Pomysł na Bestie w BG

Cześć, co myślicie o wzmocnieniu archetypu bestii w BG, poprzez wykorzystanie mechaniki bananów i agonii, w ten sposób, że aktywacja agonii bestii dodawalaby banana do ręki? Nawiazując do contentu HS i Króla Mukli można stworzyć karty małp typu: “trener bestii” na koniec tury daj bestii banana, czy “małpi woltyżer” na początku walki rozdaj bestiom ilość bananów zagranych w karczmie itd. Itp.
Innym pomysłem jest wykorzystanie mechaniki pożerania i przejmowania statystyk za zwrotem coina. To już funkcjonuje u jednego z demonów i czasami się sprawdza, natomiast u bestii mogłoby stać się sposobem na grę.

1 polubienie

Z bananami może i pomysł dobry tylko masz już kolcozwierzow z podobną mechaniką. Mnie zastanawia Kalcegos u smoków. Czemu ma aktywację daj 1/1 smokom przy rzuceniu okrzyku bojowego. Smoki mają jeden okrzyk bojowy. Już bardziej widział bym taka umiejętność u murlokow.

2 polubienia

Masz rację. Bestie, podobnie jak demony, są niestety przestarzałe. Jak ktoś gra bestiami staromodnie, na zasadzie pełno bestii z agonią i na końcu hiena, ten po prostu przegra. Archetyp bestii jest dzisiaj skuteczny tylko z combem z udziałem papugi i buffów z powtarzających się agonii (swoją drogą słabe to jest, bo to moim zdaniem gra na skróty, ale jak ktoś lubi tak wygrywać to spoko).

Z demonami jest ten problem, że nożownik nie daje rady ze swoimi strzałami. On był utrapieniem jak stronnicy mieli w miarę normalne statystyki a teraz nie problem mieć ścianę kreatur 50/50.

Nie wiem czy pomysł z bananami to rozwiązanie, ale wiem, że powinni te dwa archetypy dostosować do nowych standardów gry, bo dziś nie opłaca się nimi grać.

2 polubienia

Myślę że demony potrzebują kart wzmacniających od przyzywania. Taki stronnik na 6 poziomie daj wszystkim stronnikom na stałe 1/1 jak przyzwiesz demona.

Bestie powinny mieć jakąś mechanikę stadną, dla przykładu jeżeli na stole są łącznie 3 bestie to ta bestia dostaje buffa +2/2

1 polubienie

Szczęśliwie Blizzard w ostatnim komunikacie dał nutkę nadziei pisząc, że każdy archetyp będzie miał swoją własną cechę wspólną (tu jako przykład podał piratów i generowanie złota) https://playhearthstone.com/pl-pl/news/23686108/festiwal-ognia-i-frajda-w-ustawce - ostatni akapit. Jest nadzieja, że demony jak i bestie też coś fajnego dostaną :slight_smile:

Z resztą dodam, że z bohaterami jest podobny problem. Weźmy za przykład Jaraxxusa. Przy dzisiejszym składzie jest on za wolny. Któregoś dnia zrobiłem test i próbowałem buffować swoje jednostki niemal od samego początku. Demony nawet ładnie podchodziły. Używałem HP jak i typka 5/4, który daje demonom +1/+1. Jak nie zwykłego to złotego i niestety. Kolcozwierze przeciwnika czy żywiołaki buffują się zdecydowanie szybciej. Żałuję, że nie zająłem nim pierwszego miejsca kiedy był grywalny, bo teraz wygrać nim jest bardzo trudno.

Ja to widziałbym mechaniki tak:
Bestie- skupiają się na agonii i buffowaniu siebie wzajemnie
Demony- przyzywanie i grupowe wzmacnianie oraz zadawanie obrażeń z tym związane, dużo defensywy
Mechy- większy nacisk na magnetyzm, boskie tarcze
Kolcozwierze- tu mechanika działa dobrze
Murloki- szybkie zalewanie stołu we wczesnej fazie i wzmocnienia
Smoki- tu niektóre smoki są po prostu dziwne, nie do końca wiem w jakim kierunku miałyby iść smoki
Piraci- tu zapowiedzieli większy nacisk na generowanie złota spoko
Żywiołaki- mechanika z zagrywaniem zywiolaka działa nieźle, tu chyba najmniej potrzeba zmian
A jakby w przyszłości doszły totemy to widziałbym je z mechaniką na koniec, na początku twojej tury oraz początek walki

1 polubienie