Pytanie o wspomagane rozdzielczości w grach Blizzarda

Witam, jestem świeżo upieczonym użytkownikiem monitora Ultrawide HD (3440x1440). Ponieważ wszystko wygląda barwnie i przepięknie, postanowiłem sprawdzić gry Blizzarda pod kątem nowej rozdzielczości.

Hearthstone: według dostępnych opcji rozdzielczości, maksymalna jaka jest to 2048x1152, ale to nie problem, bo gra o dziwo może obsługiwać moją rozdzielczość, ale trzeba pokombinować przy każdym jednym uruchomieniu. Wystarczy dać grę na okienko a potem przywrócić na fullscreen. Gra z automatu dostosowuje się pod rozdzielczość ekranu ukazując rozdzielczość w grze jako “niestandardowa”, więc wszystko jest wyraźne, dokładne i takie jak trzeba. Bez czarnych pasów.

Problem jest jednak z innymi grami Blizzarda.

StarCraft II: tutaj na liście również jest max 2048x1152 (co skutecznie rozciąga grę). Nauczony doświadczeniem chciałem również pokombinować z okienkami. Nie działa. Gra przy powrocie na fullscreen przechodzi na wcześniej ustawioną rozdzielczość.

StarCraft: w ogóle nie da się ustawić rozdzielczości.

Warcraft 3 Reforged: tutaj jest miodnie. Obsługiwana jest moja rozdzielczość, więc zastrzeżeń nie ma.

Edycja: Diablo 3 i Leauge of Legends również działają w 3440x1440 gdyby kogoś to interesowało, tak czysto przy okazji.

Pytanie jest takie: czy jest planowane w niedalekiej przyszłości wprowadzenie dodatkowych rozdzielczości do wyżej wspomnianych gier? szczególnie chodzi mi o StarCraft 2 i StarCraft, bo z HSem jakoś da się to zrobić. Jest to dziwne, że nie wszystkie gry Blizzarda obsługują wspomnianą rozdzielczość, ponieważ Call of Duty i pochodne nie mają z tym żadnego problemu.