Początkujący gracz

No właśnie doszedłem do wniosku ze jak mnie ma to kosztować tyle czasu to odpuszczę. Mam dość innych gier do przejścia jak obecnie Horizon zero dawn czy God of war.

2 polubienia

Naprawdę dobry i rozsądny wybór xd

1 polubienie

Gra jest tak samo skomplikowana jak obstawianie ruletki w kasynie. I te same emocje temu towarzysza. Zeruje na najnizszych instynktach i uzaleznieniu dzieciakow. O samych tych internetowych pol…glwkach jak ci wszyscy streamerzy, ktorzy nic w zyciu nie osiagneli i zbieraja kase od dzieciakow i innej spolecznej choloty, ktora mieszka z rodzicami. Jeszcze niektorych z nich to moge zrozumiec graja dla przyjemnosci i nieliza tylka blizzardowi jaka ta gra jest cudowna ale ten pan w kapeluszu i mkrr to typowe streamowe patusy i jak ktos sie sugeruje ich opinia to juz naprawde zal mi jego inteligencji. Trzeba byc narawde durniem by wydawac po 500 zeta rok w rok jak w tej cenie mozna miec duzo lepsze gry/realne rzeczy. Niektorzy powiedzaich czas ich kasa dobra jak dla mnie to mozecie w piecu kasa palic i czas swoj poswiecac na ogladanie itnernetowej patologii wolny kraj w koncu. Kiedys sam probowalem grac doszedlem do 5 rangi poswiecajac okolo 30 minut dziennie grajac jakims wlasnym budget deckiem. Pozniej zrobilem sobie przerwe i jak wyszedl dodatek z DK to zobaczylem ze DK huntera jest kosmicznie mocny i malo pylu wymaga taki deck. Co zrobilem oczywiscie boty i multikonta :smiley: Na ok. 60 ( 50 kilka bylo- 57?) zalozonych kont gdzie na kazdym losowalem dwa DK trafil mi sie raz DK huntera (najlepszy i super mocny na ten czas) jak ktos mi powie ze Blizzard nie oszukuje ze statystykami to mi sie smiac chce :slight_smile: Szansa ze wylosuje tego DK to 1/9x2 Dobra zmniejszmy nawet do 50 kont niech bedzie 100 losowan i raz tylko mi wypadl :smiley: No pech mozna powiedziec ale tam gdzie sa duze pieniadze trudno mi uwierzyc w takie przypadki. Po prostu gra zwyczajnie zmusza graczy do kupowania pakietow :slight_smile: Ale wierzcie sobie w co tam chcecie ze blizzard chce wam sprawic przyjemnosc a wasze pieniadze to tylko malo istotny dodatek. Ze kazdego roku ceny pakietow rosna a przypadkowo tylko podstawowe karty sa ciagle oslabiane by zmuszac graczy do kupowania super mocnych kart z dodatkow to szczegol. I streamrzy to mile osoby ktore nie powiedza kazdej bzdury byleby tylko zachecic graczy i nie zaistniec w tym patologicznym srodowisku blizzarda. Pewnie i tak mojego posta usuna ale moze niektorzy przejrza na oczy.

3 polubienia

Mam wiele żalu do hsa, myślę, że kilka rzeczy poszło nie tak twórcom i przestały mi w tej grze odpowiadać (ale innym może pasują, nie spinam się z tym).

Czasami ktoś stworzy na forum temat poruszający negatywne aspekty gry i mam ochotę dodać coś od siebie. Wtedy widzę wpis gościa takiego jak ten wyżej czy innego bonitasa i witki mi opadają. Odechciewa się pisać - serio, po wklepaniu dwóch zdań kasuję swój post i olewam temat.

Fakt, że ktoś mógłby mnie z nimi postawić w jednym szeregu sprawia, że wolę się nie wypowiadać.
Mam nawet taką swoją prywatną teorię, że ci najwięksi i zarazem popełniający najwięcej błędów (głównie logicznych, o ortografii nie wspominam) hejterzy są tak naprawdę pracownikami blizzarda mającymi ośmieszać osoby z negatywnym nastawieniem do tej gry.
Serio, innej opcji nie ma.

3 polubienia

Lol, a może wystarczy grać nie wydając hajsu i wszystkie problemy znikają. Bez kasy też da się wygrywać, piszę to z wlasnego doświadczenia.

Co do manipulacji przy dobieraniu przeciwników itp. to JEŚLI blizz stosuje takie zagrywki to po to, aby sztucznie balansowac metę, a nie, żeby faworyzować płacących. Jeśli myślisz, że jak wydasz górę kasy to zaczniesz wygrywać to jesteś w błędzie. Jakby liczyła się ilość wydanego hajsu to bym nie wyszedł z rank 20 bo nie wydałem ani złotówki, a bywalem już w top100. Z kolei znam takich co wydaja od groma kasy, a nie mogą wyjsc z rank 10.

JEŚLI są jakieś algorytmy przy dobieraniu przeciwników, kart, losowych efektach itp to są one dla wszystkich jednakowe i działają tak, że jak idzie Ci za dobrze to trochę Cię utemperujemy, a jak idzie Ci źle to trochę Ci pomożemy. Innego sensu nie widzę. I pamietaj, że po drugiej stronie też jest gracz i jeśli algorytm Ci pomógł wygrać to jemu przeszkodził, a jeśli Tobie przeszkodził to jemu pomógł. Czyli równowaga jest zachowana i tyle ile pomaga tyle też szkodzi, więc wychodzi na zero. A jak wychodzi na zero to jest dla wszystkich równie uczciwe. Ale może też być tak, że nie ma żadnych algorytmów i wszystko jest losowe, ale to też jest uczciwe wobec wszystkich.

2 polubienia

Smialo zaloz konto dzisiaj i graj bez wydawania kasy. Udowodnisz wszystkim jaki jestes swietny i w ogole jak sie wszyscy myla co to dla ciebie. A ta twoja wierutna bzdura ze jak sie zacznie wydawac kase to sie nie zacznie wygrywac tylko pokazuje wrecz twoja infantylnosc. Gwarantuje ci ze jakbym wydal kase raz a nie grindowal powiedzmy przez dlugie miesiace to bym rozkladal te twoje wszystkie genialne decki ktore bys zlozyl nowym kontem. Czlowieku ty zyjesz w jakiejs swojej rzeczywistosci jak gralem to od 15 rangi zaczynaly sie topowe netowe decki pelne legend i kosztujace mase pylu. Tylko tobie sie roi w pustej glowie ze jakis gracz ma chec obecnie na spedzanie wielu miesiecy by zlozyc jakis jeden durny aggro deck i grac tym jednym deckiem przez rok albo dluzej by zlozyc drugi deck. Ta gra niestety faworyzuje starych graczy ktorzy zaczynali od poczatkow gry i oni uzupelniali kolekcje dzieki zbieranym monetom na bierzaco. Dzisiaj zaczynasz z ogromna kolekcja kart do ktorej by zlozyc nawet prosty deck potrzebujesz masy kart. A poczatki sa takie ze grasz jakims durnym deckiem albo grindujesz jakas durna arene ktora jest wrecz kwintesencja glupoty tej gry Budujesz losowy deck z losowych kart i tylko do durnego szczescia zalezy czy bedziesz miec 3 wygrane czy 9. Ja juz przy skladaniu decku na arene wiem ile bede miec wygranych takie to skomplikowane. Ale niektorzy jak ty to mysla ze ta gra to wymaga super umiejetnosci. Tak wystarczy wydac kase sciagnac topowy deck z neta a granie tymi deckami to nie jest wyzwanie dla 5 latka nawet :smiley: Tylko komu normalnemu chce sie grindowac do top 1 legendy i po co? to tak jakbym ja siedzial wiele godzin dziennie i sie jaral ze jestem super geniuszem bo blyskawicznie rozwiazuje gre kolko i krzyzyk i mam top 1 ranking w ta gre. Tak jestes genialny zycze wielu godzin zycia zmarnowanych na ta genialna gre geniuszu. A sensu nie widzisz bo myslisz ze co blizzard no tak nie chce zarobic setek tysiecy dollarow bo chce byc uczciwy ale ty jestes nawiny :smiley: Jak male dziecko. Przestawi algorytm dobierania legend w pakietach i zamiast dobrych legend 60% to sa jakies crappy ktorymi nikt nie gra i zyski sa gigantyczne ale ty jako typowy legendarny gracz hs nie mozesz tego pojac. To juz ich przerasta no tak nad blizzardem jest pelno ludzi ktorzy to kontroluja siedza juz nie badz naiwny. Panstwa nawet nie ufaja tym firma i karza im przedstawiac czesc statystyk. Takie jest wlasnie zaufanie i kontrola tej firmy. Ale ty dalej zyj w swoim bajkowym swiecie legendarny graczu hs.

2 polubienia

Wow, odkryles, ze firma chcę zarobić “mój Ty mały odkrywco :)”. Już Ci pisałem, nie wydawaj kasy i problem z głowy. To prawda, że nowy gracz ma ciężko i jak ktoś ma większą kolekcję to ma przewagę, ale ja np miałem to w d*pie. W tej grze płacisz realną kasą albo czasem. Ja wybralem czas i wyobraź sobie spędzam go przyjemnie. Jedni grają w kółko i krzyżyk, inni rozwiązują krzyżówki ja gram w hsa. I zdradzę Ci sekret nikt z nas nic z tego nie ma oprócz rozrywki i satysfakcji. Nawet jak kupisz sobie grę, no nie wiem, np Fifa to też nic z tego nie masz oprócz rozrywki i satysfakcji. Ja gram w hsa bo lubię pogłówkować i lubię rywalizację (tak wiem, na szachy jestem za głupi, proste). Ty natomiast najwyraźniej masz problem, że ktoś czerpie przyjemność tam gdzie Ty popadasz w frustrację.

1 polubienie

A co do wypadania tych legend to w jaki niby sposób ma to na mnie wpłynąć? Wyciągną mi pieniądze z portfela? Jeśli ustawia, że będą wypadać słabe legendy to będą wypadac wszystkim. Nie stracę na tym w stosunku do innych graczy. No chyba, że Ci chodzi o to, że z paczek kupionych za realną kasę wypadają lepsze karty. Może tak może nie. Ja wolę nie popadać w paranoję tak jak Ty, ta gra to dla mnie tylko zabawa, nic więcej.

1 polubienie

57 kont zalozonych z botami i na 114 prob gdzie szansa wylosowanai danej karty wynosi 1/9x2 JEDEN raz jest wylosowana dokladnie jedna karta ktora miala byc (DK Rexxar najmocniejsza karta z DK ktora pozwalala tworzyc w miare tani mocny deck) to juz naprawde musisz byc ciemny. Dla mnie mozesz sobie wierzyc w co chcesz. Masz racje po co blizzard mialby oszukiwac i zarabiac miliony dolarow na takich jeleniach kombinujac na algorytmach ktorych nikt naprawde nie sprawdza. Wow usa nielegalnie podsluchuje swoich obywateli, polska robi identycznie, powstaja zmowy cenowe firm, juz nie mowiac o roznych spektakularnych bankach spekulacyjnych wynikajacych z chciwosci firm. A ta chlopczyna 5 letni pawelek wierzy ze blizzard to jest dobry swiety mikolaj ktory nie jest pazerny na kase :smiley: Bo mu powiedzial to jakis streamowy glupek ktory dzieki blizzardowi zarabia kase i ktory dostaje za to klucze do early accesu :smiley: Wiesz do szachow to sie nie nadajesz zostan lepiej jednak przy tej karcianej grze dla dzieci do niej idealnie pasujesz. Niektorym przyjemnosc sprawiaja szachy niektorym widac hs lub kolko i krzyzyk.

Edycja na początek:
Paweł, weź się walnij w głowę i tyle. Nie masz obowiązku czytać i odpisywać na wypowiedzi innych. A rzucanie wulgaryzmami (nawet ocenzurowanymi) typu “zjb, chj oraz naje*ane” jest traktowane jako “niegrzeczne”. To świadczy jedynie o tobie, a raczej o twoim braku kultury i jakichkolwiek argumentów. Lepiej się zajmij swoim życiem, są święta, masz Kevina i inne atrakcje w życiu. A jak naprawdę ci się nudzi, to idź się położyć i śpij.

Akurat kółko i krzyżyk to bardzo nieuczciwa gra. Do tego stopnia, że tak naprawdę osoba rozpoczynająca rozgrywkę decyduje, czy grę przegra, czy też w najgorszym razie zremisuje. Mówiąc wprost, jest algorytm ruchów, dzięki któremu w najgorszym przypadku gracz rozpoczynający doprowadzi do remisu, a w najlepszym do swojej wygranej, bo wszystko zależy od tego, czy przeciwnik zna również ten algorytm, czy też nie. I już po pierwszych dwóch ruchach wiadomo, czy będzie wygrana, czy remis.

Co do HSa i losowości pakietów, doboru przeciwników, czy nagród z Aren, to się nie wypowiadam. Mogę jedynie doradzić nowym, żeby po prostu odpuścili sobie ten generator losowych wyników. Nie ma sensu marnować czasu, a tym bardziej zarobionych pieniędzy na to coś.

Jasne, fajnie się ogląda i otwiera 150-200 pakietów, ale to tak ma wyglądać, żeby zachęcać was do wydawania realnej gotówki. W rzeczywistości nie macie żadnej gwarancji, że po 120 pakietach nie będzie wam brakowało jakiejś rzadkiej karty, która będzie mocna, za to będziecie mieli 20 kopii innej rzadkiej karty, która będzie wypełniaczem pakietów.

Niestety, ale Zamieć nie dostarcza niczego nowego, poza nowym dodatkiem pakietowym co 4 miesiące, “przygodą” ala Podziemna Wyprawa z beznadziejnymi nagrodami co 4 miesiące oraz losowy tryb w wersji beta, który niby ma być ich wersją auto-szachów. Jeśli to jest nawiązanie do szachów z auto-chess, to ja jestem Kasparow.

A nie przepraszam, Zamieć od tego roku potrafi zapewnić nową rozrywkę, tzn. z każdym patchem można sobie zadawać pytanie, jakie bugi on tym razem spowoduje. Dosłownie przy każdym patchu występują kolejne błędy i jeśli nawet naprawią jeden, to patch doda kolejne błędy. I HS to musi być naprawdę wymagająca pod względem sprzętu gra, skoro się zawiesza, gdy w tle chodzi przeglądarka z włączoną muzyką na YouTube.

1 polubienie

Nie mów mi co mam robić. Jak ktoś mnie obraża to nie owijam w bawełnę i nic ci do tego. Grzecznie podaję typowi rozwiązanie na tacy, a ten wyzywa mnie od naiwniaków i zarzuca brak inteligencji. To nie ja jestem tutaj “niegrzeczny”.

1 polubienie

To co wypisujesz mówi wyłącznie o twojej osobie, nic mniej, nic więcej. Jeśli uważasz, że ktoś w jakimś wpisie obraża kogoś, to masz przy wpisie opcje “poufnie oflaguj ten wpis do moderacji” i jedną z opcji do wyboru jest “to niestosowne”. Cudze zachowanie nie usprawiedliwia twojego, to nie przedszkole “Proszę Pani, on mnie nazwał głupim, to ja go kopnąłem!”…

Już myślałem, że napiszesz mi, że mam nadstawić drugi policzek. Jestem świadomy tego co piszę, co to oznacza i tak właśnie ma to wyglądać. Jak ktoś mnie atakuje to nie przebieram w środkach.

Wracając do tematu to zgadzam się z tym typem, że Blizz doi frajerów. Pisałem to nie raz w innych postach. Ale nie zgadzam się, że ma to coś wspólnego z samą rozgrywką. Doją nas poszerzając zawartość, a nie faworyzując płacących podczas meczów. A jeśli manipuluje dropem kart z paczek to jakoś nie zauważyłem, że moje za golda są gorsze od kogoś za gotówkę.

A co do samego problemu to są trzy rozwiązania.

  1. Nie grasz
  2. Grasz i płacisz czasem.
  3. Grasz i płacisz kasą

Wybierzcie sobie jedną opcję i się jej trzymajcie.

1 polubienie

Może wymienicie się batteltagami i na osobnosci pogadacie!! A nie zasmiecajcie forum…

1 polubienie

Płacenie czasem grając w ruletkę hahhaahha

2 polubienia

Jak zaczynałem miałem do nadgonienia 3 dodatki, więc dużo łatwiej nie miałem niż obecny nowy gracz. Jeśli ktoś od samego początku chcę wygrywać ze starymi graczami to rzeczywiście musi zapłacić. Ja nie miałem takiego ciśnienia, cieszyłem się, że widzę progres i nie płakałem, że ktoś ma więcej kart. Jak kogoś boli, że ktoś ma większą kolekcję to rzeczywiście ta gra to masochizm i niech lepiej nie zaczyna. To jakbym zaczął grać w WoWa clasic i bym się żalił, że nie mam od razu 60 lvl’u.
To tyle ode mnie w tym temacie, rzeczywiście za bardzo się rozkreciłem, widać nie warto było.

Za to nie masz problemu z zachwalaniem sytuacji ze lvl 1 w HS moze trwac dlugie miesiace gdzie zupelnie nic sie nie robi. Szczerze dla mnie gracze HS to pompatyczne polglowki jak pawel. Moge nielubic gier. Sam niecierpie Minecrafta jednak szanuje ich graczy wiedza ze to prosta gra dla dzieci i nie staraja sie udawac wybitnego symulatora. Ludzie graja w ta gre dla przyjemnosci interakcji wydaja jakas tam rozsadna kase. Czy bym polecil ta gre (minecrafta) nie ale zrozumialbym argumenty ludzi ktorzy w to graja. Jednak dla mnie gracze HS jak i wiekszosci gier Blizzarda to miernoty (nie wliczam diablo i starcrafta oczywiscie to calkiem przyzwoite gry). Juz sama gra Overwatch mnie do tego przekonuje gdzie kupuje sie zywczajnie lepsze postacie za pieniadze. Moge nielubic jakis strzelanek ale jednak najnizej stoja dla mnie gracze blizzarda ktorzy musza kupowac przewage nad innymi graczami by poczuc sie lepszymi. Dla mnie zwyciestwo nad osoba tylko dlatego ze kupilem lepszy karabin lub grindowala wiele miesiecy to zenujace zwyciestwo. Jaka jest radosc w pokonaniu slabiej uzbrojonego przeciwnika bez rownych szans to nie mam pojecia. Widac niektorym daje to iluzje ze sa madrzejsi lepsi posiadaja jakiegos tajemniczego skilla :smiley: No i pozniej mamy takich pawelkow trolli, wybitnych graczy hearthstona, ktorzy w wiekszosci nic innego nie robia tylko biora kase mamusi netdeckuja jakis deck dla polglowkow i sie zachwycaja jakiego oni maja skilla :slight_smile:

Jakby mi gracz HS powiedzial tak spoko to jest gra w ktorej masakrycznie dlugo sie grinduje i jest to tak przyjemne jak wbijanie sobie noza w dlon, ale za to czerpie radosc z ogrywania slaszych/o podobnym poziomie graczy w karciana gre dla dzieci. Lub ewentualnie mozna zaplacic jakas bardzo duza sume pieniedzy by moc czerpac przyjemnosc ze skladania decku i interakcji miedzy graczami. To moge zrozumiec. Przynajmniej cos takiego byloby szczere. Ale sluchanie tych napuszonych dupkow jest bardzo nuzace a porownania wrecz do szachow obrazliwe. Ta gra to zwyczajne p2w i moga sobie gracze wmawiac co chca. W najlepszym razie mozna powiedziec ze placimy by miec jakas przyjemnosc z gry na obecnym etapie. A porownania do WoW to w ogole jakas padaka chlopcze grajac na 1 lvl mozna sie naprawde swietnie bawic bo ta gra nie polega na pokonywaniu slabszych przeciwnikow tylko na interakcjach miedzy graczami to bylo sila przyciagania do takich gier. Nie wiem jaka mozna miec przyjemnosc zaczynajac w Hs i grajac tym samym deckiem przez pol roku. Utworz nowe konto dzis HS i udowodnij wszystkim jak swietnie bawisz sie i udowdnisz ze wszyscy jak zwykle sie myla i masz zawsze racje jak typowy grasz HS :slight_smile: A mowienie ze gracze HS lub Overwatcha maja skilla to wrecz obraza dla graczy wiekszosci gier. Sam jestem przecietnym graczem w wiele gier i wiem ze wiele osob jest duzo lepszych niz ja. I w tym momencie obrazasz te osoby i kazdego gracza w gry ktore naprawde wymagaja skilla. W gry ktore gram to kupuje nowe mapy, dodatki, stroje i jakies kosmetyczne rzeczy nigdy przewage. Gra w ktorej kupuje sie przewage sorry ze tak powiem jest dla gimbazy. Bo ja wiem ze wygralem dzieki swoim umiejetnosciom a nie dlatego ze grindowalem jak durny zabilem nozem 50000tys graczy lub wydalem jakas chora sume pieniedzy.

Wyczuwam ból tyłka. Piszesz conajmniej jakby ta gra wykorzystała Cię analnie. Przyznaj się lepiej ile czasu i pieniędzy straciłeś zanim stwierzdziłeś, że to nie dla ciebie. Myślałem, że ja przesadziłem, ale ty już pojechałeś po całości obrażając wszystkich graczy. Co do skilla ja żadnej przewagi nie kupiłem i nie pisz do mnie jak do smarka bo 18stke skończyłem już lata temu. Zagraj z mistrzem świata mecz tym samym deckiem do 10 wygranych i pochwal się wynikiem. Na bank zremisujesz, albo wygrasz. W pewnym momencie, na poziomie legendy, wielkość kolekcji nie ma już znaczenia, bo każdy gracz może stworzyć każdy deck. Pozostaje tylko losowość i skill.

Ehh jak się ma trochę umiejętności i czasu to i legendę można wbić na nowym koncie w parę dni. No ale tak trzeba mieć talię za 15k pyłu żeby w ogóle 5 rangę wbić xD. I najlepiej wydać 1k polskich cebulionów.

2 polubienia