Ustawka - bohaterowie

Z tego co widze, to constructed w ogóle jakoś ludzie niechętnie grają, Blizzard pewnie trochę się zdziwił, że ludzie pewnie chętniej grają ustawkę niż constructed.

Ja mam sporo uwag do tego trybu, bo dziwnie w nim działa mmr, dodatkowo nie wiem na jakiej zasadzie dopasowuje przeciwników w trakcie rozgrywki, bo bywa, że w ciągu 7 rd zagram 4 razy z tym samym przeciwnikiem. Punktacja za wygrane też jest dziwna, raz dostanę 140 ptk za pierwsze miejsce a raz za pierwsze miejsce dostane 35 ptk, na bardzo dziwnej zasadzie to działa z resztą przy porażkach też jest podobnie, bo czasem za 5 miejsce zabiorą mi 50 ptk a czasem 0.

Oczywiście zakładam, że to wszystko zależne jest od mmr graczy, więc w sytuacji gdy za zwycięstwo dostaje mało punktów, to znaczy, że grałem z ludźmi co mają słabsze mmr ode mnie, tak samo w przypadku gdy dostaje dużo punktów lub nie wiele ich trace, znaczy, że gram z ludźmi co mają wyższe mmr. Mimo wszystko fajnie by było, jakby to mmr przeciwnych graczy było widoczne, wtedy bym wiedział, czy mając blisko 6 tys trafiam na gości co mają ponad 7 tys czy np. 3 tys i człowiek by wiedział jak działa dopasowywanie przeciwników, bo mam wrażenie, że póki co, to jest najgorzej działający element gry i trafiasz kompletny random

Jednak powiem szczerze, że przyjemnie mi się to gra, wolałbym aby bohaterowie jednak byli bardziej różnorodni, Blizzard dał nam bohaterów jacy działają na tej samej zasadzie, randomowe buffy w tawernie nadaje bodaj trzech czy czterech bohaterów, dodali 3 bohaterów jacy buffują konkretne typy stronników, mamy też bohaterów jacy generują coiny many tyle, że jeden robi to wydając manę a drugi kosztem własnego hp … Widać, że w pewnym momencie trochę zabrakło kreatywności.

To samo jeśli chodzi o stronników gdzie przykładowo bestie mają naprawdę mocnych stronników 5 i 6 poziomu, gdzie jest tragedia jeśli chodzi o murloki czy mechy z mechów jedynie Foe Reaper się do czegoś nadaje z murloków… Gentle Megasaur i tyle, ewentualnei murlok pozwalający odkryć dodatkowego murloka czy nadający truciznę. Więc na pewno możemy tu więcej wymagać jeśli chodzi o pewną jakość stronników… Wierzę, że tutaj jednak dojdzie coś więcej, bo na razie tworzą się oklepane schematy.

Po czym wnosisz, że niechętnie? Osobiście nie widzę różnicy, bo jak na mecz czekałem max. 10 sekund tyle w dalszym ciągu czekam…

Co do samej ustawki zagrałem z 20 podejść i podoba mi się ten tryb :slight_smile: Raczej czasem w niego pogram niż stale… Ma kilka problemów na pierwszy rzut oka jak: mechy są za mocne, niektóre karty nie działają tak jak powinny… Głównym problemem w moim mniemaniu są właśnie synergie pomiędzy danymi trajbami… Mi by sie znacznie fajniej grało na stronnikach, które tak łatwo się nie “synergują”, a jedynie wraz z kolejnymi grami byśmy ulepszali armię wymieniając stronników na mocniejszych, a nie losować w karczmie BOBa kilka razy stronników by znaleźć coś co da 2 do ataku/2 do życia wszystkim, coś z magnetyzmem itd…

1 polubienie

Dziwi brak smoków szczególnie, że losuje karty z menażerii (daj bestii, smokowi i murlokowi) i amalgamaty a kustosz ma amalgamat jako moc specjalna. Przydałyby się jeszcze żywiołaki i piraty. Totemy niekoniecznie.

Smoki będą dodane w późniejszym terminie

To co cieszyć powinno, to, żę Blizz w ustawce próbuje na biężąco reagować. Jutro dojdą 4 nowi bohaterowie. Dodatkowo na grudzień jest balance patch zapowiedziany gdzie Junkbot powędruje do tieru 5, buffy murloków i demonów.

Amalgam ma też zostać znerfiony do 2/2 ale tutaj to bodajże temat na styczeń. Także zapowiedziano rotację bohaterów

wolałbym żeby amalgamanta zostawili w spokoju, aż takim problemem nie jest a jedynie pomocą dla wszystkich buildów

Po dwóch tygodniach testów nadal mam ochotę na więcej - bardzo udał się Blizzardowi ten nowy tryb.
Szczególnie, kiedy tak bardzo nie udał im się ostatni event w Standardzie :wink:

Cieszy, że deweloperzy aktywnie wspierają rozwój Ustawki.
Podzielam zdanie przedmówców, że przydałoby się więcej rodzajów stronników, bo obecnie mamy mechy, bestie i (może) demony. Reszta to plankton, dlatego zapowiedziane zmiany przywitam z otwartymi ramionami.

Od siebie dodam, że poprawy/wyjaśnienia wymaga system dobierania przeciwników wewnątrz danej Ustawki.
Kilka razy zdarzyło się tak, że kończyłem potyczkę na miejscach 8-5 niekoniecznie ze swojej winy.
Z niewyjaśnionych przyczyn, na 5 stoczonych pojedynków, 4 razy gra parowała mnie z tym samym graczem. Pech tak chciał, że ów gracz posiadał perfekcyjną kontrę na mój stół, z gwarantowanymi buffami co turę. Nie muszę nadmieniać, że z każdym kolejnym pojedynkiem dostawałem coraz większy łomot, bo nie byłem w stanie przebudować efektywnie składu.
Sytuacja kuriozalna, bo nie wiem, jak poradziłbym sobie przeciwko pozostałym graczom - algorytm nie dał mi takiej szansy :confused:

2 polubienia

Moim zdaniem ustawka powinna dawać 20g zamiast 10 :slight_smile: bo gra trwa dużo dłużej niż przeciętny pojedynek :smiley:

3 polubienia

Ja nie gram na demonach, murlokach czy mechach, demony wygraly mi tylko 2 gry, a jak nie wygrywam i nie mam malganisa to nie da się grac bo zycie za szybko ucieka.
Amalgat(najlepszy jest kustosz bo od 1 rundy można go buffowac) + ulubieniec tłumu i kazda gra nie zależy od rozdania, przy 2 amalgatach z trucizna, ulubieniec tłumu na 50/50 i amalgaty na 50+ zycia nie ma możliwości przegrać na żaden setup, bo od ataku i boskich tarcz liczy się zycie, dzięki czemu 1 prowokacja może wyczyscic plansze, bo tylko murloki maja truciznę a grając na mechy/demony/zwierzęta brakuje trucizn.

A może dodać guzik - END. Jak wszyscy klikną end to koniec a jak nie to czas.

Osobiście uważam, że sporo bohaterów jest mocnych.
Odnośnie Gromiłki, to uważam, że jest jednym ze słabszych bohaterów.
Najmocniejsi bohaterowie wg mnie na chwilę obecną, to :
1 miejsce Raafam.
2. Yog-Saron.
3. kwestia upodobania myślę, że nefarian.
Później silne zaplecze, to deryl, ten co daje + 1/1 murlokowi, bestii, mechowi, czy demonowi na turę i sindragosa, później może ten koleś z aglamatem(uważam, że jest słabszy niż kiedyś). Jeszcze zapomniałem o afk, ale to taki troche ryzyk/fizyk, ale taki jeden z solidniejszych bohaterów.

Ogólnie nie polecam grać Łacior? (50hp), tym od sekretów, tym, co daje + 1 poziom karczmy stronnik za 2 many, właśnie mimiłka? gromiło

Z tym to się akurat nie zgodzę, gdyż potrafi on zapamiętać sekret, gdy nie zostanie zużyty… Nie muszę chyba pisać jaki to plus dla Ice Blocka, taki potem bonus - dodatkowa tura, co by trójki dokończyć ładować, a czasami tej tury brakuje, że aż boli…
Dla mnie czempionem jest LichKing, trzeba tylko opanować zgoła odmienną technikę… Reszta to średniaki i takie, których się nie wybiera…

1 polubienie