Ustawka - utrata emotek

Witam,
chciałabym zapytać, czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego utraciłam zdobyte w ustawce bonusy w postaci emotek i większej ilości bohaterów do wyboru, po zmianie sposobu odblokowywania tych dodatkowych opcji? I ewentualnie podpowiedzieć, czy jest szansa je odzyskać bez wydawania znowu kolejnych ton złota? Na początku, by takowe bonusy zdobyć, trzeba było zakupić odpowiednio dużo pakietów kart - 30 paczek kart (po 100 sztuk złota każda - łącznie 3000 sztuk złota). Udało mi się to zrobić i zyskałam te bonusy. Po jednej z aktualizacji, sposób zdobywania emotek i dodatkowych bohaterów do wyboru został jednak zmieniony. Teraz, by odblokować te opcje, trzeba kupić osobną paczkę za 2500 sztuk złota. Rozumiem, że twórcy gry uznali tę zmianę za niezbędną, czy korzystną, ale dlaczego odebrali raz zdobyte bonusy graczom, którzy już przecież wydali odpowiednią ilość złota? Jeśli ktoś się nie załapał na emotki przed zmianą - okej, kłopot z głowy - składa 2500 sztuk złota i odblokowuje całość za jednym razem. Ale w moim przypadku (i pewnie innych graczy, których to spotkało), zyskanie emotek = 5500 sztuk złota - najpierw wydane trzy tysie tylko po to, żeby chwilę się nimi “cieszyć”, a potem ich utrata i znowu wydanie 2500 sztuk złota, żeby je odzyskać. Przecież to jest słaby żart.

2 polubienia

Wiesz słowo ,Utrata" nie pasuje tutaj najlepiej :confused: , tak naprawdę tak czy siak kupiłbyś w końcu 30 pakietów z danego dodatku, a że twórcy Hearthstone postanowili wycisnąć z graczy dodatkowe pieniądze nie powinien cię dziwić jeśli grasz w tą grę wystarczająco długo :sweat_smile: (Oczywiście według mnie sposób odblokowywania emotek/większego wyboru za pomocą pakietów był o niebo lepszy ale mówi się trudno prawda :confused:)

2 polubienia

Szczerze powiedziawszy, mnie już nawet nie chodzi o samą zmianę sposobu odblokowywania, bo to jest sprawa subiektywna - jedne osoby wolą działać stopniowo (choć wtedy faktycznie wychodziło to o 500 sztuk złota drożej), inni preferują jednorazowy, większy wydatek i spoko. Dla mnie problemem jest to, że ja już te bonusy miałam i zostały mi one po prostu zabrane, po prostu zniknęły sobie po którejś aktualce, bez słowa wyjaśnienia, bo została wprowadzona nowa metoda odblokowywania.
Rozumiem zmianę sposobu dla nowych graczy, którzy jeszcze nie osiągnęli tych 30 paczek kart, ale bez zabierania bonusów tym, którzy już je zdążyli zdobyć. A tu taki zonk. :roll_eyes: Mogłoby się wydawać, że twórcom gry powinno zależeć na osobach aktywnych (jakby nie patrzeć, zdobycie 3 tysięcy sztuk złota właśnie tego wymaga - dosyć częstej i regularnej gry), tymczasem rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. A szkoda.

2 polubienia

Teraz co dodatek trzeba będzie odnawiać. Może na pszyszły zmienią sposób, ale nie schemat

2 polubienia

Ech, prześladuje mnie dzisiaj pech z tymi wpisami. Najpierw przypadkiem skasowana dłuuuga odpowiedź, teraz błąd i złe wyrażenie się, z którego wyniknęło pewne nieporozumienie. Więc jeszcze raz (poprawiam tu wspomniany wcześniej błąd):
Rozumiem, że założenie jest takie, że bonusy mają się resetować. Problem w tym, że uważam ten fakt za absurdalny. Z tego, jak to wszystko było opisywane na samym początku, można było wnioskować, że będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją, co w przygodach, czy z rewersami kart - że co sezon będą wprowadzane nowe bonusy, ale stare nie będą znikać i będziemy mogli z nich korzystać nadal. Że będą wprowadzane nowe, zmienione emotki, ale kto będzie wolał, będzie mógł używać tych z poprzedniego sezonu. Tymczasem, w obecnej sytuacji, wyrzucamy praktycznie w błoto kilka tysięcy sztuk złota. Wcześniej jeszcze miało to względny sens, bo otrzymywaliśmy w tej cenie także pakiety kart. Teraz, 2500 sztuk złota, które trzeba na to wydać, nijak się nam nie zwraca. Pół biedy, jeżeli jeszcze gracz wydaje prawdziwe pieniądze w grze i kupuje nowe ulepszenia i bonusy na samym początku sezonu i jest się nimi w stanie nacieszyć przez dłuższy czas. Ale co mają zrobić ci, którzy wolą zbierać złoto z dziennych misji i walk? Zanim uzbiera się tych kilka tysięcy, mija dłuższy moment. Potem następuje zakup tych nieszczęsnych emotek i bonusów do ustawki i… Jak długo wtedy można się cieszyć tymi udogodnieniami? No niestety, niezbyt długo.
Wiem, że twórcy gry chcą w ten sposób skłonić graczy do wydawania pieniędzy, jasna sprawa, jednak w moim odczuciu wszystko wyglądałoby jednak znacznie lepiej, gdyby mechanika została jednak zmieniona w sposób, jaki tu poruszyłam. I wilk byłby syty (bo wierni gracze i tak pewnie decydowaliby się na zakup nowych elementów), a i owca cała (bo osoby, które nie dokonywałyby zakupu bonusów co sezon też nie byłyby pokrzywdzone).
Wybaczcie ten elaborat, ale chciałam już uniknąć niejasności :sweat_smile:

2 polubienia

Nie teraz, tylko od samego początku było mówione, że “bonusy” będą się resetować co dodatek :wink:

1 polubienie

Ty wspaniała kobieta jesteś.

1 polubienie

Na początku nikt nie mówił że zabiorą bonusy, ale mają jedną “furtkę”… - “ustawka BETA”, także tak naprawdę mogą sobie robić co chcą z tym trybem ;/
Ja osobiście od premiery do dodatku gdzie zabrali bonusy miałem rozegrane ponad 100h i naprawdę często grałem, ale odkąd zabrali bonusy to gram może maksymalnie raz w tygodniu, ot żeby naiwnie pokazać bojkot raz, dwa nie wyłożę tyle kasy/golda bo to mega żałosna cena (musieliby dać minimum 7 wejściówek na arenę albo obniżyć koszta), a trzy no to bez bonusów ciężko jest trafić spoko bohatera…

2 polubienia

Informacja o tym, że bonusy obowiązują tylko w danym dodatku była dostępna na ekranach ustawki. Nawet ja to zauważyłem, a grałem ledwo parę gier.

2 polubienia

Dokładnie. Po wejściu do menu postępów zdobywania bonusów w ustawce widniał taki napis: Bonuses last until the following expansion launches :slight_smile:

2 polubienia

Jedno kliknięcie i włala: https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/dsjrqo/battleground_bonuses_reset_for_every_expansion/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_title

Tam apropo mam zapytanie, głównie do zarządzających tym forum. Czy nie dałoby się permanentnie usunąć użytkownika posługującego się w każdej wiadomości hasłem rozpoznawczym: Chińska Zamieć?

Prośbę moją motywuję tym iż ww. osobnik:

  • nie zna działania kart (z nowego Malygosa wyciąga Blizzarda)
  • wprowadza w błąd innych (wg. tego gagadka Nagroda Darwina jest przyznawana za głupoty zamieszczone w internecie)
  • mimo czepiania się innych o brak czytania ze zrozumieniem, sam absolutnie tego nie potrafi.
  • e lot of ciekawych przypadków
  • oczywiście to wszystko nie przeszkadza “Chińskiej Zamieci” zabierać głos w każdym temacie i odgrywać rolę alfy i romeo…

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mej prośby i usunięcie ww. osoby z listy użytkowników forum :facepunch:

Dziękuję :sunglasses:

Polubienia: 5

Zazdroszczę spostrzegawczości (serio, bez ironii, bo ja akurat na to wpadłam później) :slight_smile: Odsyłam jednak nie do pierwszego, głównego wątku, ale mojej wypowiedzi, którą zamieściłam nieco niżej, konkretnie do dwóch rzeczy (które są tu głównym problemem w mojej opinii):

  1. Z pierwotnych opisów (nawet nie z gry, ale ze specjalnej podstrony informacyjnej dot. ustawki) nie można było raczej jednoznacznie wnioskować, że za bonusy będzie trzeba płacić dodatkowo co sezon (a już na pewno nie, że to, co już wykupimy, po prostu zniknie i odnowienie tego samego będzie nas kosztować kolejne tysiące)
  2. Wcześniej, odblokowywanie ustawki kosztowało nas tak naprawdę 3k złota, ale w tej cenie dostawało się karty. Teraz wydane na bonusy 2500 sztuk złota nijak się nam nie zwraca.

Nie mówię, że w grze nie ma takiej adnotacji. Problem w tym, że zanim tryb w ogóle się w niej pojawił, wszelkie informacje znajdowały się na wspomnianej wcześniej specjalnej podstronie informacyjnej. I tak takiego jasnego komunikatu zabrakło :slight_smile:
Tryb sam w sobie wygląda fajnie, ale, abstrahując od wszelkich teorii spiskowych, algorytmów itp. (na których kompletnie się nie znam, więc się nie wypowiem!), po prostu ciężko się w niego gra, bez możliwości wyboru bohaterów z nieco większego grona. Mimo że twórcy starali się stworzyć postacie w miarę sobie równe (z różnym skutkiem), czasem po prostu indywidualny styl gry danej osoby powoduje, że wolałaby innego bohatera. A kiedy się go wybiera z dwójki - logiczne - szanse na trafienie ulubieńca są niewielkie.

3 polubienia

Jakie to ma znaczenie w sytuacji, gdy taka informacja jest w samej grze? W widocznym miejscu. Nie musisz odpowiadać, eot.

Ma to takie znaczenie, że podstrona była stworzona ZANIM wprowadzono tryb do gry. Tak, jak przed premierą dodatków, czy aktualizacji, pojawiają się opisy kart, przygód, planowanych zmian itp. I, z tego co widzę, nie zostało to zaktualizowane na stronie dot. ustawki po dziś dzień. Więc jak ktoś, kierując się tymi informacjami, dokonał zakupu, a dopiero potem natknął się na zaktualizowane info już w samej grze, to miał nieprzyjemną niespodziankę. Po prostu. Poza tym, jak już tu chyba parę razy podkreślałam, nie to jest dla mnie istotą problemu, ale brak opłacalności i inne wady trybu, a te nieścisłości informacyjno-komunikacyjne to jest drobiazg, także nie bardzo rozumiem czepianie się akurat tego. Peace out!

2 polubienia

Fragment pierwszego news tuż po prezentacji po Blizconie 2019 przedstawiający Ustawkę:

Każdy gracz z kontem Hearthstone będzie mógł grać w Ustawkę za darmo, ale gracze, którzy zdobyli pakiety z najnowszego w danym momencie rozszerzenia w dowolny sposób (przez Zadania, kupione za złoto, w zestawie, czy w ramach wydarzenia) otrzymają dodatkowo dostęp do następującej zawartości w Ustawce:

Pod spodem były pokazane statystyki i większa ilość bohaterów. W PIERWSZYM newsie dotyczącym ustawki było wprost napisane, że bonusy będą resetowane co dodatek, pisało to w grze także. W mojej opinii jest to wystarczające informowanie graczy. A że zmienili sposób finansowania ustawki mają do tego prawo, bo to jest ich produkt.

Hej, ale ja absolutnie tego nie neguję, że było w grze… Co do pierwszego newsa, o którym piszesz - przyznaję, tego nie wiem, natomiast na tej nieszczęsnej, głównej stronie informacyjnej, zawierającej pełny opis ustawki, czyli miejscu, z którego po dziś dzień niektórzy czerpią info, tego brak. I brakowało tam tego jeszcze zanim wprowadzono sam tryb do gry (więc gdy ktoś się tym kierował przed wykupieniem dostępów, mógł się trochę zdziwić). I tyle.
Poza tym, jak już również podkreślałam powyżej, sam fakt informacji, czy też jej braku, to dla mnie kwestia drugorzędna (i dziwi mnie, że Ty i kilka innych osób odnosicie się za każdym razem akurat do tego fragmentu). Chodzi mi o wady tego trybu, to dla mnie najistotniejsze. I wiem, że nie jestem jedyną osobą o takich poglądach. Nie chodzi mi naprawdę o żadne teorie spiskowe, tylko o lekki… brak logiki tego trybu i o to, co się wokół ustawki dzieje. Być może w moim pierwszym wpisie w wątku zabrakło precyzji - chodziło mi tu bardziej o to, że może pominęłam jakieś miejsce i że poprzednio zakupione bonusy dało się jeszcze gdzieś znaleźć. Okej - mój błąd - myślałam po prostu, że to wszystko nie przepada nam w taki kategoryczny sposób. Przyznałam się do pomyłki już wcześniej. Natomiast w każdym kolejnym wpisie tutaj odnosiłam się już do czegoś innego, czyli do braku logiki tych zmian i tego, jak tryb na tym (w mojej prywatnej opinii) traci, ale z nieznanych mi przyczyn większość z komentujących to pomija.
Owszem, twórcy mają prawo dokonywać zmian, jak mają ochotę - rozumiem to i szanuję. Tyle że ja, jako gracz i ich klient mam też prawo się z tą konkretną zmianą nie do końca zgadzać i ją krytykować, bo jest dla nas, jako graczy, zwyczajnie niekorzystna. Prosta matematyka wskazuje jednoznacznie, że po zmianie, wydane złoto nam się po prostu nie zwraca. A w poprzednim sezonie otrzymywaliśmy w miarę rozsądny układ. Najbardziej logicznym byłoby dla mnie zrobienie tu czegoś podobnego, co mamy z rewersami kart, czy przygodami - wykupujesz jedne rozszerzenia, wychodzą nowe, możesz zdobywać/kupować nowe, ale nie tracisz starych. To by oczywiście dotyczyło tylko emotek, ale na inne sprawy też zapewne znalazłoby się bardziej korzystne dla obu stron rozwiązanie. A tego niestety tu zabrakło. Tyle.
Lubię HS i uważam ją za fajną gierkę, ale po prostu w tym konkretnym przypadku dałoby się to wszystko rozwiązać lepiej. I mimo mojej sympatii do gry i szacunku do Twórców, nie zamierzam podchodzić do sprawy całkowicie bezkrytycznie. Dla mnie stwierdzenie “no przecież było napisane” nie rozwiązuje tej kwestii. Pewnie z tego mojego całego (kolejnego :smiley: ) wywodu absolutnie nic nie wyniknie, ale podyskutować z innymi osobami, zainteresowanymi grą, zawsze spoko :slight_smile:

1 polubienie

A wrócę jeszcze na moment, bo w sumie zabawnie jest.
https://eu.shop.battle.net/pl-pl/product/hearthstone-tavern-pass punkt trzeci “Bonusy w Ustawce obowiązują od momentu zakupu Karnetu do premiery kolejnego rozszerzenia”. Jest to strona w sklepie, z której informacjami należałoby kierować się w pierwszej kolejności, wszak powinniśmy poznać warunki zakupu. Artykuł jest tu drugorzędny i pełni funkcję promocyjną. Mam nadzieję, że nie brałaś jakichś kredytów, bo możesz się ciężko zdziwić z takim podejściem. Uczciwie przyznam, że czepiam się tego zarzuty, bo sama Ustawka w ogóle mnie nie interesuje i sposób w jaki Blizzard vel Chińska Zamieć :rofl: ją monetyzuje jest dla mnie obojętny.
W ogóle zabawny sytuacja z tymi nowymi trybami: ustawka pomogła utrzymać zainteresowanie HS’em w okresie DoD i w oczekiwaniu na nowy rok. Jednak od początku wciśnięta jest gdzieś w kąt i nie ma wpływu na właściwą grę. W tym roku ma się pojawić kolejny tryb, Blizzard będzie kombinował z jego monetyzacją, a Ustawka prawdopodobnie poleci w odstawkę. Dla mnie to jest sezonowa ciekawostka i nic więcej.

1 polubienie

No tak, “Chińska Zamieć” - to wszystko wyjaśnia :sweat_smile: To chyba już sobie daruję dalszą dyskusję na ten temat. Nie ma co kopać się z koniem :slight_smile:

1 polubienie

Celowo w cudzysłowie :smiley: Ihaahaha