Mój trudny początek w HEARTHSTONE ... czyli prośba o pomoc

Witam Wszystkich.
Mam na imię Marcin - lat 37. Od 3-ch tygodni gram w Tę grę i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Mój problem polega na tym, że po odblokowaniu wszystkich klas, otworzeniu możliwości gry na Arenie … nie wiem jak dalej grać. gdyż ogólny mój poziom wynosi 20 a przeciwnicy mają karty takie, że włos na głowie się jeży.
Zakupiłem pakiet powitalny i mam kupionych około 25 pakietów za golda zdobytego w grze, obejrzałem kilkanaście filmów na Youtuberze … jednak tu nasuwają sie kolejne pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi … :

  1. Co to do diabła jest ta LEGENDA i na czym polega jej wbicie ?
  2. W jaki sposób mam utworzyć deck, który umożliwi mi cokolwiek wygrywać
  3. Czy jeżeli mam 4-ry takie same karty to dwie mogę usunąć aby zostały tylko dwie … czy też są karty których warto mieć więcej jak dwie w decku?
  4. Które karty na pewno mogę usunąć ?
  5. Na czym polega tworzenie nowych kart i jaki jest to proces, jak to w ogóle wygląda i kiedy należy zacząć to robić?
  6. Czy za pył można kupić gotowy deck ? czy np. pył służy wyłącznie do tworzenia kart … które później utworzą dany deck ?

Przepraszam ale po prostu się zatrzymałem i nie wiem co dalej …
Proszę o pomoc w miarę możliwości …
Pozdrawiam: cruzier#2236

Cześć Marcin. Witamy na forum.

  1. Legenda to najwyższa z ok. 50 rang w grze. Nigdy jej nie zdobyłem, wymaga dużo samozaparcia.

  2. Poprzez strony internetowe możesz znaleźć fajne decki. Zajrzyj tez do youtuberow jak MKR.

  3. Jasne że możesz! Dajesz w menu „kolekcja” opcje „odczaruj nadmiarowe karty”. Otrzymasz tzw pył, z którego możesz tworzyć nowe karty. Stanowi on ok 1/4 wartości karty zwykłej lub cała wartość po zniszczeniu złotej wersji.

  4. Ciężko powiedzieć, nie wiemy jakie masz. Lepiej trzymaj póki co wszystkie.

  5. W menu „kolekcja” jest opcja tworzenia nowych kart. Nie pamietam dokładnie ale gdzieś w opcji sortowania. Tworzysz karty za pył z pkt. 3

  6. Nie, za pył tworzysz tylko karty. Natomiast są wyjątki - możesz stworzyć legendarna kartę „świstomig wspaniały” która zawiera w sobie 18 gotowych talii wybieranych przez grę losowo przed rozgrywka. Po przejściu przygody „Dalarańska robota” otrzymasz podobna kartę - Zayle z innymi gotowymi taliami.

2 polubienia

Witaj.
Dziękuję, że podniosłeś Kolego tę rękawicę :slight_smile:
2. Coś tam szukałem ale na razie cienko - MKRR jest strasznie charyzmatyczny dla mnie i ma materiały sprzed dwóch lat które mówią tak trochę ogólnikowo…
3. Czy jak dam automat a mam przykładowo 4ry takie same karty ( dwie zwykłe i dwie złote ) to które mi odczaruje ? … i czy ogólnie dwie te same karty to wystarczająco ?
6. Co to są te przygody ?? :slight_smile: i czy warto w nie grać ?

Tworząc talię można do niej wsadzić max 2 identyczne karty. Wyjątkiem są karty legendarne, gdzie w talii możesz mieć tylko jedną wersje danej karty. Karty legendarne to te ze złotym diamencikiem.

Gdy odczarowujesz karty automatycznie, a masz tą samą 2x w wersji zwykłej i 2x w wersji złotej to nie zniszczy Ci żadnej :wink: Gra ma całkiem madry ten system i na siłę nic nie zniszczy. Karty złote liczone są niejako „dodatkowo” dla kolekcjonerów.

MKRa osobiscie nie lubię, bo bywa dla widzów opryskliwy, natomiast ma wiedzę i czasem prezentuje fajne talie. Na start poszukaj tzw budget decki. Nie wymagają one kart epickich i legenadarnych a dają radę.

Przygody to nic innego jak single player. Warto. W nagrodę dostaje się pakiety kart a i zabawa jest inna. Nieraz na stole dzieją się ciekawe rzeczy :wink:

Dziękuję ślicznie jeszcze raz …
Już usunąłem sobie karty i zostawiłem max dwie te same - 340 pyłu wskoczyło …
MKRR - cóż mam podobne odczucia…
Ten “Świstomig wspaniały” to jest karta od jakiego bohatera ? bo nie mogę go póki co zlokalizować :slight_smile:
Okey … to pogram w przygody teraz :))

Pozdrawiam :slight_smile:

Swistomig jest karta neutralna, czyli taka, która nie jest przypisana do żadnej konkretnej klasy :wink:

Otwieraj pakiety klasyczne,bo to podstawa.Jak na razie cofnąłbym się z arenami.Rozpocząłbym areny po zebraniu klasycznej kolekcji.Nie miel legendarnych kart, a tym bardziej klasycznych, ponieważ te karty zostają na stałe.Zaś rozszerzenia przechodzą do dziczy.

Dodam że świstomig jest niedostępny dla graczy, którzy nie awansowali jeszcze do 25 rangi. Będziesz mógł go stworzyć dopiero wtedy, chociaż nie będzie musiało być to konieczne ze względu na ilość zebranych kart do tego czasu :wink:

Dodam jeszcze że dzicz, o której pisał kolega wyżej, to drugi tryb gry. W trybie standardowym używa się kart z 2 ostatnich lat. W dziczy natomiast gra się wszystkimi wydanymi do tej pory kartami. Ciężkie dla nowych graczy i nieraz talie bywają przegięte, ponieważ dokonując zmiany kart Blizzard częściej się skupia na tym co się dzieje w standardzie.

Witam… Dziękuję za tak liczne odpowiedzi… Skoncentruję się na graniu w przygody i dropieniu kart… Ta cała dzicz to dla mnie za wiele plus Arena … Uważam że Arena jest dla graczy którzy przede wszystkim znają dość dobrze karty …
PS: Oczywiście dalej jak coś będę pytał co i jak :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Pytaj pytaj jasne. Mam nadzieje że do tej pory wytłumaczyliśmy w miarę zrozumiały sposób.

A i czasem jest zadanie dzienne za 80 golda żeby zagrać ze znajomym. Wielu z nas na forum się wymienia. Uważaj na gracza KaproX bo to oszust.

1 polubienie

Tak tak… W sumie 80/80 fajna sprawa … Zagrałem dwa razy z kumplem i nie wiedziałem że Wy tymi zadaniami się wymieniacie… Czyli gdybym zapytał tutaj byłbym 160 Golda do przodu … Teraz tylko mogę liczyć na to że kolega mi odda … Te gry… Choć mało prawdopodobne … Dziękuję i pozdrawiam… :slightly_smiling_face: