Nerfy szybko przyszły

https://www.hearthpwn.com/news/8484-balance-changes-coming-early-next-week

Co myślicie że dostanie nefra ??

1 polubienie

Pytanie co nie dostanie :stuck_out_tongue: A tak serio… Zamiast typowego nerfienia ciągów zadań chętnie bym widział by do kilku z nich dodali po dodatkowym etapie do wykonania…

1 polubienie

Według mnie nagrody za wykonanie questline w wypadku warlocka oraz maga były nieadekwatne i nieprzetestowane. Co sobie myśleli dając magowi na stałe +3 do spell dmg, nie będzie używał tego do kontrolnego decku. To samo z lockiem. Kwestia zmiany nagród, chociaż wątpię czy coś to zmieni. Jak to dostanie nerfa to przyjdzie inna plaga której jeszcze nie dostrzegamy na horyzoncie.

2 polubienia

Wg mnie +3 do spell jest ok, jedyne co to niektóre karty czarów są za mocne lub sam quest hmm… Nie do końca jest ok, nie wiem jak to ugryźć, no ale z czarnoksiężnikiem jest tak samo, niby ok, ale za mocny, nie wiem jak mogliby to ponerfić

U maga z samym questem nie mam problemów, ale za to widzę spory problem w karcie Ignite. Tak mnie ona irytuje, po zagraniu +3dmg spokojnie z Ignitem można dojść, że zadaje on 10-13 punktów obrażeń, a takie karty są 2 w talii, w której już praktycznie nie zostało kart.

1 polubienie

Z grafiki wychodzi ze “dzik” dostanie.

1 polubienie

Do nagrody za questline warlocka wystarczy dodać dopisek ,również" by karta była zbalansowana, warlocka ma dużo healu więc i tak ta karta byłaby mocna, tylko zaczęłaby grać raczej w deckach controlnych. A u samego maga ignite powinno działać jak pochodnia albo jakoś koszt się zwiększać. Ogółem to podsumowując to wszystko trzeba czekać i wierzyć że blizz zrozumiał gdzie popełnił błąd oraz że go naprawi.
ps. Właśnie zorientowałem się że przecież ,questline" to nic innego jak scenariusze w gwincie, więc questline mógłby działać tak samo, czyli nagrodę za questa wtasowywać do talii co spowolniłoby niektóre talie i dało miejsce na inne decki.

1 polubienie

Wiadomo kiedy będą??
Nie mogę znaleźć informacji…

11 sierpnia napisano że będą “early next week” czyli prawdopodobnie poniedziałek-środa.

1 polubienie

Moim zdaniem nerfy nie uderzą raczej w same zadania a w karty które pomagają w zrobieniu ich. Czemu tak myślę? Zwrot pyłu za legendy jest mniej opłacalny dla Blizzarda niż za tańsze karty. No chyba że uznają że inaczej się nie da i dane zadanie będzie zbyt upierdliwe. Zapewne jeszcze buff paladyn oberwie, ja bym chociażby zajął się stronnikiem za 3 many 2/2 co buffuje rękę.

Polubienia: 5

Myślę że w niektórych przypadkach to karty wpierające są większym problemem niż questy, ale niektóre questy same w sobie też są problematyczne. Liczę że nerfy będą uderzały w te karty które rzeczywiście są źródłem problemu.

1 polubienie

o to się nie martwcie, blizzard już wiele razy pokazał, że wie co robi z nerfami, to akurat wychodzi im bardzo dobrze

2 polubienia

A wystarczyłoby, żeby dobieranie przeciwników i rozdania były losowe; wszystko samo by się ułożyło i zbilansowało - żadne nerfy nie byłyby konieczne. Oczywiście to nierealne, bo wtedy mogliby zbyt dużo wygrywać ci, co nie płacą za grę, a tak wszystko pod kontrolą i biznes się kręci.

możesz bardziej sprezyzować? piszesz, że rozdania są lepsze dla ludzi którzy wydają hajs?
a mógłbym jakiś dowód czy coś?

Ja wielokrotnie o jakieś dowody pytałem. Po paru miesiącach nieudanych prób stwierdziłem, że najlepsze co można od fanów teorii spiskowych uzyskać to dowody typu “zagrałem X gier i przeciwnicy zawsze kontrowali moje talie, uwierz mi na słowo”. :upside_down_face: Aż przestałem wierzyć że oni sami w te teorie wierzą.

3 polubienia

Cześć,

Ogarnięcie tego całego burdelu, który powstał przez ciągłe podnoszenie mocy kart przy zachowaniu 30hp na portrecie jest mało wykonalne. Całkowicie nieakceptowalne jest dla mnie istnienie OTK decków, które potrafią w 5-6 turze kończyć grę. Niedopuszczalne jest też totalne wykluczenie decków kontrolnych z gry do bo co tu kontrolować skoro w 5 turze jesteś martwy.

Przykład sprzed dosłownie paru minut. Gra przeciwko DH quest. Przychodzi trzecia tura. To jest 3 many + moneta. Po wykonaniu swojej tury na stole wylądowało trzech stronników 8/9 prowokacja (Rozsierdzony brutal). Koniec tury, baw się. Takich głupot dzieje się teraz za dużo.

Co powinno dostać nerfa. Ja gram priestem więc uważam na teraz, że wszystko. Ale będąc z natury skromnym człowiekiem… Będę używał polskich nazw.

  • Mag:
    Esencja zaklinaczki - zdecydowanie powinien zostać zwiększony koszt, nawet do 4 many. Chociaż jak dla mnie ta karta powinna wylecieć ze standardu; Może wtedy udałoby się tego maga trochę spowolnić;
    Uderzenie ognia - powinno być wtasowywane tylko raz, tak jak swego czasu działała Pochodnia

  • Warlock:
    Quest - ktoś już o tym wspomniał wcześniej, dodanie dopisku “również” zbalansowałoby tą kartę nie czyniąc jej przy tym niegrywalną.

  • Szaman:
    Zgładziciel - zrobić z tego kartę legendarną.

  • Paladyn:
    Chorąży przymierza - zwiększyć koszt.

  • Neutralne:
    Mistrzyni bitewna - zwiększyć koszt.
    Eteryczny zaklinator - zwiększyć koszt lub może zmienić opis na “zadaj 2 punkty obrażeń”

Na DH i Łowcę nie mam całkowicie pomysłu.

To by chyba tą kartę zabiło. :sweat_smile: Zwiększenie kosztu karty to także osłabienie jej efektu, bo sprawiłoby że zagrałoby się ją 2 tury później. Jeśli w tym czasie mag zagra jakieś karty dobierające karty, to przegapiłby zredukowanie kosztu około 4-7 kart.

Zwiększenie zadawanych obrażeń uznałbym za wzmocnienie tej karty, bo wtedy zaczęłaby być używana w agresywnych taliach do zabijania stronników przeciwników.

3 polubienia

Dzięki za odpowiedź.

Wytłumaczę Ci mój tok rozumowania.
Talia maga obecnie zbudowana jest tylko na czarach. Karta ta wpływa więc dokładnie na calutki deck. Średnia krzywej many dla całego decku wychodzi mi około 2 many na kartę. A więc po zagraniu dwóch Esencji ponad połowę kart grasz za darmo. Dołóż do tego sporą możliwość dobierania kart, dużą ich moc i prostotę wykonania questa? Dla mnie to zbyt wiele.
Można więc próbować inaczej wpłynąć na tą kartę. Zamiast redukować jej koszt to zmienić efekt działania i sprawić aby działała tak jak większość podobnych kart czyli “zmniejsz koszt zaklęć w Twojej ręce” lub “zmniejsz koszt zaklęć z losowej szkoły magii w talii”.
Obecnie ta karta robi zbyt dużo.

W ten sposób nie pomyślałem, ma sens to co mówisz.

Pozdrawiam.

2 polubienia

Ja jeszcze dopiszę, że mag posiada uczennnica czarownika w liczbie 2 tzn,że czary dla maga są tanie jak barszcz.

wild to już 20znaków