Zjednoczeni w Wichrogrodzie, komentarz do nowych kart

Powiem szczerze że nowa karta “szukaj porady” chyba trafiła do złej klasy. Czemu kapłan ma zabijać na raz oponenta. Już bardziej to pasuje do rogala, łowcy demona czy samego łowcy.
Z tego co widzę karta będzie mocno grywalna, kapłan nie ma problemu z generowaniem kart 2, 3 czy 4 kosztowych do tego elemental za 8 many dobierz zaklęcie o najwyższym koszcie i przyzwij stronnika o tym koszcie i elegancko wygrywasz w następnej rundzie. Xyrella oświecona za 5 many prowokacja 7/7. Racja dosyć czasochłonne combo ale skuteczność będzie gwarantowana :ok_hand:

A ja mam odmienne zdanie i uważam kartę za praktycznie niegrywalną… Czasochłonność zagrania kart najpierw o koszcie 2,3,4q, później o koszcie 5 i 6, następnie 7 i 8. Później jeszcze trzeba zagrać Xyrellę, a i jeszcze dobrać spell… Questline wymaga ogromu czasu na wykonanie, więc będzie trzeba złożyć coś kontrolnego. Nie dość, że będzie trzeba złożyć specyficzną talię pod to, będzie trzeba zagrywać karty w specjalnej kolejności, która w większości wypadków nie będzie nam leżeć, do tego trzeba zagrać kartę za 5 many bez efektu oraz dobrać kartę ostateczną. Na dodatek nie możemy zrobić ostatniego stepu questa czyli zagrać karty za 7 lub 8 many oraz zagrać Xyrelli, czyli przez turę ona leży na ręce, przez co jest podatna na Mutanusa czy inne szczury, tak samo czar jest wtasowywany do decku czyli na takiego Control Warlocka z Tickatusem jest bez szans. Nie wróżę jej jakiegoś specjalnego WR…

2 polubienia

Jasne na warlocka który pali karty z talii będzie kontrowany, z drugiej strony kapłan głównie gra kontrolę i w pierwszej turze rzadko zagrywa jakieś karty. Quest line wymaga tylko jednej karty specjalnej do zagrania czyli xyrellę która z prowokacją oraz za 5 many raczej jest łatwa do zagrania, reszte zagrywasz co chcesz plus możesz obniżyć koszt zaklęć tą kartą za 3 odkryj zaklęcie. Strzelam że dodadzą jeszcze karty kosztowo odpowiadające więc moim zdaniem jak najbardziej grywalna na standardzie. Na dziczy raczej wątpię żeby grało za dużo Secret mage i szybkich, agresywnych decków.

Oczywiscie, że możesz obniżyć koszt, ale karta o koszcie 8 many, której obniżyłeś koszt do 7 czy 6 to już karta o koszcie 7 czy 6 i quest jej nie zaliczy, dlatego stawiam, że Nazmani Bloodweaver i Palm Reading nie będzie w ogóle grane by nie zepsuć sobie krzywej many na kartach.

A co do innych kart:

  • Varian na 100% będzie grany, jak nie na Standardzie to na Dziczy :slight_smile:
  • Overdraft - 100% grane w różnych burndeckach… W zasadzie na chwilę obecną będzie to dla mnie najlepsza karta na Standardzie.
  • Sheldras - specyficzna karta, ale mi się podoba :slight_smile: Pewnie nie będzie grana.
  • Rat King - też spoko karcioszka, fajnie się sprawdzi w jakimś Midrange decku.

Reszta z nowo pokazanych to takie meh…

1 polubienie

Co do questa Kapłana - to gdzieś jest potwierdzone, że karty trzeba zagrywać w określonej kolejności?

Pytam, bo opis karty wskazuje, że po prostu trzeba zagrać kartę o koszcie 2 i 3, a nie najpierw 2 i potem 3.
To zasadnicza różnica!

Jeśli jest tak, jak mi się wydaje, to quest robi się niejako przy okazji prowadzenia gry.
Tym samym jest to autoinclude do każdego kontrolnego Priesta.

Kart nie trzeba zagrywać w określonej kolejności według opisu tej karty .

W wielu przypadkach opis karty jest bardzo nieprecyzyjny. Na przykład odkryj zaklęcie którego nie było w twojej tali. Nie wiadomo czy z twojej klasy czy z dowolnej…
Takich niedoróbek jest niestety całkiem sporo…

1 polubienie

Pamiętam pierwszą próbę zagrania gorejącego olbrzyma
“Kosztuje 1 mniej za każdy punkt obrażeń otrzymany przez twojego bohatera”
Wszystko fajnie , mam olbrzyma za 0 , rzucam reno mam full hp ,a olbrzym kosztuje 20 :slight_smile:
Nic nie pisali ,że jak się leczę to koszt będzie wracał…myślałem ,że to będzie stały efekt…

Podobnie z opisem karty rzuć losowe zaklęcie ze swojej talii.
Wcześniej przy większości kart było wiadomo że np. w losowy cel albo tak jak w wypadku Prime’a, że w pierwszej kolejności wybierał wrogich stronników a w nowym dodatku brak tego precyzyjnego opisu…

1 polubienie

Varian jak najbardziej będzie grany w deckach ze zrywem prowokacją, sama boska tarcza nie musi się znajdywać żeby grało. Dobiera 1-3 kart, ma zryw tak więc jak najbardziej na tak.

Sheldras duży potencjał na druidzie opartym o tylko drogich spellach, ma on ich dosyć sporo i są mocne plus ewentualnie jakaś rampa za 4 many

Szczurzy Król nie jestem przekonany tym bardziej że ten epik “straszliwe wielkie szczury” nie przyzywa szczury ze zrywem a do aktywacji potrzeba żeby ci stronnicy zgineli a nie zostali przyzwani, może dodadzą jakieś ciekawsze karty do archetypu typu token łowca

Lothar jak najbardziej grywalne na starcie wali w stronnika, jak przeżyje to możesz nawet jeszcze dwie kreatury zabić przy czym ciągle się buffuje.

Jak na razie legendy wyglądają pozytywnie o ile dostaną jakieś karty które im pozwolą stać się must have w danych archetypach.

I tak i nie. Quest jest podzielony na 3 etapy. Jeśli nie wykonasz etapu pierwszego, to nie wykonasz etapu drugiego. Jeśli zagrasz wszystkie karty o koszcie 4, 5, 6 lub 7 zanim uda się przejść pierwszy etap, to wykonanie całego zadania staje się niemożliwe, chyba że fartem takie karty potem dogenerujesz. Czyli jest się ograniczonym, ale częściowo. Możesz pozwolić zagrać droższą kartę zanim zagrasz tańsze, ale tylko kiedy masz zapasową kopię, ale nawet jeśli ją masz, to potem będziesz musiał ją jeszcze dobrać. A jak przeciwnik zagra Biletusa to z questa prawdopodobnie nici.

1 polubienie

Nieważne co jeszcze pokażą, dla mnie to najlepsza karta dodatku :heart_eyes_cat:

Epicka · Stronnik · Zjednoczeni w Wichrogrodzie · Agonia: Jeśli w tej grze zginęło 7 twoich Dzików z Elwynn, wyposaż twojego bohatera w Miecz Tysiąca Prawd 15/3. ( /7)

4 polubienia

No niezłe im wyszło nawiązanie do SP, który nawiązywał to Wowa :smiley:

1 polubienie

Generalnie rozumiem założenia ciągu questów, więc domyśliłem się, że granie kart o koszcie 5-6 kiedy jestem na etapie I, nie wpływa na progres tegoż.

Mimo wszystko dzięki :wink:

jeszcze Ilucia mega kontruje quest priesta. Bo ty robiąc zadanie w 8 turze, nie rzucisz Xyrelli od razu.

rywal odpala Illucię i zagrywa Xyrellę i gg. Grajać cthun deckami na priesta też ze względu na tą kartę musisz odłamki od razu rzucać ;]

I rywal ma odłamek w TWOIM deku. Perfekcyjne wręcz giegie :man_facepalming:

“Zagubiony w parku” Quest line do druida. Niezły potencjał na jakieś Agro dla druida oparte na zadawanie obrażeń twarzą, a w szczególności na dziczy może coś takiego powstać :thinking: