Nerfy - 14 lipiec

Hejo
Blizzard zapowiedział nerfy na 14 lipca:
Dragonqueen Alexstrasza

  • Old: Battlecry: If your deck has no duplicates, add 2 other random Dragons to your hand. They cost (0). → New: Battlecry: If your deck has no duplicates, add 2 other random Dragons to your hand. They cost (1).

Corsair Cache

  • Old: Draw a weapon. Give it +1/+1. → New: Draw a weapon. Give it +1 Durability.

Metamorphosis

  • Old: Swap your Hero Power to “Deal 5 damage.” After 2 uses, swap it back. → New: Swap your Hero Power to “Deal 4 damage.” After 2 uses, swap it back.

Kayn Sunfury

  • Old: 3 Attack, 5 Health → New: 3 Attack, 4 Health.

Warglaives of Azzinoth

  • Old: [Cost 5] → New: [Cost 6].

Dragoncaster

  • Old: [Cost 6] → New: [Cost 7].

Fungal Fortunes

  • Old: [Cost 2] → New: [Cost 3].

Galakrond, the Nightmare

  • Old: Battlecry: Draw 1 card. It costs (0). → New: Battlecry: Draw 1 card. It costs (1).

Galakrond, the Apocalypse (Rogue)

  • Old: Battlecry: Draw 2 cards. It costs (0). → New: Battlecry: Draw 2 cards. They cost (1).

Galakrond, Azeroth’s End (Rogue)

  • Old: Battlecry: Draw 4 cards. It costs (0). → New: Battlecry: Draw 4 cards. They cost (1).

We have some Battlegrounds updates planned for the near future as well. Stay tuned!

W wersji rysunkowej : https://www.hearthstonetopdecks.com_/wp-content/uploads/2020/07/17-6-balance-update.jpg
(usunąć _ po com)

Jak wrażenia?

Moje wrażenia:

  • Cieszy mnie że nerfy nareszcie stały się czymś na porządku dziennym (a nie tak jak kiedyś gdzie działy się raz na pół roku)
  • Liczę na to że kiedyś i buffy będą na porządku dziennym

Same aktualizacje modyfikujące balans gry mają taką zaletę, że częściej następują zmiany w mecie, co czyni grę mniej monotonną. No i daje to też nadzieję że nawet jeśli jakaś zmiana okaże się niewystarczająca w tej aktualizacji, to zostaną dokonane następne zmiany w późniejszych.

1 polubienie

Pozbywają się kart za Zero.
Fajnie by było jak by dawali buffy!

Jeszcze niedawno mialem zlotego kayna ,ale ze nie gram DH to go spylowalem pare dni temu :confused: :sob:

Cieszą mnie te nerfy, bo sporo pyłu wpadnie ze złotych kart (2x złote glewie + Metamorfoza) :slight_smile:
Ogólnie nerfy spoko jeżeli chodzi o balans :slight_smile:

  • Alexstrasza - nadal bardzo mocno grywalna. Ot po prostu zagramy jednego smoka razem z nią, a nie dwa.

  • Metamorfoza - Dla mnie karta stała się dosyć słaba, ale myślę, żę nadal będzie grać w agresywnych wersjach, bo jednak to nieblokowany damage.

  • Corsair Cache - mocny nerf. To tak jakby zabrać 3 damage z jednej karty…

  • Kayn Sunfury - mały nerf balansujący. Karta nadal bardzo dobra.

  • Glewie - nie mam pojęcia. Teraz wydaja mi się za drogie by grały tak często.

  • Dragoncaster - bardzo dobra zmiana. Karta nadal dobra.

  • Fungal Fortunes - karta powinna dla mnie kosztować 4 many.

  • Galakrond, the Nightmare - no w końcu! Ile można było na to czekać??? Najlepszy Galakrond i zdecydowanie przesadzony był.

Dla mnie Glewia nie w te stronę nerfiona
zrobiłbym 2/4 za 5many, albo 3/3 za 5many
ale dobrze, że chociaż coś robią.
Dziwi tylko trochę brak nerfa dla huntera? Nic, zero?

Dostała Alex nerfa i nia ma bardzo co więcej nerfić. Może ten młotek, ale też tak nie do końca…

Większość nerfów OK, może tylko Galakrond łotra dostał za mocno. Moim zdaniem po pełnym upgradzie powinien dobierać 3 karty zamiast 4 albo po znerfieniu powinien się pojawić dopisek “nie dotyczy kart o koszcie 0”.

Dla mnie ok poza skrytka korsarską do broni warriora… Tak, gram tą kartę, ale jak gram inną klasą na tą kartę to mi to wcale nie przeszkadza, bo jest to coś co nie jest op (nie jak galakrond łotra czy połowa kart dh…)

Wtedy pozostałe galki też zostałyby osłabione. Faktycznie mocno dostał, ale nadal jest grywalny, tylko teraz w innych sytuacjach