Zadanie dla niebieskich!

Od dłuższego czasu uprawiana jest inwokacja do Galakronda dla ilości stronników mimo że przeciwnik Galakronda nie posiada, moglibyście ukrócić te praktyki?

Hej DarkDwarf - Inwokacja Galakronda działa zawsze, kiedy znajduje się on w talii, w ręce, albo w grze u kontrolującego go gracza… możesz wyjaśnić nieco dokładniej, o jakie sytuacji w grze piszesz? Chętnie byśmy się temu przyjrzeli :slight_smile:

Np. dzisiaj grałem po północy przeciwko kapłanowi który zawzięcie inwokował do Galakronda ale go nie posiadał w tali bo po zagraniu przez niego Kronk Smocze Kopyto nie stało się kompletnie NIC, kapłani wywalają z tali Galakronda bo nie mieści im się Kościany Smok inną sprawą jest zagrywanie przez nich samego Galakronda bez inwokacji. (np. MahranCo gra bez Galakronda)

To akurat nie jest dowód, że nie grał w talii Galakronda. Przeczytaj opis tej karty “Dobierz Galakronda. Jeśli jesteś Galakrondem, to […]”. Zatem mogła być sytuacja, że gość dobrał Galakronda wcześniej na rękę, ale go nie zagrał, więc wtedy Kronk nie zrobi nic.

Tak jak napisał xilk - brak efektu Kronka nie znaczy wcale, że w talii przeciwnika nie było Galakronda :stuck_out_tongue: Ale przetestujemy to w paru grach po naszej stronie aby upewnić się, że wszystko działa tutaj OK! :slight_smile:

Ja ostatnio mialem sytuacje ,ze przez nadmiar kart spalilem sobie galakronda ,ale moje karty inwokujace normalnie inwokowaly . Tak powinno byc ?

Teoretycznie działały poprawnie, ponieważ inwokacja się aktywuje, ponieważ na starcie gry miałeś galakronda w talii. Hmm, ciekawe co jeśli ktoś ukradnie resztę tali, w tym i Galakronda.

Nie pokazało się nawet okienko wyboru!

Żadne okienko nie musi się pokazać. Przeciwnik ma akurat galakronda na ręce, ale nie w talii ani nie założonego - kronk po prostu nie ma prawa działać. Wybór “dewastacji” pokazuje się tylko wtedy, gdy rywal jest już galakrondem.

2 polubienia

Zakładając jednak sytuację, że przeciwnik nie posiada w ogóle Galakronda w talii, co byłoby złego z tym, żeby czerpał korzyści z efektu inwokacji? Karty z efektem inwokacji generują inne (karty lub efekty), a takich kart w HS jest przecież wiele.