Co się dzieje ?

Spróbuj wyłączyć nakładkę discorda. Ona nieraz buguje grę. A więcej nic nie mogę doradzić. Zaraz pewnie jakiś MVP się odezwie to Ci pomoże.
A ten czarny ekran często się włącza jak dołączysz do gry, która trwa i szybko się skończy. Typowy bug.

o dzięki za tip, i nawiasem mówiąc nie wiedziałam co jest przyczyną tych blackscreenów :stuck_out_tongue:

Gorzej jest jak ktoś inny ma operatora grupy, bardzo szybko wyciągnie was z meczu odpali się black screen + jak dołączysz do innej gry o masz napisy z menu po bokach ekranu. Wtedy po prostu restartuje się grę. Więc jakby coś takiego u Ciebie wystąpiło to się nie przejmuj.
Ps. z takich tipów typowo technicznych. Czasami komputery tracą wydajność bo po prostu są brudne w środku. Kiedy ostatni raz go czyściłaś?
Polecam oddać go do czyszczenia lub samemu wyczyścić. Jak nigdy tego nie robiłaś to sprawdź na internecie jak się to robi.
Ccleanerem przeszukaj sobie rejestr i napraw błędy. Sprawdź ile podczas gry masz odpalonych procesów w tle i powyłączaj jakieś zbędne. Może też warto przeskanować kompa ADWcelanerem, tak w ramach bezpieczeństwa. Wyłącz avasty czy inne szajsy typu antywirusa bo one też obciążają kompa. Jak masz mało ramu a korzystasz z google chrome i np. w trakcie gry masz go odpalonego bo słuchasz sobie muzyki + masz włączone w nim inne nakładki to może warto też zmienić przeglądarke, chrom strasznie żre ram. Ja polecam od siebie Opere.
Ale tak jak mówiłam, czasami ludzie narzekają, że tracą wydajność w grach i komp im się psuje a to nie jest wina samego komputera tylko niedbalstwa.

to z tym blackscreenem przy za szybkim wyjsciu to znam :stuck_out_tongue:

a co do tipów to dziękuję :stuck_out_tongue:

  • kompa czysciłam ja wiem z miesiac temu może dwa
  • z CCleanera korzystam regularnie
  • antywirusy mam wyłączone, juz mi to kiedyś ktoś zalecał
  • chroma też, zasadniczo podczas gry mam odpalonego tylko clienta i discorda, nawet z battleneta wychodze :slight_smile:

edit- no to juz serio jest dziwne, a teraz gram solo i tak mam blackscreeny plus to h_ttps://cdn.discordapp.com/attachments/483998551572217856/515343972378607657/unknown.png

Discord potrafi sprawić wiele problemów i zawsze warto zacząć od jego wyłączenia. Już wczoraj zastanawiał mnie fakt na Twoim pierwszym screenie “Nie udało się połączyć z serwerem” - do momentu aż otrzymałem taki sam :wink:
Co prawda zdarzył się tylko raz ale może to sugerować jakieś problemy z połączeniem. Dziś pod wieczór spróbuje jeszcze przetestować czy podobny problem się powtórzy.

Serwery się kruszą. Ja ostatnio miałam dobre połączenie a gra mi wrzuciła ogromny ping i wywaliła mnie z rankeda. Dodam, że później nie mogłam do niego dołączyć a mecz dalej trwał.
Nic nowego, te serwery od długiego czasu są niestabilne i potrafią wywalać z gry lub się nie łączyć bez powodu.
Ja od tamtego incydentu nie gram w Overka. Wrócę jeszcze dofarmić skrzynkę bo brakuje mi trochę drobniaków na event, ale to tyle. I tak w tej grze już dla mnie nie ma nic do roboty. :>

Wiesz, to nie do końca zawsze musi być wina serwerów. W przypadku problemów z połączeniem zawsze warto podejść do sprawy spokojnie (wiem,że nie zawsze jest to łatwe).
Ścieżka od komputera do serwerów Overwatch niejednokrotnie przechodzi przez kilka, kilkanaście węzłów i na każdym z nich może wystąpić problem. W przypadku jednostkowych rozłączeń czasem trudno zlokalizować w którym miejscu on wystąpił.

Jakby te wywalania z gier były moją winą to bym na nie nie narzekała. Ja mam tak, że moje łącze jest albo bardzo stabilne albo się sypie po całości. Ta sytuacja (z winy serwera) miała miejsce kilka ładnych razy od kiedy gram w Overka.
Ja jestem tym typem osoby, który bada problem zanim wyda wyrok i niestety w tym przypadku akurat zawiodło połączenie ze strony blizzarda a nie z mojej. Poza tym, licznie wyrzucanie z gier zdarzało się bardzo często od startu 13 sezonu na rankedach. I można by mówić, że ludzie mają problem z łączem, ale wyobraź sobie sytuacje, że pewna osoba rozmawia, poda info i gra normalnie, nie narzeka na ping i tu nagle puf, rozłącza go z gry nie wiadomo czemu. Praktycznie co piąty mecz kogoś wyrzucało z gry (gry były rozgrywane nie w jeden dzień tylko około tydzień z porywami do dwóch, a może i dłużej; w każdym razie od startu sezonu 13 do 18.11.2018 )

Popieram przedmówcę bo ja ( i moi znajomi tez) mam to samo, overwatch mnie rozącza i mówi że nie mam połączenia i wystąpił błąd bla bla te sprawy,

a w tym czasie jestem w trakcie burzliwej polemiki na discordzie i słychać mnie idealnie, ping na dc to 50 XD wiec przykro mi bardzo ale te wczoraj błędy z połączeniem to nie była moja wina

Tak jak Shafot pisała, doskonale idzie poznać kiedy problem jest od mojej strony ( mojego łącza) a kiedy sypie się coś innego :slight_smile:

Tak samo chyba jest jakas przyczyna tego ze planujecie zrobić aktualizacje która wymusza reinstal gry by poprawić jej performance hmm? :>
(Nawet nie więcej jak się na takie coś ucieszyłam i czekam zniecierpliwiona może w końcu w team fightcie będę użyteczna)

P.s. sory za literówki ale pisze z telefonu :stuck_out_tongue:

No będzie blokada na mercy dla osob które maja 200h+, dodatkowo ograniczenie Quick Play do 1h dziennie ;>

nie mam 200 godzin na mercy… chyba :x

Edit mam tylko 127 godzin na mercy jestem bezpieczna

Ooo znowu wrzucilo mnie do meczu który już trwał i nawet nie wybrałam postaci juz juz przegrana…

Ten update już podobno był. To był ten co Aszke wprowadzał. Konsole miały reinstal, my nie.

To żegnam państwa czule. /s

to chyba dopiero będize, info o tym jest sprzed 12 dni :stuck_out_tongue:

Przecież sobie tylko jaja robisz :stuck_out_tongue:

Ktoś pisał, że ten update już był. Konsole na 100% miały, PC nie.
Ale nie jestem w 100% pewna.

Oczwiście że żart.

Shafot , bye bye o/ Już chyba nie zagramy gier rywalizacyjnych :disappointed_relieved:

Witam wszystkich!

Dziękuję za wiadomości w tym wątku.

Na początek: aktualizacja, która miała wymagać reinstalacji gry, jest już za nami. Całkowita reinstalacja okazała się zbędna dla wersji PC.

Jeśli chodzi o rozłączenia: serwery gry są cały czas monitorowane pod kątem ilości rozłączeń i jakości połączenia, a ewentualne problemy w tym zakresie są zawsze komunikowane graczom za pośrednictwem Twittera.

Jeśli w danej chwili nie ma informacji o problemach, ale występuje problem z połączeniem do serwerów, to stwórzcie wątek i wklejcie w nim wynik WinMTR. W sytuacji, gdy problem znajduje się poza naszą infrastrukturą lub dotyka niewielkiej liczby graczy, jego wyłapanie będzie o wiele szybsze z pomocą testów diagnostycznych połączenia.

Pozdrawiam i przepraszam za niedogodności.


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!

1 polubienie

o ciekawe. a co z zwiększeniem optymalizacji na PC ?

pomijam fakt ze za kazdym razem jak mam problem i tutaj pisze to każecie mi robić te same testy, a problem albo tajemniczo znika sam, albo ucze sie z nim żyć

(nie, nie naucze sie grać z obracającą sie karmerą na reinie i bagiecie, denerwuje sie na stopniowo znikające FPSy ale sie przyzwyczajam jednocześnie marząc ze moze kiedyś będę mieć więcej bo aktualnie w teamfightach to przydatna jestem tylko łaską… )

Optymalizacja gry została wprowadzona zgodnie z planem, ale jej efekty, jak zawsze w przypadku tego rodzaju modernizacji, nie są jednolite dla wszystkich graczy. Średnia wydajność gry powinna wzrosnąć, ale niektórzy gracze odczują poprawę na poziomie 10% fps, a niektórzy 3% fps lub całkowity brak poprawy płynności.

Spadek FPS po większych aktualizacjach to niestety dość powszechny problem, ale zazwyczaj udaje się go rozwiązać przez aktualizację sterowników i reset ustawień gry, ale deweloperzy cały czas pracują nad wyeliminowaniem tych niedogodności (chociaż sterowniki są niestety niezależne od nas).

Obracająca się kamera to już zwykły błąd gry - tutaj nie ma żadnego wytłumaczenia i wspólnie czekamy na poprawkę.

Pozdrawiam

2 polubienia

no to należę w takim razie do tej kolorowej grupy graczy która nie widzi poprawy i ma wszelkie możliwe bugi :frowning:
doskonale <3