Zephris, a broń z 1 hp prosto z gry

No a mówili, że zefirs będzie dawał weapon removal nawet jak broń ma 1 hp… Sytuacja: hunter ma 2 minionki 3/2 i eagle bow. Prepuje->zefirs by pozbyć sekretów (np flara albo 5 mana 4/6 minion) -> dostaje: fire elemental, holy nova?, druid of the claw???.. -> zero weapon removali, zero anty-sekret kart i przegrywam przez rat trap i freezing trap :slight_smile:.
edit hunter ma ponad 20 hp, ja mam 24hp. nie mogłem zagrać baristy przed zefirem.
a) strata na wartości baristy
b) rat trap byłby aktywowany (barista->zefir->prep(boom rat trap),

Inspektor (5 mana 4/6 o którym mówisz) nie mógł być oferowany, gdyż nie pochodzi z zestawu klasycznego/podstawowego :wink:
Co do flary (lub świeżo dodanej niszczarki), może zmyliła go ilość pozostałej many (z tego co przeczytałem paru graczy nie dostało flary gdy była na nią dogodna okazja, ale nie pozostało im dokładnie 2 many), lub, w jego przekonaniu, pokazane karty dawały lethal.

2 polubienia

By dostać flarę musi być spełniony warunek wymaga potwierdzenia że to nie counter spell nie wiem jak w przypadku łowcy?mnie się wyciągnąć flary jeszcze nie udało
A i zefirys nie widzi co to za sekret ani twojej ręki tylko informacje publiczne ,więc może uznać że masz lethal lub coś tam innego

1 polubienie

ja np. miałem do zabicia typa 12/12 i mając 7 many wolnej mogłem wziąć albo mind control albo power word death czy jak to się pisało:)

Zefrys działa dziwnie. Flare dostaniesz mając 2 punkty many, a gostka co niszczy wytrzymałość broni o 1 mając 1 i tak dalej. Gra po prostu nie zawsze jest w stanie określić co jest w danym momencie najlepsze.

Dla mnie jest to bardzo dobrą rzeczą, że Zephiris nie zawsze da dokładnie to co potrzebujemy, a czasem też się myli. Ogólnie ta karta w ogóle nie powinna powstać, wolałbym tysiąc kroć kartę w stylu: Gdy w talii nie ma duplikatów, odkryj z niej wybraną przez Ciebie kartę. Ta karta jest stanowczo za mocna.

Coś mi się wydaje, że zefirys widzi co mamy na ręce, mi ostatnio dał pyroblasta więc wnioskuję, że widział, że mam 2 coiny na ręce. Oczywiście Tyriona też mi zaproponował.

A ja widziałem jak zefirys wyciąga królika z kapelusza :grin:Odpowiedź brzmi nie! poczytaj o zefirysie co może a czego nie
Link do opisu znajdziesz w poprzednim temacie o zefirysie tylko wtedy wykorzystasz jego potencjał a firebola dostałeś jako propozycję na lethal w następnej turze
Nie widzi też co robi agonia jeśli szukasz lethala najpierw walnij zaklęcia z ręki nie bierze pod uwagę redukcji kosztów ani jej zwiekszenia

    • Zephrys will only use “public” information in selecting his card offerings, as detailed above; thus, he will not see or use “private” information, such as what cards are in your hand.

Wyciągnąłem flarę grając z magiem miałem 3 punkty many do wykorzystania wcześniej aktywował się sekret i o to chyba chodzi musi aktywować się sekret??? Nie chyba po prostu rozważa opcję da flarę jak mu się po prostu spodoba :^) Poszła flara z dymem bo był counter spell

Zephrys, however, sometimes may not offer [Flare] even if the opponent has an active secret and there is 2 mana remaining to spend
Zephrys is able to offer Flare if the opponent has five (a Christmas tree!) of Hunter Secrets,but sometimes not when he thinks you have lethal through other means (but the secrets actually make it impossible

1 polubienie

Zephrys nie jest i nie będzie idealny. Twoje życzenie jest dla niego sugestią, nie rozkazem.

2 polubienia

Ale jest nowy anty sekret za 4 5/4

Ciekawe czy czy będzie coś takiego jak życzenie jest dla mnie rozkazem #Karta

Przecież napisałem “lub świeżo dodanej niszczarki”, poza tym autorowi tematu nie pozostało równo 4 many. :man_facepalming:
PS Dlaczego tworzysz jednocześnie 2 posty, na 2 zdania? :laughing:

1 polubienie

Jak dla mnie zefirys wygrywa mi gry na 60 gier miałem do 5 rangi 55% wr zagrywam go po kilka kilkanaście razy na grę muhehehe! Mam nadzieję że nie dostanie nerfa!
Doskonale sprawdza mi się owijaczka potrafi przywrócić straconego zefirysa do talii :wink:
A i tu w sumie można dodać że jeśli zauważyliście zefirys ma 3 tryby
1 wybór kart na pusty stół
2 remowale gdy na stole jest hołota
3 lethal
Czasem dochodzi leczenie i niszczenie sekretów oraz broni

Przydatne schematy działają w 2 trybie
Duży stronnik z agonią = Hex, kontrola umysłu
Stronnik 2 ataku np arcymag vargoth za 6 many przejmuje go
Demon najlepiej za 0 many zniszcz demona przywróć 5 hp

Nie sądzę z prostego powodu - musiałby to być karta idealna. A jak by się Blizz nie starał to nie pokryje w 100% oczekiwań gracza. Jedni w takiej samej sytuacji szukają czyszczenia stołu, drudzy lethala.

A i tak zawsze znajdą się niezadowoleni.