Maestra mistrzyni maskarady

Co sądzicie o tej karcie? Kupiłem ją za 1600 pyłu, zagrałem jeden mecz a tu zonk na 1 rundzie zamienia spowrotem na łotra po użyciu questa. Według mnie ta karta nie jest warta więcej niż 100 pyłu, totalnie nic nie robi, mam nadzieję, że ją zmienią, bo szkoda wtopić tyle pyłu za useles kartę.

Przeciwnicy na wysokim poziomie zwykle starają się dopasować swoją rękę startową do przeciwnika, przykładowo nie ma sensu trzymać zaklęć raniących stronników jeśli przeciwnikiem jest mag który ich nie posiada. Jeśli przeciwnik pomyli nas z inną klasą, to istnieje szansa że wymieni karty które byłyby mocne przeciwko łotrzykowi.

Niestety trudno samemu zobaczyć siłę tej karty, bo nie widzimy jakie karty wymienił przeciwnik, więc nie wiemy czy coś nam dała. Czasem wymiana kluczowych kart wygra dla nas grę, a czasem nie osiągniemy żadnych korzyści.

Drugorzędną zaletą tej karty jest możliwość “odkrywania” kart z innej klasy, co potem ułatwi nam tworzenie synergii z innymi kartami.

Uważam tą kartę za przeciętną ze względu na sporą sytuacyjność. Ciekawa do dziczy, jeśli posiada się dużą kolekcję kart.

Co do kosztu pyłu karty: rzadkość karty nigdy nie miała odzwierciedlać siły karty.

1 polubienie

Jest ciekawy deck z tą legendą i legendą zamieniająca inne karty w smoki, czyste rng ale czasami działa.

1 polubienie

No przecież masz na kracie napisane, że efekt “iluzji” trwa do momentu zagrania byle jakiej karty łotra, a przecież quest jest kartą łotra, bo nie ma questów neutralnych, więc nie wiem czego oczekiwałeś po tej karcie skoro w 1 turze zagrywasz kartę klasową… Na pewno jej nie zmienią, bo z jakiego powodu mieliby to robić? Od samego początku każdy uważał tę kartę za typowy zapełniacz i kartę typowo pod talie for fun…