Bany za bezpodstawne/fałszywe reporty? (uwaga na ścianę tekstu)

Witajcie drodzy forumowicze!

Gram zazwyczaj Tankami, ale potrafię się dostosować do sytuacji, mogę być Supportem, czy DPS, aczkolwiek Torbjorn był zawsze dla mnie ulubioną postacią. Nigdy nie pickowałem go od tak i wiem, że na Pharę, czy Wdowę sprawdza się on raczej słabo + nie jest najlepszym atakującym, nawet po reworku, ale w odpowiednich sytuacjach potrafię nim zdziałać dosłownie cuda, grając w ten sposób osiągnąłem około 4200 PR.

Nie jestem OTP Torbjornem i nigdy nim nie byłem, ale i tak zawsze było mi naprawdę ciężko rozegrać w OW cały sezon bez bana za “sabotowanie rozgrywki”, beznadziejny system reportów + ogromna złośliwość toksycznej społeczności robią swoje, nawet jeśli dajesz z siebie wszystko…

Przechodząc do sedna, grając kilka sezonów temu o 5 rano~ w moim teamie znalazło się premade PIĘCIU graczy z top 500, darmowy win? nie do końca… Byli to derankerzy, którzy po prostu biegali po respawnie/zabijali się celowo i chcieli tylko przegrać ten mecz jak najszybciej, kilku nawet życzyło mi pewnej choroby, czy informowało o ich kontaktach seksualnych z moją matką + grozili reportami, jeśli nie zacznę trollować razem z nimi… W takim elo, takie zachowanie to raczej przesada, nawet jak na tą grę, tym bardziej graczy z top 500!!! Dlaczego mieliby trollować? Nie wiem. Może osiągnęli już wszystko i chcieli się dowartościować w inny sposób…

Jako iż wcześniej z pewnością otrzymałem już kilka reportów, bo komuś się nie podobało, że grałem Torbjornem, to po tym fantastycznym meczu otrzymałem bana za klasyczne już “sabotowanie rozgrywki”. Jakiekolwiek próby kontaktu, czy odwołania się od bana są bezskuteczne, support Blizzarda nie przyjmuje, żadnych argumentów, ani wyjaśnień, samemu też takowych nie posiadając, po prostu dostałeś bana bo x osób zreportowało Cię w danym przedziale czasowym…

Po tym banie odpuściłem sobie granie na dłuższą chwilę, nawet jak blokada się skończyła, wracałem do gry co sezon grając maksymalnie kilka-kilkanaście meczy, ale dłuższe i regularne granie w OW nie miało dla mnie sensu, jeśli miałbym zostać zbanowany z powodu “widzi mi się” innych graczy.

W aktualnym sezonie w pełni wróciłem do gry i znowu po rozegraniu kilku gier otrzymałem komunikat, że sporo osób zgłosiło mnie za “sabotowanie rozgrywki” i kolejne zgłoszenia mogą skutkować banem… Mam więc rozumieć, że mimo obietnic Jeffa, system reportów nadal (nie)działa w ten sam zautomatyzowany i beznadziejny sposób i za kontynuowanie gry w Overwatch mogę znów spodziewać się bana?

Możecie mi nie wierzyć, możecie stwierdzić, że kłamię, czy ukrywam coś ważnego, ja chcę tylko móc od czasu pograć w jedyną grę na moim PC, bez obawy o permanentnego bana, mimo iż nie trolluję, nikogo nie obrażam i daję z siebie wszystko, przeciętny gracz pewnie tego nie odczuwa, ale grając po kilka godzin dziennie, ban za granie Torbem był dla mnie codziennością.

Czy Blizzard może zaimplementować do gry działający system reportowania, który jest w pełni fair wobec każdego gracza? Czy to aż tak skomplikowana sprawa? Co o tym sądzicie?

Proszę o ewentualne odpowiedzi na odpowiednim odpowiednim poziomie, logiczne argumenty też są mile widziane.

2 polubienia

Czy może? Pewnie może…
Czy chce? Jaj
Czy to skaplikowane? Naah, Nie znam się na tym…

Co sądzę?
Myślę że trzeba się przyzwyczaić do tego że ten system kuleje i że bana dostają niewinni lub otp, a throwerzy, cheaterzy, leaverzy i inne pajace biegają na wolności;(
I też mi się to nie podoba
Uważam że kary powinny być zaostrzone a reporty dokładniej sprawdzane

Blizzard zwolnił masowo pracowników od community i myślisz, że coś tu zmienią? Co najwyżej mogą zwiększyć ilość otrzymanych reportów do zawieszenia konta.

Jak działa system reportowania i karania w Overwatch każdy wie. Najgorzej mają gracze jacy faktycznie przy grze spędzają kilka godzin dziennie, bo im więcej meczy rozgrywasz tym jesteś narażony na reporty i obojetnie czy zasłużone czy one są z zawiści bo dobrze grałeś albo może robią z Ciebie kozła ofiarnego, to bez znaczenia. Jak mówię ja w pierwszym roku Overwatch grałem bardzo dużo, często było to nawet koło 7-8h dziennie w rezultacie straciłem konto na jakim miałem przegrane blisko 2500h bez szansy odwołania bo support mnie zbywał. Ta gra karze Ciebie za częste granie.

Być może system pochwał powinien być powiązany z reportami czyli ilość pochwał redukuje ilość reportów tak by one nie nabijały się aż w końcu dojdą do granicy gdzie dochodzi do zawieszenia konta.

No ale czy Blizzard w ogóle pracuje nad systemami w tej grze? Bo tryb rankingowy leży i kwiczy, matchmaking leży i kwiczy a nawet system karania graczy leży i kwiczy no ale idzie event, będą nowe emotki i skórki i będzie fajnie.

2 polubienia

To jest niestety idealne podsumowanie tego jak teraz działa blizzard :frowning:
Olewaja wszystko co ważne na rzecz skórek i emotek dodatkowo.nie mają zielonego pojecia o tym, co chce comnunity, zero zainteresowania z ich strony

Edit.

Dobrze to było widać na przykładzie zepsutej kamery u Renia i bagiety … na naprawę czekałam pół roku

3 polubienia

Chciałem znaleźć kogoś w miarę ogarniętego do gry, lekko potryhardować i wbić GM’a raz jeszcze, ale chyba na chwilę obecną lepiej odpuszczę sobie OW, nie chcę skończyć z permem.

Nie spodziewałem się, że dalej jest tak źle jak wszyscy trąbią dookoła, ale niestety… eventy to każdego roku głównie kopiuj + wklej + kilka nowych skinów, no i widzę, że na fixy niektórych bugów dalej trzeba czekać o wiele za długo, poza tym gra nadal miejscami sprawia wrażenie jakby hulała poniżej 20 tickrate…

Meh Blizzard, bardzo meh…

blizzard nic z tym nie zrobi!
Więcej ma pożydku z utrzymywania ludzi którzy nie chcą się nauczyć grać!

pics.tinypic.pl/i/00982/ckdex17mvwki.jpg

polemizowałabym…

hejtujesz każuali a wiesz ze to oni stanowią większość osób w tej grze? blizz sam ujawnił te statystyki z 3ciego sezonu co prawda, ale ja nie sądzę by sie diametralnie coś zmieniło w tej kwestii.

około 50% graczy to ludzie na poziomie silver/gold

Ov to gra stworzona tak by każdy mógł w nią zagrać, i oni tak ją reklamowali, tak ma działaś, i teoretycznie tak działa.
chcesz być pro i wykazać sie umiejętnościami? no to graj genjim czy innym takim
chcesz nadal być częścią druzyny, zrobić coś super, masz wiedze na temat gry wiesz jak sie zachować w danej sytacji, ale twój aim to drewno? małpa, łaska itd witają.
masz w nosie team, chcesz tylko postrzelać jak do kaczek i tylko to cię satysfakcjonuje?- wdowa mówi dzień dobry…
i tak dalej…

1 polubienie

Ow od zawsze było każualowe i nic z tym nie zrobisz. Jeżeli chcesz pograć w coś w czym liczy się aim bardziej niż myślenie, taktyka itp to pograj sobie w jakiegoś CSa, Battlefielda czy inny tego typu shooter.

Boże, jak dobrze że ja nie mam takich problemów bo w rankedy nie gram. Trzeba coś z tym zrobić bo to jest okropne. Jak oni w ogóle sprawdzają te zgłoszenia? To są boty bo ja nie wierzę żeby taki ban poleciał od jakiegoś żywego pracownika?

oczywiscie ze to są boty, jezeli juz sprawdzają to być moze zgłoszenia o oszustwa…