Jak tam wasz PING?

Krótko, jak w tytule: Jaki macie ping w Overwatch’u?

Zastanawia mnie to ponieważ mieszkałem w Niemczech i tam miałem PING 17-31 ms. Teraz w Polsce mam 64-71 ms. I tak się zastanawiam, czy to wina polskiej infrastruktury, czy może Blizz poskąpił na serwerach w Polsce, czy może jest to jeszcze jakiś jeszcze inny powód.

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy jest przegrywać teoretycznie sprawiedliwe 1v1 tylko przez to że ktoś ma lepsze połączenie z serwerem…

Witaj.
W Polsce nie ma niestety serwerów gier Blizzarda.
U mnie ping w granicach 50ms.

Różnica pomiędzy 30 a 70ms jest pomijalna i ma znaczenie tylko w bardzo nielicznych sytuacjach

hm… całe życie w błędzie, bo ja myślałam ze 60 to najniższy możliwy ping w jakiejkolwiek grze sieciowej, a ten kto ma 50 to ma światłowód

Nic bardziej mylnego. Jeśli uważasz, że światłowód jest wyznacznikiem niskiego pingu i jakości internetu to się grubo mylisz. Wszystko zależy od dostawcy. Jakiś czas temu miałem światłowód i pingi miałem większe i mniej stabilne. Obecnie kablówka i nie zamienię na nic innego.

myśle że zależy jak lezy :stuck_out_tongue:

jak ktoś mieszka tak jak ja - w małym miasteczku 20 km od duzego miasta (w tym przypadku poznań), i jeszcze na dodatek na obrzeżu tego miasteczka… pod lasem… (do pełnego combo brakuje jeszcze ze pod linią wysokiego napięcia czy w pobliżu lotniska XD)
to 12 na sekunde to najwięcej na co moge liczyć “po kablu” a i strzela foszka na 3-4 sekundy raz góra dwa razy dziennie. pomijam też fakt, że wszystkie Perki jakie zodbyłam w życiu, pakowałam w większy % do expa a nie w szczęscie, wiec jak jest burza to piorun tajemniczo zawsze wybiera słup przed moim domem a nie to 50 milionów drzew 20 metrów dalej… obok mnie…
zwykle w tedy jest awaria nie mam neta pare dni plus w 8 na 10 przypadków mam spalony ruter heh XD

radiówka może być szybsza ale przez milion hektarów lasu okalających mój dom jest odradzana. więc niżej z jakościa i pingiem chyba zejść sie nie da… No chyba że miezska sie w radomiu albo sosnowcu i internet ma sie na korbkę…

(fun fakt, mam znajomego który mieszka na obrzeżach radomia, i on żeby nie mieć lagów musi otworzyć okno… jest to szczególnie zabawne zimą)

będą mi robić światłowód gdzie najniższa prędkość to 300, so… we wait and see

Prędkość niewiele znaczy przy grze sieciowej, co z tego że będziesz miała 300 a ping dalej będzie w granicach 100ms.

to też napisałam we wait and see.

w tej chwili nie mam łącza niewiadomo jak niezawodnego… jest może pare lvl wyzej od “otwórz okno by nie mieć lagów” XD
ale spoko umiem wyczuc tego neta na tyle by wiedzieć kiedy ma fochy i kiedy będę miała stabilny ping a kiedy nie. stabilny jest zawsze 60. I TEŻ WIEM KIEDY MAM LAGI Z NIE MOJEJ (mojego łącza) WINY. on zawsze zachwouje sie tak samo. więc kiedy mam w grze 200 ping interpolacja 250, wychodze z gry w hotsie czy w innej grze sieciowej mam 60 a filmy automatycznie odtwarzają mi sie w hd… no to well… pisałam o tym kiedys :stuck_out_tongue:

edit- nie jest tajemnicą że najlepszy net jest w duzych miastach, duzo gorszy w małych miastach, jeszcze gorszy w małych miastach oddalnych od duzych miast, a najgorszy na wsi, radomiu, sosnowcu oraz w Chrząszczyżewoszycach, powiat Łękołody…

To jest normalny ping na polskie standardy. Ja mam 65-75. Można mniej, jak i więcej.

W tej grze ping jest mało znaczący. Mało kogo zabijesz w szybciej niż w 3sec- czyli chodzi o to, że postacie mają dużo hp oraz duże hitboxy i przez to ping ma małe znaczenie. To jak ktoś napisał 30 -70 to prawie niezauważalne. Zwłaszcza na poziomie na jakim gramy. Tylko w esporcie liczy się niski ping. Np w csie gram na ludzi ze szwecji i oni mają 5 pingu cała drużyna, a ja 50-70 i jakoś nie przegrywam bo mam wyższy ping. Na oko od 120+pingu są “lagi” zauważalne. (utrata pakietów to inna sprawa bo zaraz ktoś wleci “mam tyle i tyle pingu i mam lagi”)

Małe masz pojęcie na temat pingu i prędkości neta :stuck_out_tongue:

Nigdy nie kowilam ze mam pojecie plus zawsze podkreslalam ze jestem kiepska w sprawach technicznych

Jak wiesz, że jesteś kiepska w technikaliach to nie wprowadzaj w błąd. Bo jakaś zielona osoba zobaczy. Chcesz niski ping i stabilne łaczę? Kup światłowód pomyśli. A często wystarczy oczyszczenie kompa z śmieci co trzyma na kompie. I wyłączy programy w tle, które korzystają z sieci.

Napisalam ze ja TAK MYSLALAM a nie ze TAK JEST, widze ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Ty nie potrafisz… napisałem ktoś ZIELONY ZOBACZY

To nie ty?

A o tym MYŚLAŁAŚ o pingu. Więc nie krzycz na mnie bo sie schowam.

Moglbys, wtedy moje zycie byloby piekniejsze panie “czepiam sie dla samego czepiania”

Cos tam w okolicach 50 na Eu chyba, rzadko gram na EU na US standardowo podchodzi pod 150 co i tak jest nisko jak na gracze z EU grającego na US.

Może 40 ms nie robi dużej różnicy, ale jednak jakąś robi. Teraz porównaj 17 do 70. Albo jak mój kumpel w Niemczech ma 9-10 PING

To mnie w takim razie ciekawi w jakiej grze twoim zdaniem jest znaczący :joy:
Nie wiem na jakim “poziomie” grasz, ale różnica pingu jest do zauważenia błyskawicznie w pojedynkach Widow vs. Widow, McCree vs Doomfist albo np. kiedy przeciwna Sombra hackuje x2 szybciej.

Wystarczy nie raz spojrzeć na kill cam w jakim miejscu byłeś według przeciwnika. Czasem to jest około 2m różnicy.

Spodziewałem się że może być źle z tą kwestią, ale nie myślałem że aż tak.

2 razy szybciej hakuje? No 30 a 70 ping to nic nie znaczy…w csie jest bardziej znaczacy…tam masz tick 64 i celnosc na poziomie 1 pixela. A tu hotbox wiekszy niz postac i tickrate 12?.. poziom diaxa… wystarczy sprawdzic profil, a nie ukrywac jak ty… no wlasnie 40 ms roznicy o tym jest mowa… anie prawie 70 ms …obejrzyj o killcamie na tvgry…

Tak, bo zanim ty zobaczysz że ona hackuje to u niej już skończyła, dodaj do równania “shooters adventage” i voilà.

Marudzisz o tickrate, a oglądałeś jakikolwiek pojedynek Pro Widow vs Widow? Zawsze pada pytanie jaki drugi ma PING. Oni już płaczą o wcześniejszym strzelaniu przy 5 ms różnicy.

Dużo napisał, nic nie przekazał, ale udało mu się znaleźć punkt zaczepny do ataku. Fajny z ciebie gościu. A tak przy okazji te “…”, jąkasz się pisząc czy coś?

A tak w ogóle, czego ty bronisz? Blizzarda żeby nie postawił chociaż jednego serwera w Polsce?

O czym ty piszesz? Co ja bronie? Jaki atak? Kolejny dziwny gość. Co ma pojedynek pro graczy do casuali jak ty (pewnie zaraz napisze, ze go atakuje). Podaj rangę :stuck_out_tongue:

Czyli on zaczął hakować ZANIM ty ZOBACZYŁEŚ, że hakuje? tak? Czyli jak 2 razy szybciej? Matematyk to ty nie jesteś. 0,65 sekundy trwa hakowanie. Wg cb przez niski ping sombra ma 0,32* sec hakowanie.

2 polubienia

Ty też mogłabyś, pani “płaczek o każdy aspekt gry”. A po za tym to ty się czepiasz. O byle co. Pyta się ziomek o twój ulubiony temat golden gun, a ty się czepiasz, że zadał pytanie o kosmetyczną rzecz. Ale jak ktokolwiek pyta o wygląd tapety na twarzy to jest normalne ? Co mam wybrać różową szminkę czy czerwoną?