Restart gry po każdej rozgrywce

Witam, dziś czyli we wtorek 18 lutego spotkałem jakiś błąd związany z grą. Otóż rozegrałem dziś 3 gry rankingowe i jedną ustawkę i po każdej z tych gier wyskakiwał mi komuinikat, że rozgrywka została zapisana i muszę uruchomić na nowo całą grę. NIe wiem czy jest ten błąd spowodowany, ale odechciało mi się od tego całkowicie grać. Dodam tylko, że mając uruchomiony wiersz poleceniem z pingiem na drugim monitorze, nie było żadnej utraty pakietu, ani nic takiego, a battle.net działał cały czas w tle i go nie zamykałem. Mam nadzieje, że uda wam się rozwiązać ten błąd.

Witam mam to samo co ty często mi rozłancza grę po pojenynku i muszę od nowa włączać grę też mi się niechce grać już to wkurzajace.

Witajcie!

Najmocniej przepraszam za te trudności. Wczoraj (18/02) w ciągu dnia serwery miały chwilowy problem zatem rozłączenia mogły być związane właśnie z tym.

Jeśli jednak rozłączenia wciąż występują, napiszcie proszę na jakich urządzeniach gracie - czy jest to telefon czy komputer, to zasugerujemy właściwe kroki :slight_smile:

U mnie to samo od wczoraj. Być może wcześniej, tylko nie grałam, to nie wiem. Jedynie gdy raz “przeciwnik odszedł”, to mnie nie rozłączyło. Gram na komputerze, Win 10.

Cześć!

Dostaliśmy więcej zgłoszeń w tej sprawie. Cały czas zbieramy dodatkowe informacje, w tym wątku : https://us.forums.blizzard.com/en/hearthstone/t/game-completed-and-recorded/24495

Natomiast w kilku przypadkach pomogły te kroki :

  • sprawdzcie swoje listy znajomych w aplikacji Blizzard. W ustawieniach listy znajomych można zobaczyć wysłane zaproszenia. Jeśli macie jakieś wysłane zaproszenia, usuńcie je. Jeśli macie jakieś otrzymane zaproszenia, albo je anulujcie albo zaakceptujcie.
  • upewnijcie się, że aplikacja Blizzard używa tej samej karty graficznej którą używa Hearthstone. Jeśli w systemie macie dwie, zintegrowaną i tą bardziej wydajną sprawdźcie w programie sterującym kartą (albo z poziomu Windowsa, jeśli macie 10) z jakiej karty korzysta aplikacja Blizzard.

Jeśli nie jesteście pewni jak to sprawdzić czy zmienić, najlepiej zerknąć na strony pomocy producenta waszej karty. Albo Microsoftu.

W przypadku jeśli to nie pomoże, to proszę wklejcie wynik testu Win MTR. Staramy się zlokalizować przyczynę by jak najszybciej znaleźć rozwiązania :slight_smile:

Rozłącza bardzo często. Widocznie cały potencjał technologiczny poszedł w kontrolę układów kart, rozdań i doboru przeciwnika. Sterowanie odgórnie taką ilością kart i możliwych kombinacji nie jest sprawą łatwą :slight_smile: