Jak to z tym ratingiem?:(

Moje pytanie otóż albo to czysty przypadek albo po prostu błąd jak to możliwe że po wygranych 5 meczach pod rząd otrzymuje zawsze 200pkt i minus 5zmiana indywidualnej rangi czyli 195 zawsze tak samo a jak przegram mecz otrzymuje zawsze grubo minus 200 w co wchodzi 200 za przegraną zmiana na korzyść przeciwnika i zmiana indywidualnej rangi i zawsze się uzbiera około 220 na minusie i tak wygrasz 10 meczów to masz 50 pkt mniej a przegrasz 5 to kolejne około 100 mniej i z tego się nazbiera z tych cząstkowych punktów kolejne minus 200 nie wiadomo skąd ?

Jak przegrywasz z teamem o słabszym mmr to dostajesz więcej pkt ujemnych bo przydupiłeś teoretycznie ze “słabiakami” a jak wygrywasz na “słabiaków” to dostajesz mniej pkt bo wygrałeś na słabszy team. Wszystko rozchodzi się o mmr drużynowy (twojej i przeciwników) oraz o twój mmr.

ale jest jescze zmiana indywidualnej rangi i ona jest nielogiczna, ja też mam zawsze ujemne punkty za to, mimo że mam powyżej 50% winratio zawsze, to system cały czas uważa że powinienem być niżej niż jestem, i dlatego mam ujemne punkty za ZIR, i tak cały czas. A już nie chce nic mówić że po placementach zawsze dostaję 5 rang niżej niż konczyłem poprzedni sezon i z każdym sezonem muszę od nowa piąć się w górę.

Dokładnie Oscarice teraz jak gram to system chce żebym spadł jak najniżej co bym nie robił a najciekawsze jest to że jak był początek sezonu dostałem się do platyny miałem 9 winów jeden lose a póżniej spadłem do golda 4 i nie bede komentował dostawałem afkerów troli każdy mecz reporty i nic osiwiałem zęby stępiłem i musiałem jechac po nerwosol ale system chciał cały czas dostawałem takich ludzi jak to jest możliwe ? myslałem jeszcze za mam za niski lvl konta bo około 800 ale jak patrzę na stremy hotsa ludzie nie maja takich problemów to jest tylko w niższych rangach a system reportowania przepraszam za słowo ale jest do dupy

Prosta odpowiedze
Nie istnieje tak samo jak mm - poza grupka wybrancow na pierwszych 100 miejscach reszta to randomowe ukladane klocki.
Wystarczy to ze widzialem masterow grajacych jak niewidomi i silverow grajacych jak natchnieni

nic nie poradzisz taka gra, mało logiki. jak życie nie zawsze jest tak jak być powinno.

Czemu jest nielogiczna? Przecież tłumaczyłem że jak zrobisz 60% WR to będziesz dostawał wartość ZIR dodatnią. System rankingowy ma poprawnie klasyfikować gracza, czyli pilnować żeby żaden gracz nie awansował zbyt szybko i zbyt szybko nie spadł. Jeśli masz np. 51% WR to znaczy że grasz na swoim poziomie i system dba żebyś nie zawędrował zbyt wysoko.
Na ZIR ma bardzo duży wpływ seria wygranych / przegranych.

5 wygranych pod rząd to zbyt mało żeby wpłynąć na ZIR.

5 rang w górę to za mało by zmienic ZIR, 5 sezonów pod rząd gdzie kończyłem 5 rang w górę niż ranga po placementach to za mało?? sorry ale ja tego nie kupuje, ten system jest skopany, w wc3 był lepszy.

Ja zauważyłem też że znaczenie ma jakim bohaterem gram, jak gram bohaterem z wysokim win ratio to mi nie odejmuje ZIR, jak zagram bohaterem z mniejszym win ratio to mi odejmuje.

ZIR to chyba jedyne co działa poprawnie w trybie rankingowym, a Ty się tego czepiasz. Awansowałeś o 5 rang, ile meczów na to potrzebowałeś?

60-100 meczy

Gdyby to był mój poziom ligowy to bym miał cały czas te samą rangę a nie awansował.

Przecież masz srebro od kilku sezonów, nie rozbijaj tego na drobne, to czy masz S2, czy S5 żadna różnica.

No właśnie, 100 meczów to za dużo, można to potraktować jak przypadek. To że przekraczasz 50% to nic nie znaczy, w tej grze spokojnie można robić 60-70%. W innym temacie tłumaczyłem jak łatwo zrobić te 60% i dojechać do platyny, wystarczy zbierać expa ze stronników i nie umierać.
W zeszłym sezonie po pierwszych 20 grach na TL (grałem solo) miałem 75%. Jak zacząłem eksperymentować z postaciami, sojusznikami i taktykami to spadło mi do 60%. W tym sezonie gram tylko w ekipach i zawsze robimy dziwne eksperymenty więc mam 35%, powiem Ci że dopiero ostatnio przestałem dostawać dodatnie punkty, więc jest to dla mnie sygnał że przeginam.

Awansuje o te 4-5 rang w 50 meczów, albo rozegraj dwa razy więcej meczów w jednym sezonie, zachowując to samo WR. Inaczej zawsze będziesz dreptał w miejscu.

PS: Taki Diablo to fajny bohater do wychodzenia z niskiej rangi, soakować trzeba bo musisz zbierać dusze, a od 16 poziomu (full Q build) sam zabijasz prawie każdego innego bohatera, nawet tanki.

Okolice 50% win ratio oznacza zerowy wpływ na grę…
Ani nie ciągniesz drużyny w dół ani nie prowadzisz do zwycięstwa. Przejrzyj profil i zobacz na których postaciach masz dużo wyższe win ratio i tymi graj.
ZIR dalej rośnie dopiero w platynie.