Nowe rozszerzenie, nowy tryb

Hejo, jak tam wrażenia po informacjach o Wejściu Smoków i Ustawce? Jak dla mnie ustawka to marne auto-szachy, nie podeszło mi to zbytnio. Odstaje to od normalnej karcianki, szczerze mówiąc bardziej liczyłem na tryb turniejowy, ale cóż… Wracając do nowego dodatku, zapowiada się wspaniale. A cóż za gest robią dając nam 5 legend za zalogowanie :stuck_out_tongue: Powrót smoczych decków też zapowiada niezlą zabawę. Jestem zaciekawiony tym nowym słowem kluczowym, tą “Inwokacją” tylko, że i tak pewnie będą nerfy tuż po wprowadzeniu dodatku i znów będą narzekania na jakieś za mocne decki :wink:

Zastanawia mnie czy nowa karta bohatera jest klasy łotra czy neutralna. W sumie wśród ujawnionych kart tez jest mechanika „invoke Galaktond”.

1 polubienie

Jest napisane ze do Ligi Zla bedzie.

Wskrzeszony prasmok Galakrond przybiera postać pięciu wyjątkowych kart przeznaczonych dla klas sprzymierzonych z Ligą Z.Ł.A.: łotra, wojownika, czarnoksiężnika, szamana i kapłana.

2 polubienia

Dzięki :wink: Oglądałem blizzcon fragmentami jedynie, jeszcze nie czytałem opisów.

1 polubienie

Co do tej ustawki to teraz każdy robi swoje auto szachy. Niestety tak to już jest na rynku gier, ktoś wymyśli coś fajnego to potem wszystkie większe firmy to kopiują. Ja już gram w inne więc tych nawet nie ruszę.

2 polubienia

Dodatek jest raczej jak każdy inny. Ani mnie nie rozczarował, ani nie zachwycił. Tak po prostu “jest taki se”. Jakieś nowe karty, a czy grywalne, czy nie to się okaże. Otoczka cały czas wokół LoE. Zwiastun jak zwiastun, jedyny, który mnie zachwycił tak, że oglądałem kilka razy to ten z Koftu. Reasumując odgrzewany kotlet, ale w sumie czego można było się spodziewać więcej po Hearthstonie? Jakaś nadzieja tam była, ale kilka lat temu. Teraz gra umiera śmiercią naturalną, bo były trochę zaniedbania. Z pierwszej myśli tryb turniejowy, który już dawno powinni zrobić, gdy HS-em było 2-3-4 krotnie większe zainteresowanie. (Sullygnome). Poza tym kompletnie nietrafiony tryb rankingowy, brak konkretnych nagród. Ktoś kto ma top 1 w legendzie ma takie same bonyfity co ranga 5. Areny słabo itp. Naprawdę nie wiele trzeba było zrobić, ale nie zostało zrobione nic. Auto chessów nie oceniam, ale wydawały się bardzo RNG. Troszkę się Blizzard też z tym spóźnił. Na koniec dodam, że już w sumie po tym Blizzconie nic się więcej po Blizzardzie nie spodziewam(na pewno lepszy niż rok temu).

Diablo 4 może robić wrażenie, ale akurat nie siedzę w tym lore.

Na koniec zostawię puentę.
Ze względu, że trochę lubię karcianki czekam(czytaj nie mogę się doczekać) na Legends of Runeterra.

Dobranoc.

Polubienia: 6

Dla mnie spoko się prezentuje dodatek, cieszy powrót smoków :slight_smile: Co do szachów to ruszę to, ale TFT mnie nie zachwyciło… Zobaczymy co przyniesie rotacja na wiosnę :slight_smile: Na chwilę obecną standardu nie gram, no jest po prostu nudny co może się poprawi po wyjściu dodatku :slight_smile:

Ogólnie Blizzcon jak najbardziej na +, gdyby to wszystko wyszło naraz to nie wiedziałbym w co zagrać :slight_smile: Oglądałem też te “wielkie” protesty przed halą, i w których brało udział z 20 osób i nikt na nich uwagi nie zwracał…

Liczyłem także, że beta Lor coś zmieni, że wywrze jakąś presję, ale sam przegrałem w to tyle godzin ile mogłem i jestem strasznie zawiedziony, bo prócz tego iż gra jest po zapoznaniu mechanicznie bardzo prosta to na dodatek wymiotowałem już tymi animacjami… Jeżeli komuś przeszkadzają te z HSa to tam jest ich z 2-3 razy wiecej…

1 polubienie

Meh miałem nadzieję że HS coś ruszy po zapowiedzi karcianki od Riot. A tutaj nic ale to blizzard. Chyba czas porzucić HS na stałe może w przyszłym roku coś się ruszy. Może z premierą Lor coś się zmieni.

Wygląda jak podróbka auto chest i battleroyal razem wrzete

No właśnie wszystkie auto szachy to battle royal 8 graczy każdy na każdego więc nic nowego Blizzard nie wymyślił

Pewnie przerobili tryb turnieju na auto chess tylko dodali umyjki

1 polubienie

Mnie najbardziej dziwi wprowadzenie nowego (takiego samego) bohatera dla 5 klas. Moim zdaniem albo nowy bohater powinien być dla wszystkich z 9 klas, albo każda klasa powinna dostać innego bohatera.
Zastanawiam się czy to lenistwo, głupota, czy jedno i drugie???

Galakrond ma być wprowadzony w 5 różnych wersjach, po 1 dla każdej z 5 klas ligi Z.Ł.A. (no bo to zły smoczek). Każda wersja będzie miała inny okrzyk bojowy i moc specjalną. Można wiec powiedzieć, że to zupełnie 5 różnych kart które łączy tylko imię.

Źródło dla leniwych:

1 polubienie

Ja wciąż czekam na tryb turniejowy.

1 polubienie

Nowy tryb - wpierw się ucieszyłem ale gdy wgryzłem się w szczegóły to zrzedła mi mina. Powód jest w gruncie rzeczy jeden i bardzo prosty. Gram w HS bo lubię gry karciane, lubię operowanie kartami, taliami i wszystko to co związane jest z tym typem rozrywki ( poza absurdalnymi cenami ). Tymczasem blizz dostarczył mi tryb, który z kartami nie ma praktycznie nic wspólnego. Równie dobrze zamiast “ustawki” mogli by wrzucić platformówkę, piłkę nożna albo fps, który z HS dzieliłby tylko postacie występujące na kartach. Ustawka może i jest zrobiona dobrze ale co z tego, to nie jest tryb, który pasuje do karcianki w mojej skromnej opinii.
Zapewne podniosą się głosy, że skoro jestem taki mądry to może sam bym coś wymyślił. Cóż nie moja to rola ale przychodzą mi do głowy na szybko rozwiązania znane choćby z MTG. Można dodać opcje grania tylko klasycznym zestawem, albo samym “blokiem” kart z danego roku bez klasyka, może samymi kartami zwykłymi.
Dziwnymi drogami zaczyna chadzać HS w mojej opinii, coraz mniej to wszystko do mnie trafia :confused:

2 polubienia

Ja bym widział połączenie diablo z hearth stone budujesz talię i naparzasz demony w czasie rzeczywistym może być nawet auto komu się będzie chciało klikać każdy cios to 1 karta z talii :grin:
A sam tryb ustawka to joż w sumie nie karcianka tylko gra korzystająca z mechaniki heartstone
Ważne żeby było więcej trybów byle nie raz na 5 lat
I poprawki do dziczy

Gdyby nie zadania za te “eventy” w MTGA to by nikt w to nie grał… A jeżeli mówisz o formatach to nie jest w cale ich tak dużo z czego po masie czasu Papuer został oficjalnie sankcjonowany. Z czego tak naprawdę się gra w 5 formatów: Standard, Papuper, Commander, Modern i Legacy/Vintage. Z czego 2 pierwsze są stosunkowo tanie (koszt tali to ok. 1k-2k zł), Commander jest już droższy, a talie do Moderna zaczynają się praktycznie od 2,5 k zł, a Legacy/Vintage przekraczają spokojnie 10k zł… Oczywiście można umówić się ze znajomymi, że gramy od jakiegoś dodatku, ale to tylko z reguły chwilowy podryw, a większość osó i tak chodzi do sklepów/kafejek itd. i jest wręcz wymuszone przez innych graczy by grać metowymi deckami…

Sam o trybie sie nie wypowiadam dopóki w niego nie zagram 12 listopada, ale wygląda ciekawie z tego co widziałem na YT i nie jest tak bardzo RNG jak się spodziewałem :slight_smile:

Na oficjalnym forum Hearthstone panuje jakaś dziwna odmiana “syndromu sztokholmskiego”.
Prawie każdy narzeka, że gra umiera/Blizz się skończył/nie ma nowych trybów - źle, bo gra stoi w miejscu/nowe tryby - źle, bo gra się rozwija nie w tą stronę/za drogo/za tanio - ale wszyscy siedzą i marnują czas na gadanie o grze, której nienawidzą :no_mouth:

A co do głównego wątku - rozszerzenie zapowiada się super. Od samego początku gry w HSa czekałem na smoczy dodatek i się doczekałem!
Co do nowego trybu, to moim zdaniem bardzo odświeżający i wciągający. Taktyki jest tu więcej, niż się ludziom wydaje (szczególnie, kiedy chce się powalczyć o zwycięstwo).

Być może jest to zrzynka z TFT, ale jestem “starym dziadem” i nie gram w takie wynalazki. Z mojej pespektywy jest to duża nowość :wink:

Życzę Wszystkim miłego i słonecznego dnia! :cherry_blossom::sunny:

Polubienia: 8

Mam to samo :slight_smile: Ale to nie tyczy sie tylko HSa, ale także WOWa, który umiera od drugiego dodatku, CSa, Lola itd… Wszystkie te gry według osób na forach umierają, a z grą dzieją się same złe rzeczy :slight_smile:

1 polubienie

Gdyby dawały sensowne nagrody do ustawki