Mam dwie sprawy. Problem z tokenem i problem z grą na pc

Pierwszy problem najważniejszy:
Na komputerze HS wywala mnie do pulpitu niemal co każdą ukończoną partyjkę pisze coś, że gra ukończona i zapiana ale zmusza mnie do uruchomienia jej ponownie. Dodatkowo w losowych przypadkach podczas logowania gra wywala się i po ujrzeniu dziennych wyzwań wyskakuje komunikat, że wystąpił problem z siecią w trakcie wczytywania mojej kolekcji kart.

Drugi problem z tokenem:
Jakiś czas temu skradziono mi telefon. Musiałem go z pozycji komputera całkowicie zablokować. Nigdy go jednak nie odzyskałem. No i problem w tym, że teraz jak chcę się gdzieś zalogowac na nowych urządzeniach to nie mogę bo nie mam dostępu do tego tokena bezpieczeństwa. Całe szczęście na pc wciąż mogę grać bo tu jestem “zapamiętany” przez system.

Pls help.

1 polubienie

Co do pierwszego może to wynikać z nierozłączeniami internetu.

Ad 2. Pisz do supportu. Albo będziesz musiał wysłać skan dowodu lub dane karty, którą płaciłeś (o ile płaciłeś) i Ci zdejmą Authenticator :slight_smile:

ale mnie wkurza jak gdziekolwiek sie napisze o problemie w ktorym wystepóje wspomnienie o problemie z połaczeniem to zawsze otrzymuje sie odpowiedz ,sprawdz swoje polaczenie z internetem, na pewno masz internet?" bo to w cale nie jest pierwsza rzecz jaką zrobiłem po tym jak 10 razy mnie wywaliło z gry

1 polubienie

Cześć!

Jeśli chodzi o rozłaczanie i błąd, że gra została zapisana i konieczne jest jej zrestartowanie, to zerknij proszę na mój wcześniejszy post.

Jeśli chodzi o usunięcie mobilnego tokena to możesz go usunąć tu: https://eu.battle.net/support/pl/help/product/battlenet/316/977/solution

:slight_smile:

ok dzięki, zobacze co to pomoze