Zefrys podczas fatigue?

Witam, mam do was pytanko. Składam Murloc Paladina, uzbierałam już na nową legendę. Czy Zefrys w momencie kiedy skończą mi się karty może mi dać Nomiego? Jesli tak to stworzylabym Zefrysa a jesli nie to Nomiego. ^^ Pozdrawiam

To jest właśnie “czytelność kart” na poziomie Blizzarda…

Zefrys odkrywa kartę jedynie z puli Podstawowych i Klasycznych. Zatem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: NIE.

Polubienia: 5

O dzięki. Właśnie się czegoś nowego dowiedziałem :wink:

Mimo wszystko robilbym Zefrysa ponad Nomiego, który jest dodatkowym win-condition, a Zephrys da ci ten lethal jak ci będzie brakować. Ewentualnie zawsze Tyrion ;]

AI Zephyrysa jest nie do końca doskonałe jednak z moich doświadczeń wynika, że kluczowe jest to ile mana masz po przyzwaniu Zephyrysa.
Na ogół w pierwszej kolejności proponuje karty za koszt many taki jaki aktualnie masz. Jednak jeśli po rzuceniu Zephyrysa masz 0 mana to jego AI rośnie jednak z tego co zauważyłem bardzo często proponuje Tiriona albo Twisting Nether lub Plague of Death a niestety nie Elysianę albo Nomiego.

1 polubienie

Zagrywam go jak wiem ze da mi karte do wygrania parti.

Wcześniej napisano że ponoć odkrywa tylko karty klasyczne i podstawowe.

2 polubienia

Zefrys daje tylko karty podstawowe i klasyczne - potwierdzone, a więc nie może dać ci Nomi.
Faktem jest również to co napisał kolega wcześniej, że najczęściej proponuje nam on karty o koszcie many jaka pozostała nam do wykorzystania (jeśli taką mamy), lub najlepszą według niego kartę na następną turę, jeśli many nie posiadamy. Jego AI kuleje, jeśli mamy więcej many niż kosztuje karta, którą potrzebujemy - przykład - zagrywam Zefrysa w 10 turze w momencie kiedy przeciwnik ma 2 czy 3 agonie na stole, a ten proponuje mi Tyriona, kiedy ja szukam mass dispella. Najlepiej w takiej sytuacji jest zagrać coś za 3/4 many i dopiero wtedy Zefrysa, pomaga mu to w odpowiedniej analizie sytuacji :wink: Mam nadzieję, że pomogłem.

A te standardowe karty z hall of fames też da?

Karty z hall of fame nie są w standardzie, więc nie.
A jak sprawy mają się na wild, tego nie wiem…

1 polubienie

Nie daje, a przynajmniej ja nie miałem ich nigdy do wyboru. Całkiem możliwe, że nie dostajemy ich, bo HoF jest traktowane jako “oddzielny dodatek”. :slight_smile:

Gdyby był oddzielnym dodatkiem dostal bym pakiet za to

HoF zawiera karty które kiedyś znajdowały się m. in. w tych zestawach kart:

  • nagrody (np. papuga kapitana)
  • promocyjne (np. Elitarny Taureński Czempion)
  • wiedźmi las (np. czarny kot)

Każda karta w grze jest przypisana do maksymalnie jednym zestawie kart. Jeśli pojawia się w HoF, to przestaje być traktowana jako karta z poprzedniego zestawu, zarówno pod kątem wizualnym, jak i pod kątem mechaniki gry. W przypadku HoF nie używałbym słowa “dodatek”, ponieważ słowo to kojarzy się zawartością która została dodana po premierze gry, a HoF jest mieszanką wszystkiego.

Czy są jakieś schematy na zefirysa? Np jaki warunek jest konieczny by dał mi hexa? Jakie karty zaproponuje jeśli mam pusty stół itd itp
Przydał by się jakiś słownik i schematy lepiej bym mógł go wykorzystać
Generalnie wydaje mi się że jest dosć głupi nie zawsze znajdzie rozwiązanie https://youtu.be/s1GGnPIVNRg

Sporo reguł Zefrysa jest opisanych tutaj: