Nieprawidłowe działanie karty Maga "Lustrzany byt" czy nie ?

Witam.

Zagrałem kartę legendarną Szamana “Dreszczołak” ,który został skontrowany sekretem maga “Lustrzany Byt”. “Dreszczołak” przejął wartości +2 +2 z okrzyku bojowego “Wódz Mroźnych Wilków” i wykonał inne okrzyki bojowe z kart zagranych w tej partii ale nie związane już z jego statystykami. Czyli z normalnych jego wartości 6 i 6 miał 8 i 8. Takie same wartości czyli 8 i 8 otrzymał “Dreszczołak” przywołany przez maga sekretem. Wydaje mi się ,że powinien otrzymać wartości standardowe 6 i 6 zanim mój stronnik zacznie realizować swój okrzyk bojowy. Ja przecież “ZAGRAŁEM” co jest ważne słowo stronnika 6 i 6. A jest napisane ,że sekret ma przyzwać kopię “ZAGRANEGO” stronnika. Czy ja coś źle rozumiem.

Pozdrawiam

Witaj.

Sekrety aktywujące się przez zagranie stronnika aktywują się po tym, jak stronnik zostanie zagrany, a więc po wykonaniu okrzyku bojowego, co potwierdza kolejność animacji którą pewnie zauważyłeś. Skoro w momencie ujawnienia sekretu stronnik był już zbuffowany, to na stole przeciwnika nie może być przyzwane nic innego jak dokładna, tak samo zbuffowana kopia tego stronnika.

Pozdrawiam :wink:

1 polubienie

Wielkie Dzięki Zbigniew.

Kolejność rzeczywiście taka była jak opisałeś. Wiec już rozumiem ta mechanikę.
Myślałem ,że tutaj mimo wszystko słowem kluczowym jest “ZAGRANIE” stronnika. A jeżeli mój stronnik otrzymałby z buffa furie wichru skopiowany stronnik tez by ja miał zapewne czy to tylko lustrzane odbicie wizualne bez buffów ?.
Gram od niezbyt dawna więc jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne jeszcze.

Pozdrawiam.

Poprzez “zagranego stronnika” rozumie się tu stronnika “zagranego z ręki przez gracza”, czyli sekret ten nie aktywuje się gdy jakiś stronnik pojawi się na stole w jakikolwiek inny sposób, np. jeśli przeciwnik przyzwałby z ręki stronnika za pośrednictwem jakiegoś efektu, to nie byłoby to “zagranie” . Wiele efektów działa tylko na “zagrywanych” stronników, więc warto pamiętać o tej różnicy.

Pierwszeństwo okrzyku bojowego sprawia, że lustrzany byt jest skuteczniejszy przeciwko niektórym stronnikom (np. tym którzy otrzymują premie z okrzyku bojowego), ale także są stronnicy przeciwko którym jest mniej skuteczny (np. stronnicy którzy ranią sami siebie za pomocą okrzyku bojowego). Warto tu też zwrócić uwagę, ze dotyczy to także innych sekretów oraz efektów.

Co do klonowania stronników, to klonowane są wszystkie jego cechy, włącznie z nabytymi. Warto też zwrócić uwagę, że gdy jakiś efekt się aktywuje, to bierze pod uwagę tylko aktualne wartości celu - gra nie zapamiętuje poprzednich stanów stronników, więc jeśli kilka efektów zostanie wyzwolonych jednocześnie (np. okrzyk bojowy i sekret), to zmiany jednego efektu mogą wpłynąć na drugi efekt (okrzyk bojowy jest rozpatrywany jako pierwszy, więc sekret bierze pod uwagę to co będzie “po” okrzyku bojowym).

Trochę to zawiłe, ale z czasem można się przyzwyczaić.

3 polubienia

Bardzo Dziękuje.

To wiele mi wyjaśnia z mechaniki kart sekretów. Jest ciekawiej niż myślałem :wink:

Pozdrawiam

Gozej jest jeśli sylwana przejmuje ci dreszcolaka tess lub yoga robi to w trakcie wraz z treścią