Endorsments lvl został obnizony nie z mojej winy

Prawda prawda… każuale odeszli, chyba że zaglądają na eventy lub nowe postacie … zostali ci ‘najwierniejsi’ chociaż tych nie jest jakoś super mało :slight_smile: [ale mogłoby być więcej xD ]

Najzabawniejsze są sytuacje, gdy dostajesz dc na 5 sec i wywala Cię z gry ale za chwilę do niej wracasz a i tak jeden poziom pochwał idzie się walić :wink: Ten system w ogóle jest udany :wink: ale przynajmniej jedną rolę spełnia. Jak widać, nie którym zależy na tych punkcikach za które właściwie nic nie ma :wink: Co więcej, nawet opłaca się je tracić, bo wbicie 4 lv pochwał trochę zajmuje a np. jak sobie spadniesz z 2 lv na 1 lv, to szybko odrobisz sobie ten jeden poziom a wiecie, za to jest skrzynka. Można tak robić w kółko jak ktoś chce i nawet w ten sposób farmić skrzynki. Mówię z własnego doświadczenia bo nie raz spadłem z poziomu pochwał i wbijając znowu do góry ponownie dostawałem skrzynkę, więc one nie wpadają jednorazowo za dany poziom. Kolejne kuriozum, system pochwał tak naprawdę bardziej nagradza za złe zachowanie - taka ironia xD

Szczerze jak spadnie na 3 to wystarczy mi ze z 4-5 meczy pobiegam na supporcie (supportom najchętniej dają te pierdoly ) i wracam…

Ale fakt faktem system działa jak by go studenci pierwszego roku pisali a nie doświadczona firma jak blizzard

Zgłaszane tyle razy ze nie działa i tu i na forum oficjalnym do bugów i nic z tym nie robią…
(Ale czego ale spodziewać jak bug z kamerą podczas wyłączenia tarcz naprawili 30 sierpnia na ptr, wiedza o tym od przynajmniej końca lipca a na normalnym serwerze nadal błąd jest i go.nie naprawili chociaż by przenosząc z ptr… mam wrażenie ze mimo faktu jak blizzard mówi ze słucha się społeczności… ze tego.nie robi mimo wszystko )

Sory literowki pisze z telefonu

Najlepszy motyw. Całą grę byłem wyzywany przez to, że grałem Symmetrą. Na koniec dostałem zawieszenie na czat. Punkciki też szlak trafił :wink: po prostu propsuje te systemy Blizzarda naprawdę. Nie dość, że jesteś mieszany z błotem za pick, robią z Ciebie kozła ofiarnego porażki to jeszcze automat Blizzarda wrzuca Ci zawieszenie za fałszywe reporty. Później taki zasrany support Blizzarda Ci powie, że 5 zawieszeń równa się ban permanentny. Po prostu brak słów i serio, nie ma co się dziwić, że ludzie odchodzą z tej gry a jedyny napływ kont to smerfy.

W ogóle najlepszy motyw jest taki, że najszybciej zawieszenie załatwisz komuś jak będziesz tylko reportował “nękanie na czacie”. Prawdopodobnie oszustwa są jednak weryfikowane najpierw a sabotowanie rozgrywki pojawia się rzadziej niż ew. “toksyczność” natomiast za nękanie na czacie działa w pełni automat. Chyba, że wszystkie reporty i tak sprowadzają się do jednych i tych samych kar. W każdym razie, to jest naprawdę kuriozum. Grałem Symmetrą w obronie i jechano po mnie jak po łysej kobyle, ze względu na to jak mnie wyzywano postanowiłem zagrać Symmetrą także w ataku, chociaż nie planowałem, ale już mi było wszystko jedno. Wtedy już obok wyzwisk pojawiły się reporty a na koniec meczu dostałem informację, że komunikacja w grze została zawieszona na 6 dni i te śmieszne punkciki za zachowanie zresetowane do zera xD

Zastanawia mnie, co by było, jak bym faktycznie ograniczył się do grania tylko Symmetrą, Torbjornem i Mei. Zastanawia mnie, jak szybko bym skończył na perm banie. Gratulacje Blizzard :wink:

zawsze mozesz sprawdzić, bo podobno nie ma banana za grane jedną postacią… (hehehhe)

enyłej, moze to naiwne, ale jak ja bym miała taką sytuację, i wiedziałabym ze nie pisałam nic na czacie (albo przynajmnej nic szczególnego) to bym sie odwoływała… :x

edit.

całkiem ciekawe, ze ludzie reportują innych za granie samą symmetrą czy torbem, a juz za granie samym reinem czy łaską to juz nie XD

Konto o nicku HealMe levelu <100 grający symmetrą z podejściem co mi będzie gadała zasrana drużyna narzeka na toksyczność, odpływ graczy oraz konta smerfowe niszczące grę.

O tempora! O mores! Do takiego oceanu hipokryzji to już chyba tylko z akwalungiem :smiley:

Żeby nie było, że jestem tylko edgy, kiedyś sprawiłem specjalnie by moje czyste, niedotknięte reportami konto(bo nie jestem toksycznym dzieciakiem tylko normalnym człowiekiem więc ich poprostu nie dostaje poprostu) zostało zalane reportami. Byłem super toksyczny i nieznośny i co prawda na quickplayach ale nadal sądzę, że zarabiałem jakieś ~5 reportów na mecz. Nie udało mi się uzyskać bana na czat w ciągu przynajmniej ~6 gierek, które wtedy rozegrałem w ten sposób. Więcej nie robiłem bo mi się znudziło.
Więc… wszyscy oburzeńcy dotknięci niesprawiedliwością blizzarda musicie naprawdę nieźle przygazować by dostawać te bany. Co prawda spotkałem takich ludzi i reportuje ich ale są oni mniejszością, którą szybko się wymutowuje.
Naprawdę fajnie by było gdyby blizzard shadowbanował takie osoby tak by były tylko ze sobą w meczach. To byłoby doskonałe rozwiązanie. Wszystkie te onetricki co nie zmienią bo nie, wszystkie te shotcallery po fakcie, co najlepiej wiedzą jak ty powinieneś grać.

System pochwał działa jak powinien.

Next @ 2017

Dorzuć sobie do tego Mercy jak nie macie Moiry czy Any na rankedzie. Ja już dostałam parę reportów za granie “martwą szmatą”. :wink:

XD to niezle. Ale chyba sie to niedlugo zmieni bo łaska otrzymuje łaske od blizzarda. Na ptr juz chyba są te zmiany

ja z 3 spadłem na 2 i 2 skrzynki dostałem :smile:

hipokryzja?

Zastanówmy się. Grasz Symmetrą w obronie i co istotne nie jest tak, że tą Symmetrą rzuciłem wieżyczki i czekałem na efekty. Na tej Symmetrze miałem zainkasowane srebrne kille i złote obrażenia co w sumie jest dość zaskakujące ale grałem Symmetrą więc z góry to ja jestem tym jaki szkodzi drużynie. W ataku wiedziałem, że Symmetra nie będzie już tak efektywna ale miałem wybór, albo wyjść z gry albo ją dograć bez większego tryhardu. Nie jestem osobą jaka po prostu będzie sobie stała i przyjmowała ciosy. W tym meczu grałem z jakąś 3 osobową ekipą z czego jeden gość był wyjątkowo toksyczny. Doskonale wiedziałem, że cała trójka mnie zareportowała i po 1 rundzie stwierdziłem, że nie ma co się starać w tym meczu, gdy wyszedłem na atak Symmetrą, to wtedy już zaczęli apelować na czacie do rywali by mnie też reportowali. Mi tam w takich sytuacjach na rankingu nie zależy, każdy może stracić motywację do gry jeśli trafiasz do zespołu taki tak się zachowuje nie inaczej. Gdyby nie kara za wyjście z gry, to po prostu mecz bym opuścił. Nie zmienia to faktu, że tak czy siak po tym meczu, mimo, że na słowa typu “you litlle bi**ch Symmetra” jedynie odpowiadałem “uh” to skończyłem z zawieszeniem czatu na 6 dni. Tak działa system Blizzarda.

Co ciekawe analogiczną sytuacje miałem wczoraj. Trafiłem w drużynie na gościa jaki grał D.Vą i zarzekał się, że przegrał 7 gier z rzędu. Ja grałem Mei. Pierwszą rundę na Eichenwalde w ataku zakończyliśmy na 2-0 i oczywiście krytyka jak już musiała paść, to na Mei, mimo, że praktycznie w pojedynkę zdobyłem 1 punkt. W obronie ekspresowo straciliśmy pierwszy punkt, cały team nie wiem nawet kiedy się wyłożył a ja na Mei próbowałem utrzymać punkt jak najdłużej się dało, bez szans. I znowu weszła fala hejtu na mnie, nie wiadomo za co. Rywale jednak nie zdobyli 2 punktu i wygraliśmy, 4 krotnie swoim ultem doprowadziłem do teamkillu przeciwnej drużyny, skończyłem z złotymi zabiciami, srebrnym dmg i zagraniem meczu a na koniec koleś co grał na D.Va pisał na czacie by mnie reportować za trolling. Nawet durnego reapera przeciwników skontrowałem wrzucając pod niego ścianę gdy odpalił ulta. Tutaj przynajmniej team przeciwny wyśmiał kolesia grającego na D.Vie za ten jego apel aby mnie reportować.

Dodam też jedną rzecz Rachitynowy, na swoim głównym koncie miałem znacznie wyższy poziom niż Ty na tym koncie. Bardzo dużo zależy od tego na ile intensywnie i często grasz. Im więcej meczy rozgrywasz tym masz większą szansę na bana a ten też zależy od tego jakimi postaciami grasz lub czy zwracasz komuś uwagę na pick czy inne ubytki. Ludzie wszelkie negatywne komentarze interpretują jako objaw toksyczności. Grasz postacią z poza mety, jesteś trollem i sabotujesz rozgrywkę a w przypadku porażki na pewno jesteś głównym winnym.

Tak to wszystko tu działa.

Moje stare konto znajdziesz tutaj - https://playoverwatch.com/pl-pl/career/pc/Kesah-21712

Aktualnie na perm banie.

Powiem też jedną rzecz. Zawieszenia tutaj działają na tej zasadzie, że każde kolejne wymaga znacznie mniejszą ilość zgłoszeń. Ostatnie 3 zawieszenia dostałem tak szybko, że nie udało się nawet odebrać ostrzeżenia. Podkreślę tutaj jedną rzecz, że moje zachowanie dalekie było od toksycznego, nie padły wyzwiska czy inne tego typu rzeczy. Zwracałem uwagę na słabe leczenie czy picki jakie były kontrowane przez rywali i to nie w jakiś wielce agresywny sposób. Natomiast 5 zawieszeń = ban. Więc mimo, że załóżmy 80% zgłoszeń, to zwyczajna złośliwość, to i tak są brane pod uwagę przez “automat Blizzarda”.

Ja jak wspomniałem, przez całe 2 lata na koncie Kesah może zasłużyłem faktycznie na jakieś 2 zawieszenia ze względu na moje zachowanie, ale nie więcej. Prosiłem Blizzarda aby przeanalizował historię zawieszeń, żeby odpowiednio ocenił wartość zgłoszeń, ale Ci właściwie mieli to tam gdzie słońce nie dochodzi.

Najlepiej w tej grze zachowywać się jak cicha myszka. Najlepiej nic nie mówić, udawać, że nic nie słyszysz, dostosowywać się do kompozycji drużyny i broń Boże nie grać postaciami z poza mety a najlepiej jeszcze jak będziesz ludziom wchodził tyłek i udawał, że jest wszystko ok.

Niestety Blizzardzie kochany ale jak bym chciał zostać Świętym, to nie przy waszych produkcjach.

Z resztą z moich znajomych już właściwie nikt nie gra w Overwatch i sam też tej grze poświęcam mniej uwagi. Jeżeli mam dostać perm bana za granie Mei, Symmetrą czy Torbjornem, to proszę bardzo, będzie to idealny przykład, że zarówno ta gra jak i firma nie jest warta ani moich pieniędzy ani tym bardziej czasu. Najpierw niech dopracują swoje systemy w grze a permanentne działania na kontach powinni do tego czasu egzekwować tylko w przypadku udowodnionych sporych nadużyć jak hackowanie czy boosting za pieniądze.

1 polubienie

Podoba mi się, że odpowiedziałeś rzeczowo i całkiem rozbudowanie, co powoduje, że moja poprzednia wypowiedź brzmi teraz bardzo nadęcie i nie na miejscu.

Ale pozwolę sobie jednak odpowiedzieć argumentami na argumenty.

Zacznijmy od faktu raportów, banów itd. Jeśli to twoje drugie konto i ono znowu zbiera raporty to chyba czas się zastanowić gdzie tu jest błąd. Albo chociaż dlaczego ty zbierasz te raporty na tyle intensywnie by tracić konta, gdy inni(większość) nie.
Twoją odpowiedzią jest, że w tej grze musisz być potulną owcą i innej opcji nie ma. Wystarczy jakiekolwiek odstępstwo by prędzej czy później skończyć na permabanie.
Nie zgodzę się ponieważ znam osoby z permabanami, znam osoby z ostrzeżeniami i znam osoby ogólnie uważane za nieznośne.
Zawsze jest to zasłużone. I nie w formie jakiejś sprecyzowanej. Poprostu wiem, że te osoby tak łatwo się tiltują, że nieprzyjemnie się z nimi gra. I chce unikać gry z nimi. I chciałbym nie mieć takich osób w moim meczu i to niezależnie czy mają złota same i dzięki nim wygraliśmy.
Taki przykład pare dni temu. Mieliśmy smurfa pharę. Wszystko spoko, ja akurat mam gdzieś w spawnie co kto wziął tylko zaznaczyłem, że będę grał brigittą i mamy moirę, więc będzie miał mało heala. I tylko jedno takie zdanie powiedziane czysto informacyjnie by grał bezpiecznie co też zaznaczyłem. To wystarczyło by się stiltował, ja stałem się obiektem jego wyzwisk(w końcu pare sezonów temu miałem najwięcej godzin na mercy więc mercy main trash powinien się zamknąć). Ale udało nam się wygrywać, też z jego pomocą i to dużą bo grał bardzo dobrze, a na moim niskim poziomie to mało kto trafia pharę. Ale koleś się nie zamknął i uwziął się bym zmienił na mercy jako mercy main trash. Ja zmieniłem akurat na zenka bo w międzyczasie zmieniliśmy na proto dive, ale i tak wygraliśmy.
Naturalnie na takiego gracza poszedł avoid oraz report. Mimo iż oczywiście wycarrował gierkę swoim skillem.

Tu nie chodzi o twój wpływ na rozgrywkę tylko to jakim człowiekiem jesteś gdy grasz. Jeśli ktoś gra słabo, ale stara się grać z drużyną to nigdy go nie zaraportuje.
Bardzo dużo zależy od tego jakie masz podejście i jak coś mówisz. Overwatch to gra drużynowa i jeśli ktoś pomniejsza szanse swojego teamu poprzez swoją komunikacje w sposób łamiący zasady to zasługuje na karę.
I tu nawet chodzi o proste rzeczy jak różnica między “Widow switch ur trash” i “Widow, maybe other pick would be useful like reaper, this monkey is jumping our backline constantly”.

To samo powiedziane, a zapewniam efekt kompletnie różny.

PS: Polecam znaleźć sobie stacki do gry. O wiele lepiej się gra z własną 6tką(mimo iż właściwie to SR się traci) i właściwie gra solo jest 2x dłuższym quickplayem dla mnie teraz.

3 polubienia

Ja już pisałem jakie cytaty moich wypowiedzi wypominał mi support i w sumie się dość często powtarzam, ale wspomnę raz jeszcze.

Support blizzarda wskazał mi takie moje wypowiedzi jak “where is fk heal?” albo “change this shit hog, enemy have Reaper” czy “fk cancer brigitte”.

Bardzo często bywało tak, że pickowałem Farę na jakiej mam łącznie przegrane ponad 200h. Gram na rangach jakich gram, nie jestem jakimś dobrym graczem ale widząc Łaskę która ignoruje Farę i jej gameplay ogranicza się do trzymania przycisku leczenia na najbliższym tanku i od czasu do czasu użyje szifta by ratować swój tyłek gdy dany tank zginie potrafił zirytować na tyle, że zwróciłem jej uwagę aby mnie czasem wsparła w powietrzu, nawet nie chodzi o to by mnie pocketowała a jaki był rezultat tego, że zwróciłem uwagę? Taki, że jawnie dostałem odpowiedź, że leczyć mnie nie ma zamiaru.

Są pewne sytuacje gdzie faktycznie musisz mieć odpowiednie cechy charakteru by być całkiem obojętny na sytuacje w grze, oazą spokoju gdzie nic nie wyprowadzi Cię z równowagi.

Na pewno były sytuacje kiedy kogoś mocniej wyzwałem już pewnie tracąc panowanie nad sobą, dlatego też mówię, święty nie jestem i na pewno na część zawieszeń zasłużyłem. Ale moje zachowanie nie było tak dużym nadużyciem by otrzymać permanentne zawieszenie, ale to już inna sprawa.

Grę na drugim koncie traktuje z dużym dystansem, ranga mnie nie obchodzi. Tak jak grając na koncie Kesah zazwyczaj dostosowywałem się do kompozycji drużyny tak tutaj do tego przywiązuje mniejszą uwagę. Przecież nie zawsze to ja muszę iść innym na rękę i grać tym na co nie mam ochoty? bawię się grą i z tego tytułu dostaje reporty. Na tym koncie nie zachowuje się toksycznie na czacie, co najwyżej traktuje pewne rzeczy ironicznie, ktoś mnie wyzywa, to obieram to w śmiech co zapewne daną osobę irytuje jeszcze bardziej, ale to nie mój problem. Trafiam na team jaki fajnie się komunikuje, fajnie dobiera kompozycje, widzę, że się starają i im zależy, to podejdę do gry całkowicie na poważnie grając bohaterami jakich mam najlepiej opanowanych i będę chciał to wygrać razem z nimi. Widzę natomiast drużynę jaka na starcie się wyzywa, bierze 5 dps’ów i nikt nie chce zmienić, każdy chodzi własnymi drogami, to wtedy moje nastawienie też jest zupełnie inne jak wspomniałem, gdyby miało mi za każdym razem zależeć na wygranej, to pewnie bym sobie wszystkie włosy wyrwał z głowy.

Ludzie są jacy są.

Może i bym pograł sobie z znajomymi, jeśli by tacy jeszcze grali w Overwatch, niestety większość z nich całkowicie z gry zrezygnowała a inni odpalają raz na miesiąc. Można sobie sklepić ekipę z randomów ale czym to się właściwie różni od tego co Ci dobiera gra? że ludzie dobiorą się z preferowanymi rolami? nadal możesz spotkać różne charaktery które będą zachowywać się w nieprzewidywalny sposób i taki team rozpadnie się równie szybko jak się złożył.
Plusem może być jakiś system klanów jaki ponoć jest tworzony, to daje jakieś opcje znalezienia nie ekipy ale szerszej grupy osób do wspólnej gry ale na to przyjdzie poczekać.

Poza tym raczej bym nie wybiegał tak z tymi statystykami, że większość nie zbiera reportów czy nie ma zawieszeń. Osobiście nie znam osób jakie by nie dostały chociaż 1 zawieszenia w Overwatch, właśnie po zawieszeniach większość z znajomych jacy grali rezygnowali z tej gry. Wielu z nich w życiu bym nie nazwał toksycznymi z resztą jak grywałem w ekipie ze znajomymi i się dowiadywali, że byłem zawieszony to też byli zdziwieni, że tak spokojny chłopak dostaje zawieszenie za toksyczne zachowanie - Nigdy by się po mnie tego nie spodziewali.

Jak wspomniałem, niech Blizzard usprawni swój system, niech dodatkowo karzą lub wprowadzą limity na reporty. W każdym razie póki system nie robi nic z fałszywymi zgłoszeniami które stanowią pewnie jakieś 80% całości, to traktowanie ludzi permanentnym blokowaniem konta jest zwyczajnie nie na miejscu.

Nienormalni jesteście.

Po co tyle pisać? XDDDDD

Kwestia perspektywy :smiley:

A ja znam mnóstwo takich osób. I niektórzy są nawet toksyczni choć potrafią to zachować dla siebie i na discorda bo obrażanie ludzi w grze poprostu nie ma sensu. Tylko zaniżasz sobie szanse na wygraną.

Jeśli wszyscy twoi znajomi zyskują ostrzeżenia i bany to może hmmm, zabrzmi to dosyć dziwnie, ale, może lepiej jednak zmienić towarzystwo. Bo ja akurat obracam się po różnych discordach, zarówno polskich jak i zagranicznych i akurat nigdy nie miałem takiego problemu. Znam toskyczne osoby z banami, ale jak zaznaczałem zasłużyli no i stanowią zdecydowaną mniejszość.

Może spróbuj z którymś z community discordowym, ogłaszają się tutaj i na angielskim forum, zmiana towarzystwa może odświeżyć dla ciebię grę

Czyli Kesah powrocil. Osoba ktora chce zmieniac gre zamiast sie sam podszkolic. Osoba ktora potrafi robic referat na forum na dobre kilka stron A4 a dalej twierdzi ze to nie jego wina ze przegrali bo symetra rzucal wiezyczki w wir walki zeby mu nabijaly DMG a sam nie wiadomo jak gral. Bo wynika z tego ze myslisz ze jak rzucil wiezyczki to wykonales swoja robote.

Podobna sytuacja z wieloma winstonami ktorzy graja jak debile bo oni maja zloto w dmg i srebrne eliminacje jako tank. A nie zauwaza ze pakuje sie jak debil w przeciwnikow zabiera im troche bo ginie i dostaje eliminacje i tak bo inni dobija i mu zalicza tez eliminacje.

Ten system wlasnie zle dziala.

Co do perm bana to jesli tak grales to jak najbardziej sie ban nalezy. Poza tym polityka OW ostatnio stala sie lagodniejsza bo nie banuja z automatu juz albo distaje mniej reportow :smiley:

Akurat zdziwiłbyś się jak sympatyczni to ludzie. Wiesz ja korzystam tylko z czatu tekstowego, głosowego jedynie jak gram ze swoją ekipą. Więcej jednak mam żalu do systemu jaki bierze pod uwagę fałszywe zgłoszenia. Wystarczy nawet obejrzeć byle stream np. polskiego gracza Rich666demon jaki w co drugim meczu rozdaje minimum ze 4 raporty bez właściwie powodu, bo team dajmy przegrywa to on wszystkim da raporty. To co jest najgorsze w tej grze, że Blizzard tego nie weryfikuje, te raporty się liczą a tak naprawdę to osoba za takie fałszywe reporty powinna skończyć na banie. Jak wspomniałem, znam wiele naprawdę fajnych spokojnych osób jakie dostawały kary, sam też jeśli chodzi o permanentne bany w grach sieciowych, to mój pierwszy przypadek, nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji.

@CzarnaWdowa - Grę zmieniać? myślę, że w tej grze jest wiele do zmiany i nie musi to wychodzić z moich sugestii. To nie jest przypadkiem, że społeczność tej gry leci na łeb i na szyję. W tą drogę niech idą przez kolejne 1-2 lata i gra zdechnie całkowicie, no chyba, że przejdą na model f2p

1 polubienie