Wiedzący Polkent bug?

Cześć. Grając właśnie partie face Hunterem kontra bomb warrior miałem błąd. Jako że to face Hunter gra nie była zbyt długa i wygrałem, ale po rzuceniu karty z tematu wystąpił błąd (?)

Otóż: zagrałem wiedzącego w 4 turze, w 5 turze z ręki zagrałem broń za 3 i nią zaatakowałem, bestie do wyciągania sekretów i Hero power za 0 oraz z początkiem tury dociągnąłem zgubę smoków. Przeciwnik zagrał exkalitrbraror i wtasował mi bombę. W mojej następnej turze dobralem sekret (bez bomby) za 2 wybuchowa pułapka… Sek w tym że w talii została mi jeszcze jedna broń za 3 oraz po 2x zwierzęcy towarzysz i rozkaz zabicia, zatem 5 karty za 3 many a przed nimi dobrało mi sekret za 2…
Czy ktoś z technicznych może to jakoś potestować albo sprawdzić jakoś po partii z danym graczem? Niestety grałem na telefonie i nie miałem niczego śledzącego partie by to udokumentować… Mam tylko screena z sytuacji po dobraniu sekretu no ale nie za wiele na nim widać…

Edit: na angielskich forach znalazłem info że po wtasowaniu czegoś cała, talia się miesza, SERIO? To jest przecież głupie, rozumiem że karta wejdzie do mojej talii gdzieś, bomba nie ma w opisie “przetasuj talie przeciwnikowi” :o

No cóż, powiem tyle: Bugzzard :rofl:

A tak na serio, to jestem ciekawy, czy dowolne wtasowanie tak działa, czy tylko bomby. A jeśli “ułożenie” kart nadal by funkcjonowało, to byś dostał bombę :wink:

według tego co znalazłem na angielskich forach i jak to rozumiem z angielskiego na takowym poziomie to jest to właśnie tak, każda karta wtasowywana do talii miesza w reszcie kolejności talii. Słowo niesprecyzowane po przetłumaczeniu “wtasuj” i nawet po angielsku “shuffle” google tłumaczy jako “przetasować karty”, więc albo mechanika jest zrąbana i jest bugiem lub mamy do czynienia z nieprecyzyjnym zwrotem jak i tłumaczeniem na język polski.

Już od dawna wiadomo że wtasowanie karty do talii zmienia kolejność wszystkich kart znajdująch się w niej. Gdyby tak się nie działo, to bomby byłyby “wkładane do talii”. Nie mogłem znaleźć dokładnej definicji słowa “wtasować”, ale skoro “tasować” znaczy wymieszać karty w talii, to “wtasowanie” powinno również oznaczać mieszanie, jednak wraz z dodaniem pewnych elementów do całości.
Oczywiście można na ten temat trochę podyskutować, ale na pewno nie ma tutaj żadnych bugów :slight_smile:

Ja o tym nie wiedziałem i nigdzie nie jest to napisane… Pogodze się z tym ale dla mnie wtasować nie jest równoznaczne z przetasować całość…

Cześć, obawiam się, że nie masz racji. Wyrażenie “wsadź kartę do talii” znaczy co innego niż “wtasuj do talii”. Wyraz “wtasować” jest pochodny od “tasować”, który znaczy “mieszając, przekładać karty” (według SJP PWN). Czyli wtasowanie polega na tym, że umieszczasz kartę do talii, jednocześnie zmieniając cały układ kart w talii. A możesz przecież po prostu wsadzić kartę do talii w ogóle bez mieszania jej (np. podnosisz połowę talii, umieszczasz kartę w środku i tyle, poza tym nic w układzie się nie zmienia, bo nie ma mieszania). Stosowane nazewnictwo na Wrenchcaliburze oraz jego efekt są poprawne (także z językiem polskim). Ale faktem jest, że jest to dosyć nieoczywista interakcja.

Pozdrawiam

Nom, to racja, nie będę się upierał, ale nigdy bym tego tak nie zrozumiał w kontekście TEJ gry i jest to dla mnie dziwne… No cóż, to do zamknięcia

1 polubienie