych konkurencją są tytuły które są świetne mimo mało popularności (a tych ostatnich jest/było sporo).

Czy według MNIE ta karcianka będzie konkurencją HS’a? Nie wiem, nie obchodzi mnie to, nie bawię się w politykę i wróżki, po prostu gram w to na co mam ochotę.

no długo upada , ale kiedyś upadnie :joy:

tft też miało być superowe a na twichu ma ledwo 10k widzów

Czyli więcej niż dziesiątki tysięcy innych gier.

Że względu na olew i brak reakcji z czym kolwiek ze strony heartstone w stosunku do graczy prędzej czy później każdy znajdzie coś ciekawego róbcie festiwale ognia czy zaduszniki nawet co tydzień i tak to nie pomoże

Mnie najbardziej przypasiła papierowa karcianka War Cry gdzie rng można było kontrolować za pomocą rzut kostki od 1 do 6 ale rzucało się kartami w postaci draw a card gdzie karta miała przypisany numer z reguły mocne karty niskie rzuty a słabe wysokie można było w ten sposób skombinować coś za coś lub po prostu to olać i skupić się na talii
Od prostych talji opartych na siłę po discard czy roll lub mega strategii dla każdego coś miłego elfy nieumarli imperium barbarzyńcy gobliny orki scaveny…
Stronników wystawiło się od razu na stół tworząc armię - 1 talia
A potem dodatkowo zagrywało się karty między walką stronników - 2 talia

Wszystko co ma heartstone joż było oprócz super animacji liczenia przez komputer lub wychodzenia z domu na turniej

No cóż… RIP HS :sunglasses: