Drastyczny drop FPS

Witam, po ostatnich aktualizacjach (nie mam pojęcia czy gry czy windowsa) gra doznała u mnie drastycznych spadków FPS.
Zawsze było:

• menu - stabilne 60
  • gra - 100-75 FPS
  • ekran mvp - 60

Teraz:
-menu - 60
-gra - 50-20 a czasem poniżej 15 FPS spada

• ekran mvp - 40

Cały czas gram na wersji 64bitowej jbc. Ktoś ma/miał podobny problem ostatnio i wie co z tym fantem zrobić?

Witam Virus!

Dziękuję za wiadomość.

Obie aktualizacje zbiegły się ze sobą w czasie, więc dla pewności warto dokonać potencjalnych korekt na wszystkich frontach.

Jeśli chodzi o grę, to tutaj znajdziesz kompleksowy zestaw porad poprawiających wydajność. Możesz jeszcze dorzucić reset opcji w grze (Aplikacja Blizzard>Ustawienia>Ustawienia w grze>Wyzeruj opcje w grze).

Aktualizacja Windows często wpływa na pracę sterowników. Usuń sterowniki karty graficznej za pomocą DDU i zainstaluj ich najnowszą wersję ze strony producenta.

Pozdrawiam

@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!

Witam, to znów ja. Poirytowany stanem gry (tymi lagami i niskim fps’em) postanowiłem w końcu zastosować porady z odpowiedzi. No i tak, po usunięciu sterowników przy pomocy ddu i zainstalowaniu nowych nie zmieniło się kompletnie nic, stan taki sam jak wcześniej. Zresetowałem więc ustawienia w grze i poustawiałem wszystko jak powinno być. Efekt - jest jeszcze gorzej, fpsy spadają poniżej 20 i średnio co kilkanaście sekund spadają do 0 - gra staje w miejscu na jakieś 3-5 a czasem i więcej sekund.
Wniosek jest taki, że aktualizacja o której pisałem totalnie (za przeproszeniem) spieprzyła możliwość gry na słabszych sprzętach. Mam kilkuletniego lapka, ale zawsze gra mi działała ładnie i stabilnie grubo powyżej 60fps, nagle po tej aktualizacji trach, nie da się grać.
Nie może być to problem z moim lapkiem, bo osoba z którą gram codziennie zaliczyła dokładnie to samo co ja - gra chodziła dobrze, po tej samej aktualizacji przestała być grywalna.

EDIT: nie mam pojęcia dlaczego post napisał się z drugiego konta skoro zalogowany byłem na tamtym oO

Tak, to ja po raz kolejny…
Nie mam pojęcia co blizzard robi z tą grą. Optymalizacja spadła z bardzo dobrego poziomu prawie do dna.
Ostatnio miałem bardzo duży spadek FPS, ale jakoś dało się grać. A jak wygląda sytuacja po DZISIEJSZEJ AKTUALIZACJI?
No więc tak: FPS waha się między 0 a 10. DC co chwila, po kilka/kilkanaście razy w meczu. Potrafię stać w miejscu przez minutę bo kompletnie nic nie mogę zrobić.
Czy to wina mojego kompa? I tak i nie. Tak, bo nie jest już najmłodszy, nie, bo przed patchem z malganisem moja gra chodziła bardzo płynnie powyżej 70 FPS. Nie mam pojęcia co z tym zrobić… Chyba przyjdzie mi porzucić tą grę do czasu zakupu nowego sprzętu lub na zawsze, bo ktoś tam w blizzie kompletnie skopał to, co działało dobrze. Nie dość że patche kontrowersyjne, to jeszcze optymalizacja przestała istnieć.

obstawiam mimo wszystko że największym problemem jest twoje łącze, HOTSjest bardzo czuły na niestabilne łącze i wszystko inne może Ci chodzic a w HOTS będziesz miał lagi, u mnie jakość gry znacznie wzrosła dopiero po wymianie kompa i routera, mimo że wczesniej tylko z hots miałem problem i ani przejscie na kabel ani sama zmiana kompa nie pomogła.

W mojej opinii to nie jest wina lacza tylko Blizzard nie wiem…nie radzi sobie ze swoim problem. Ja mam sytuacje, po dostosowaniu się do wskazówek z aktualizacjami, przełączeniami, reinstalką że w pierwszym meczu, po 7min gry spada mi FPS do 1, a PING rośnie do 15k. Akcja trwa koło 8 następnych minut. I w następnym meczu już jest wszystko płynnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po pierwszym już mi się odechciewa grać…