Jak wasze wrażenia po paru latach grania w Owka?

Tak jak w temacie :slight_smile: co sądzicie o Owku po paru latach ? Jak dla mnie gra zrobiła sie nudna przez kompozycje które wymuszaja wybór danych postaci a jak nie to po prostu trudniej wygrać (polecam gre bez tarczy reina ugracie sporo bankowo xd)
Postaci jest za mało a jak wychodzą to zaraz jakieś reworki tak jakby postać nie była przemyślana do końca ( a kiedy jest?;p). I koniecznie musi być op a potem nerf. Zabieg wręcz nagminny. Dodam, że nowi gracze maja co robić tutaj i odkrywać gre postacie, zdobywanie skórek, eventy. Ale dla graczy którzy mają prawie wszystko (skórki i inne duperele) gra traci sens. Nie ma żadnego progresu a nol lajfienie 1 postacią to nie dla mnie. Będąc samotnym graczem na rankingach i tak daleko nie zajde. Salon gier jeszcze jako tako ratuje tą grę ale widać ,ze i tutaj pomysły sie konczą. Coś czuje, że blizz doskonale sobie zdaje sprawę,że duzo już z tej gry nie wyciągnie i Overwatch 2 incoming :slight_smile:

gram od 3 lat

odnosząc sie do Twojej wypowiedzi głownie

Twoim zdaniem gra wymusza 2/2/2? gra to w tej chwili jedynie sugeruje ja natomiast mam większe problemy z kompozycję pt “same dpsy” czego nienawidzę. Sama jestem healer mainem, więc bieganie solo healer bez tanka… no równie dobrze mogłabym grać bez monitora, byłabym tak samo skuteczna… wiec akurat w tej kwestii moim zdaniem gra własnie powinna wymusić kompozycje 2/2/2 moim zdaniem, bo
1 - meta goats (która istnieje tylko w esporcie) się skończy,
2 - skończy się teamowanie na samych dpsów co jest chore

Wtedy przy starcie rankeda, lub serii meczy w qp każdy gracz powinien zazdaczyć jedną do dwóch maksymalnie preferowanych ról, by wykluczyć przypadki kiedy w jedej drużynie jest 6 mainów dpsów, i kazdy sobie skacze do gardeł że nie ma leczenia czy tanka.
Drogi kolego, są ludzie kórzy czerpią przyjemnosc z graniem reinhartdem, i go mainują, wtedy podejrzewam nie marudziłbyś tak bardzo na “must have” w meczach jak włąsnie to poniekąd robisz :slight_smile:

do tego dodaj ze Blizz moim zdaniem powienin dodać więcej tanków i leczRzyków by gra nimi starała się bardziej atrakcyjna. W tej chwili mamy 16 postaci dps I JEDNOCZESNIE MNIEJ tanków i leczyków razem wziętych. Ludzie szybko się nudzą grając tankami i leczykami przez mała ich różnorodność, przynajmniej takie jest moje zdanie. Plus uważam że jest to mocno niesprawiedliwe

  • Main dps ma do wyboru 16 postaci,
  • main healer 7
  • main tank również 7

jest to moim zdaniem jawna dyskryminacja.

Postacie wypuszczane są co 4 miesiace, moim zdaniem ten czas można by skrócić nieco, do 3 miesiecy, podobnie sprawa się tyczy nowych map
Jednoczesnie wypuszczanie nowych rzeczy poprzedzone jest kilkutygodniowymi niekiedy testami na ptr - Rozumiem oczywiście dlaczego- ale wtedy zewsząd ludzie są atakowami materiałami z nowej zawartości, w którą jak chcą pograć i przetestować to albo muszą czekać miesiąc, albo ściągać dodatkowego clienta.

Sama mam PTR i testowaie nowej zawartosci u mnie wygląda tak ze odpalam albo obszar treningowy albo nową mapę farą bez ograniczeń na paliwie i zwiedzam/ próbuję. trwa to 5 min wracam na live. Problem PTR sie taki ze testowanie rzeczy na nim nie przynosi korzyści na live wiec też mało komu się chce to robić. A Ja osobiście chciałabym skrócenia czasu tych testów, do powiedzmy tygodnia moze dwóch. Podejrzewam ze włascie w ciągu pierwszego tygodnia (jak nie dnia) po wypuszczeniu czegoś na ptr zaintresowani to testują. Jestem skłonna uwierzyć ze przypadki testów w dniach późniejszych są tylko jednostkowe… (fenomenem i odstępstwem od reguly był warsztat, gdzie trzeba było spędzić troche czasu by coś stworzyć)

Też nie rozumiem po co tak długo testowac na PTR nowązwartosć jak to dopeiro na livie po miesiacu czy więcej okazuje się ze np dodać trzeba takiemu baptiste ze 2 granaty, a na blizzword przesunac checkpoint o 2 metry w tył by to miało większy sens… jak na moje w tej chwili ptr nie służy do “testowania czy coś działa” tylko do “testowania przez 3min jak to wyglada” i tyle. mam nadzieje ze zostałam zrozumiana.

Dalej przechodzisz do skinów, ja mam wszyskie, +41k kredytów i ponad 100 nie otwartych skrzynek bo i po co jak będą mi z nich leciec same kredyty. WSZYSTKIE łupy eventowe z ostatniego wydarzenia zdobyłam w niecały tydzień, nie farmiłam, po prostu mi wylecialo, bo nie mialo mi co innego leciec, jak łup którego nie mam ? to tylko zawartosć którą dodali .

  • sugerowałam juz raz, wiem też ze taka sugestia pojawiała się na amerykańskim forum, o przesunięcie kolejkowania skrzynek. W tym momecie jak mam 60 skryznek zwykłych (a pamiętajmy ze skrzynki mają w sobie taki łup jaki jest dostępny w danej chwili, wiec stara skrzynka nie da nowych rzeczy) kiedy wyjdzie nowa postać i będę chciała otworzyć skryznki bo zdobyć łupy do nowej postaci, bęę musiała się przebić przez to 60, a otwieranie tego nie sprawia mi radosci. Jest wręcz nudne i irytujące. Zasadniczo nie wiem co byłoby bardziej, chomikowanie ich iczy otiweranie na bierząco i widzieć cały czas tylko duplikaty…

podobna sprawa jest z eventami, sa one powtarzalne, ostatnie Czarne chmury… no cóż zawiodłam sie na nich… Rozumiem ze zrobienie całego nowego truby moze być pracochłonne ale chciałabym by eventy wiązały się z czymś więcej niż z nowymi skinami i naklejkami. jakn arazie jedynym takim eventem są wlasnie archwia, ale zasadniczo… podobno ten tryb był robiony w pół roku, czarne chmury w sensie, jakoś nie miałam wrażenia ze to jest coś nowego to był po prostu stary tryb na nowej mapie. Wyglądało to tak jak by SAMO projektowanie mapy zajęło pół roku, a reszte zrobiono w 4 dni.

Plus sama mapa Hawana jest niestaranna jeżeli chodzi o mecze. Mapy z archiwów na meczach są aktualne jeżęli chodzi o fabułę gry, archiwa to tylko wspomnienienia tak więc na kings row nie ma wiezyczki na podwyższeniu na placu przed hotelem, jest pomnij zenyatty, tak ta mapa wygląda tereaz, współcześnie Podobnie jest z Rialto. Hawana nie jest uwspółcześniona. Jest to mapa sprzed 8 lat. nie została dostosowana do realiów czasowych. Zresztą nie tylko ta mapa jest niestarannie zrobiona eeh… no własnie

System rankedów moim zdnaiem powinien być zmodernizowany. Tak samo jak system karania graczy. Przez leaverów toxiców i innych niemiłych ludzi nie gram w rankedy, a na nich jest 2x złych ludzi niz na qp, a grając tylko qp potrafie zreportowac kilka osób na sesję grania. System reportowania, a raczej banowania kuleje. Perma bana dostaje ktoś kto jest OTP bastionem, symm czy torb czyli OTP postaci uważanej za raka, ale ktoś kto rzuca przekleństwami, mówi komuś ze miał intymne kontakty z mamą kogoś z przeciwnej druzyny a tak wgl to ta drużyna powinna iśc sie zabić, nie zrobią mu nic… lub dostanie MUTE na czat co jest głupotą, bo ov to gra polega na komunikacji z teamem, teraz jego team bedzie grał 5vs6 bo nie bedą mogli sie dogadać

Grając wpadłam również na kilak innych sugestii

  • np by dołączenie do meczu który juz trwa było opcjonalne jak potyczki niektórzy mówią, “hej co marudzsz free exp”. Ale dla mnie to nie jest zabawa. wchodzenie do meczu, nie jestem wstanie sie przyjrzeć co jest w teami i juz widze napsi przegrana. to jest chore, szczególnie w footboolucio czy śniezki mei, gdzie moim zdaniem powinno mecz wywalac a ludzie wychdozący z meczu powinni dostać okresowego banana na grę. cos takiego jak jest teraz po wyjscu z rankedów jest kara na 10min… ta kara powinna obowiazywac każdy tryb, i być surowsza

  • pochwały są bez sensu, bo dostajemy nagrodę za ich rozdawanie a nie otrzymywanie. znacyz ok są skrzynki, ale mi one nic nie dają :stuck_out_tongue: a exp za rozdawanie pochwał sprawia tylko ze ludzie rozdają je byle komu, bo przecież nie raz jest tak ze brakuje 100pkt do poziomu

  • kiedy ktoś nas reportuje powinniśmy dostać ALERT wyświetlany na czacie. niekoniecznie kto i co napisał. ale powinna być informacja pt “uwaga zostałeś zreportowany za sabotownie” “uwaga zostałeś zreportowany za nękanie na czacie” wtey moze tacy ludzie by uważali co robią. i było by mniej sytuacji pt
    -zreportuje cię
    -ok i tak mi nic nie zrobią

Co do salonu gier, dostępnych jest 5 gierek, jedna jest codiznnie inna reszta zmienia sie raz w tygodniu. Robiłam nawet risercz w tej sprawie i uważam ze salon gier powinien być urozmaicony. Jest on w tej chwili nudny zwłaszcza do graczy doświadczonych. a trybow robić im sie nie chce, wiec dali nam warsztat. Przykro mi ale tak to dla mnie wygląda “ej nie chce nam sie/ nie mamy czasu na robienie nowych trybów wiec damy wam narzędzie róbcie sami, nawet wam podpowiemy co możecie zrobić”

W tej chili gram w ov kiedy poproszą mnie znajomi. Sama? Nie gram nigdy. Nie chce mi się, gra nie jest dla mnie atrakcyjna. Stała się powtarzalna a społecznośc jest bardzo toksyczna. Z miesiąca na miesiac widzę jak ta toksycznosc rośnie, a niekoniecznie widzę bo ktoś coś z tym faktem robił. Podobnonastępny event bedzie wyjątkowy. Jeżeli bedzie tak wyjątkowy jak skórka do Dvy ktora miala nas rzucic na kolana to będę zawiedziona, a podejrzewam ze tak będzie. Niestaty w tej chwili dla mnie to wyglaa tak, jak by deweloper miał inne ważniejsze lub nie, rzeczy do roboty, niż rozwijanie ov który ma super potencjał. (podobno robią overwatch 2, wiec tego mogą juz mieć w nosie WIĘC MAJĄ INNY TARGET ZAINTERESOWAŃ)

A moim zdaniem w tej chwili dodawanie dowych postaci i map nie liczy się do rozjania ov, gdyż jak sami przyznali, mają postaci gotowych już 4 czekają na wypuszczenie, robią wszystko na przód. 4 postacie +4 miesiące to ponad rok czasu w czasie którego zamiast wymyślania kolejnych postaci Blizz powinien zastanowić się jak usprawnić i naprawic mechaniki i systemy w grze. Sądze ze blizz idzie w złym kierunku. mam tylko nadzieję iż nie wpadną na szalony pomysł by zrobić z ov f2p, nie po to wydałam na tągre 2 stówy by każdy naj bardizej toksyczny gracz miał po 40 równie toksycznych altkont.

Również mnie boli stan serwerów lub połączenia z nimi. czesto tak jest nawet kilka razy dziennie gize mam w meczu laga (interent mam gadam przez DC, wiec NIE jest to wina mojego neta) czarny ekran i… JESTEM W MENU, nadal w ekipie, nadal mam lidera teamu, tylko nie jestem w meczu. a zanim kliknę na “dołacz do meczu” to już kogoś znajduje. Problem z serwerami było mocno widać w rocznicę, kiedy np podczas yeti, który juz jest starym trybem, dobierało 6 mei i 0 yeti, zaiast 5 mei i 1 yeti, i wywalało mecz “remisem” 15 razy pod rząd. Nawet jest problem z zoptymalizowaniem starego trybu

Czasami (często) mam wrażenie ze Blizz nie słucha społecznosci. Nie czyta forum czy to włąsnego czy zagranicznych jak to. Nie wie co to redit, nie wie czego społecznosc chce by była szczęsliwa. I to sprowadza się do takiego gadania za ścianą mniej więcej.
-patrzcie zbufowalismy reapera materaz 30% odnawiania życia
-lol blizz ale wiesz ze to nie jest problem tej postaci tylko ze ten teleport jest beznadziejny?
-ok to teraz odnawia 50% życia
-blizz plox stop it
-hmmmm no ok znerfimy to i poprawimy.
albo
-blizz kamera po puszczeniu tarczy mi sie okręca o 180 stopni
-…
-blizzz
-…
-eeh
<10 miesięcy potem>
-bliiiiz?
-no naprawilismy

pomijajac bugi które są od bety :stuck_out_tongue:

ale tak to właśnie widzę :

-BLIZ CHCIAŁABYM POMIDOROWĄ NA OBIAD OK?
-DOBRZE NASZ KOCHANY GRACZU, DOSTANIESZ OSTRYGI,
-JESTEM UCZULONA
-PATRZ JAKIE FAJNE TE OSTRYGI
-<umarła śmiercią tragiczną Lilciak>

Mam nadzieje ze każdy zrozumie tą zabawną analogię :slight_smile:

Troche długo sory. Ale gdyby misie chciało napisałabym więcej :stuck_out_tongue: Napisałam co mnie boli, a znalazło by sie tego wiecej, i jak w tej chwili widzę tę grę.

a edit- również denerwuje mnie koniecznosc robienia czegoś POZA GRĄ, by dostać zawartosćw grze

  • chcesz skin do any? -oglądaj twitcha
  • chcesz skin do dvy? - oglądaj twitcha
  • chcesz emotke do lucio? - oglądaj twitcha od piatku do niedzieli miedzy 1 w nocy a 6 rano.

nie podoba mi się ta zagrywka

2 polubienia

Na tym polega granie rankedow… na jak najlepszej kompozycji…i to jest w kazdej grze. A to, ze rakowe 3v3 działa najlepiej…

Nie kończą tylko im się nie chce. Hero gauntlet był spoko. Typowe z coda. Warsztat trochę ratuje sytuacje.

działa spoko ale jest wybierane tylko w owl i top 500 i tak poderzewam ze nie w kazdym przypadku w top 500.
im niżej w randze tym rzadziej natkniesz się na tę kompozycję. poziom diaxa/ platyny to moment w którym masz kozy raz na 50 meczy :stuck_out_tongue:

to gracze ją ratują, gdyby nie gracze którym sie chciało bardziej niż blizzowi to ten warsztat nic by nie dał :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja mam kozy co 5 meczy xD

Dałby bo zawsze gracze coś zrobią lepiej. Nie bądź taka antyblizz. Postarali się fest :stuck_out_tongue: im niżej tym wiecej nonaim postaci jest grane. Prawie na to samo wychodzi hehe

Postarali sie by dać narzędzia graczom bo im sie nie chce. no soreczki :smiley:

a co do kóz, to chyba masz farta albo grasz w ekipie gdzie kra sie na kozy

Ja w sumie podpisuje się pod tym co Lilciak napisała.

Ale odnośnie toksyczności już pisałem gdzie indziej, że gra w dużej mierze prowokuje tego typu reakcje za sprawą funkcjonalności w grze. Głównie casualowości, brak dostosowania systemu rankingowego gdzie panuje samowolka, smurfing, boosting itd. itd. Nie chce mi się na ten temat znowu pisać.

Więc z tymi karami nie szedłbym tak do przodu.

Dalej chyba nie ma co mówić. Lilciak wiele powiedziała. Mógłbym dopowiedzieć o nadmiarze rakowych mechanik typu wszechobecne stuny i inne ograniczenia kontroli postaci. Przepakowane postacie typu Moira czy Reaper. Fatalne decyzje odnośnie balansu. Kompletny brak motywacji w systemie rankingowym jaki z resztą i tak jest rozwalony, bo jak inaczej określić fakt, że grasz w silverze i spotykasz duo smerfów z diamentu/mastera jacy sobie kręcą beke na słabszych graczach - ubaw po pachy normalnie.

Dla mnie Overwatch dzisiaj stał się taki jak dawniej Hearthstone. Czyli grą jaką odpalam na chwilę. Obecnie nie widząc poprawy przez lata w Hearthstone już całkowicie z niego zrezygnowałem. Natomiast Overwatch jeszcze z przyzwyczajenia dostaje u mnie szanse, że jak chce w coś zagrać i dajmy na to mam godzinę do wyjścia na spotkanie, to odpalam tego Overwatch na dwa mecze. Ale w większości nawet wystarczą te dwa mecze by dojść do wniosku, że jestem masochistą, że w to gram.

Może docelowo ta gra nie jest dla mnie, nie jestem graczem który lubuje sie w grach sieciowych i zdecydowanie bardziej wole singlowe granie. Jednak też wiem, że nie do końca tu tkwi problem. Gdy gram w gronie znajomych to potrafię się przy tej grze dobrze bawić a właściwie nie przejmować mankamentami gry bo liczy się dla mnie zabawa z przyjaciółmi. Jednak gdy zaczynasz mieć podejście typu tryhard albo nawet grasz soloq to uderzają w Ciebie wszystkie mankamenty tej gry jakie są uwidocznione przede wszystkim przez losową społeczność ale nie tylko, bo ślepy by dostrzegł jak funkcjonują pewne postacie i mechaniki.

Słyszałem o plotkach związanych z Overwatch 2 i moim zdaniem tu chodzi po prostu o jakąś dużą aktualizacje. Nie Overwatch 2 ale Overwatch 2.0 i kto wie, może zostaną wprowadzone jakieś tryby (tryb fabularny) a może Battleroyale? czy inny syf.

Na zmiany w balansie postaci czy reworku pewnych umiejętności nie liczę. Z resztą patrząc na dotychczasowe działania Blizzarda, to może lepiej już niech tego nie tykają. Albo w ogóle skupią się na robieniu rpg’ów chociaż w sumie ta ich droga casualowości i problemy od lat z balansowaniem swoich gier napawają mnie obawami przed ich kolejnymi produkcjami a wiążę spore nadzieje z Diablo 4 podobnie pewnie jak miliony innych fanów tej serii.

1 polubienie

za używanie wulgaryzmów twój post moze zostać usunięty a twoje konto tymczasowo zablokowane, puki możesz zedytuj post:)

tak czy inaczej rozumiem twoją flustrację, pomijając wulgaryzmy zgadzam się z twoją wypowiedzią poniekąd

dodam tylko ze to nie gra jest winna tylko ludzie. Parafrazując słowa marszałka :smiley:

gra wspaniała, tylko ludzie…

Już dawno chciałem konto usunąć tylko oni chcą zdjęcie dowodu do tego. To chyba jakiś żart

1 polubienie

miałam na mysli konto na forum.

a to ze usuniesz battleneta to oni ci hajsu za gry które kupiłes nie oddadzą. nie lepiej sprzedać oddać komuś kto by sobie pograł? młodszemu bratu czytam kuzynowi, czy tam komuś…

Eh odpaliłem Overwatch po dłuższym czasie, końcówka sezonu i widzę, że boosting i smurfing pełną gębą, ziomki boostują ziomków i smurfowanie na niższych rangach aby nie spaść z rangi na main koncie. Po prostu obecne granie rywalizacji, to tragedia. To jest przykre jak się patrzy na te mecze i co się w nich dzieje, to jak bardzo ta gra jest spierdzielona i to głównie przez ludzi, ludzi jacy czują się bezkarnie. Człowiek napisze, że masz reporta za smurfowanie na niższej randze a ten Ci napisze “Kaplan powiedział, że smerfy są dozwolone” i tyle, nie dojdzie do nich reszta informacji, że smurfowanie na niższej randze i niszczenie rozgrywki innym podlega sabotowaniu rozgrywki. Kaplan powiedział, że smerfy mogą być i już a co dopowiedział dalej to nie ważne.

Ogólnie. Blizzard to jest żałosne. Serio gdy patrze na takie sytuacje i że firma nic z tym nie robi, to życzę im upadłości i zacieram ręce na sytuacje takie jak z Diablo Immortal i ostatni BlizzCon. Bo za podejście tej firmy powinni już dawno dostać tak w tyłek hejtem, że zmienili by produkowanie gier na tworzenie filmów animowanych, bo jedyne co obecnie Blizzardowi wychodzi, to właśnie tworzenie animacji.

1 polubienie

Ostatni blizzcon to tragedia? W tegoroczny prawdopodobnie nie zostanie zapowiedziane OW2, a na wejście potrzebna będzie ruska aplikacja co namierza lokalizację, może zmieniać ustawienia w telofonie i robić foty w randomowych momenrach. Dla mnie takie urządzenie to dynamit z zapalonym lontem w ręce… Współczuję ytberom i influenserom obowiązku pójścia na con.

Ja tam nie chcę wróżyć jaki będzie kolejny BlizzCon. Blizzard ponoć udostępnił demo Diablo 4 francuskiemu oddziałowi Blizzarda i potwierdzono prace nad nową grą w uniwersum Overwatch.

mmorpg. org. pl/news/zobacz/diablo-4-zostalo-oficjalnie-pokazane-pracownikom-blizzarda

Czy BlizzCon będzie porażką, to głównie zależy od tego co zaprezentują i czy spotka się to z zadowoleniem czy rozczarowaniem.

ojej

po 1 ov2 wypowiadałam sie w tym temacie w skrócie- ja bym była ostrożna ov jest za młoda marka na drugą odsłonę gry to raz a dwa NIE ZAPOWIEDZĄ 2 DUZYCH TYTUŁÓW JEDNOCZEŚNIE.

jezeli chodzi o aplikacji na blizzkon, nie podoba mi sie ale jest sposób by chociaż troche ise przed nią uchronić - miec drugi telefon. jeden normalny i jeden z aplikacją. na bank kazdy ma gzieś drugiego starego smartfona bo akurat umowa musie skończyła i mógł w mixie dostać kolejny, nowszy.
ale tak, taka apliakcja jest nie fajną zagrywką ze strony blzza.

zgadzam sie z zdaniem

trzeba też pamietac ze po ostatnim blizzkonie ludzie mają większe oczekiwania, blizz sie musi postarać by nie zrobić takiej gafy jak poprzednio, moze to być dla nich tragiczne w skutkach. (bedzie jezeli zrobią mobilny ov)

ale jesli miałabym strzelać to raczej ogłoszą daiblo 4. chociaż… mogą z tym tytułem zwlekać az daiblo immortal da im pieniążki heheheh

Jezu nie rozpisujcie się tak do świętego podgrzybka bo aż się prosi czytać nie chce tego nóż jasna jego cholera niech was pioruny siarcistne łogniste niech was łu łuuuup

Z roku na rok Ov jest dla mnie gorszy, tak jakby gra się zatrzymała w miejscu w każdym aspekcie.

W każdej grze są smurfy i boosting. Rząd korei uznał boosting za przestępstwo (oni to mają świra na tym punkcie e-sportu).

Jak nie robią nic to po co w to grasz? Zeby tylko narzekać? Komentarz zostanie usunięty za atakowanie firmy. Lepiej edytuj post.

Gorsza z roku na rok? Czy zatrzymała się w miejscu? Zdecyduj się. Nie może być gorsza jak jest taka sama :stuck_out_tongue: Czemu macie prywatne konta… Większość. I czemu wypowiadają się przeważnie goldziki ? platyny, diamenty też mogą być ofiarą smurfów ale jakoś tak nie narzekają.

1 polubienie

Nie gram w inne gry tego typu i nie interesuje mnie jaki śmietnik tam jest. Nawet jeśli w jakimś stopniu twórcy walczą z smurfami niszczącymi innym zabawę np. właśnie za sprawą aktywacji nr. telefonu, to jakiś plus. Blizzard nie robi kompletnie nic, wręcz zachęca do zakładania kolejnych kont i nie interesuje ich to, że przez ten fakt mmr jest rozwalone a co 3-4 rozgrywka jest wypaczana.

W Overwatcha gram znacznie mniej niż dawniej, wręcz sporadycznie i własnie z tego powodu o jakim wspomniałem. Co do atakowania firmy, to wiesz gdzie mi to lata? mam gdzieś działania tej firmy w ostatnich latach. Wiernie grałem w ich gry przez 20 lat, ale ta obecna polityka zasługuje na hejt. Niech sobie cenzurują, usuwają, banują - cokolwiek, wisi mi to.

No właśnie jakbyś się interesował to byś wiedział, że w ow nie jest tak źle. Czyli można powiedzieć, ze jesteś zielony w multi. W csie niby są wymagane numery telefonow zeby miec prima ale tez mozna bez tego go zdobyć. Za sprawa hajsu lub wbicia 21lv, który wymaga 100h+ zeby wbić. I tak są smurfy i cheaterzy. A ow trzeba kupić i nie ma praktycznie cheaterow. I samo kupienie gry zmniejsza ilość smurfow. Nie znasz tematu problemu smurfow, ogólnie multi gier i wieszasz psy na firmie bo 1 gierka ci nie pasuje. 20 lat ? Czyli wydoili z cb tyle hajsu to teraz chcesz idealnej gry? Która nie istnieje? Nie żebym bronił blueteam. Tylko jak widze byłego fanboya, który przechodzi z jednego końca ślepej miłości do nienawiści to mi się chce śmiać.(20 lat z zamiecia) To dobrze, ze widzisz problem. Ale z takim nastawieniem to szkoda marnować czas. Lepiej pograć w trylogie mass effecta 4035 raz. Miłego dnia :smiley:

Nie kolego. Nie znasz mnie to nie wybiegaj ok?

Grałem w Diablo 3 jakie wzbudziło wiele kontrowersji i mógłbym na temat bolączki tej gry rozpisywać się godzinami. Blizzard z Diablo wszedł w wiele fatalnych rozwiązań, od AH po RMAH i niespełnione obietnice jak pvp prezentowane przed premierą a zamiast tego wrzucili parodię pvp gdzie pewnie większość obecnych graczy nawet nie wie, że takie coś istnieje w tej grze. Fatalne zmiany w balansie zarówno dropu itemów jaki i poziomu trudności, masa nerfów a wszystko to razem doprowadziło do sytuacji, że gra stała się piekielnie nudna i nie dawała właściwie satysfakcji z grindu - co jest podstawą tej gry. Słaby i mocno ograniczony end game. Zamiast trzeciego dodatku dostaliśmy dlc z dodatkową postacią o koszcie Reaper of Souls, co jest jawną kpiną. Sama gra z kolei nie dostała przez 2 lata żadnego wartościowego update’u, dopiero po hejcie po Blizzconie coś zaczęli robić, ale to i tak jest grzebanie z obecnego stanu gry, nie dodają nic nowego. Cały proces rozwoju Diablo 3 to parodia.

Grałem w Hearthstone, gra co prawda już od startu nie miała nic wspólnego z balansem, talie otk, talie aggro gdzie brakowało kart które mogły by pomóc skontrować rakowe granie. Po dodatku gobliny i gnomy zaczęła się klaun-fiesta w tej grze, gdzie totalnie pałęczkę przejęło rng i twój wpływ na rozgrywkę był znikomy. Im dalej w las tym bardziej Blizzard szedł w efektywność i casualowość rozgrywki kosztem balansu. Nowe tryby kompletnie są pomijane, od dawna ludzie oczekiwali trybu turniejowego i go nie ma. Podobnie jak w Overwatch dostajemy mini tryb jako dodatek do rozszerzenia, nic więcej. Ludzie od dawna domagali się lepszych nagród za rankedy, lepszego systemu rankingowego czy alternatywnych trybów do rozgrywki a Blizzard jedyne co w tej kwestii zrobił przez lata, to wprowadził progi rankingowe. Od lat cyklicznie wydawane dodatki jakie zawsze wyglądają tak samo, w okolicy 200 nowych kart gdzie jakieś 20-30% z nich jest grywalna oraz wprowadzanie przepakowanych mechanik i op kart jakie mają kształtować metę by była “różnorodna” akurat to dam sobie w cudzysłów.

Overwatch. Gra która od startu miała problemy z balansem i systemami rozgrywki. Tak jak wcześniej możliwość grania 6 torbjornami powodowała wiele frustracji, tak też mieliśmy kwestię balansu np. Łaski która mimo, że od tego czasu dostała mocno po dupie, to są ludzie jacy nadal by ją nerfili, więc można sobie wyobrazić jak wyglądała ta postać dawniej i nie tylko ona z resztą. Jednak i tak wydaje się, że gra dawniej była w lepszej kondycji niż obecnie, gdzie doszły nowe postacie, mechaniki które doprowadziły do sytuacji, że gra stała się wręcz rakiem. Coraz mniej zaczęła wymagać od graczy. Można mówić o niedopracowanych rankedach gdzie problem istnieje z dobieraniem graczy, wyborem picków co często na starcie rodzi konflikty. System kar jaki nie jest weryfikowany, prowokowanie toksyczności zarówno przez systemy w grze jak i społeczność. Powtarzalne eventy które nie wdrażają nic nowego, fatalne wręcz nagrody sezonowe co powoduje brak motywacji. Wspieranie gry głównie pod e-sport gdzie Blizzard kompletnie ignoruje sytuacje w niższych rangach. Wszechpanujący smurfing i boosting z którym Blizzard kompletnie nie walczy.

Mówisz, że wbicie 21 wymaga 100+h a wiesz ile wymaga czasu dostęp do rankedów w Overwatch? około 10h gry. Do tego nowy gracz dostaje zawyżoną ilość SR na starcie co jest kolejnym problemem jaki wprowadza zamieszanie na rangach. Samo przydzielanie SR też jest mocno dyskusyjne.

W World of WarCraft nie gram, ale słyszałem, że i tam są problemy.

Więc to nie kwestia jedynie Overwatch. Zwyczajnie od czasu przejęcia Blizzarda przez Activision ta firma schodzi na psy. Najbardziej mnie irytuje to jak rozwijają swoje gry, bo robią to fatalnie, bo sam zamysł produkowanych gier nie jest zły.

Overwatch na moje podzieli losy Hearthstone, podobne cykliczne eventy/dodatki, podobnie zwalony balans, podobnie niesatysfakcjonujący system wynagradzania i podobnie przewaga e-sportu nad zwykłą rozgrywką. Hearthstone ma to dobre, że chociaż tam nie ma problemu smerfów, bo zbieranie kart na każdym nowym koncie to upierdliwa sprawa i właściwie też nie ma powodu by to robić. W Overwatch niestety nie brakuje niedowartościowanych i zakompleksionych osób jacy po prostu muszą założyć konto aby podnieść swoje ego i grając normalnie na masterze czy w gm’ie pokazać jak się jest lepszym od innych wchodząć na silvera czy golda, od razu erekcja takiemu się pojawia gdy niszczy innym zabawę. Najgorsze jest właśnie to, że na rankedy można dostać się na takim nowym koncie bardzo szybko i tu jak mówię Blizzard nic nie robi czy to weryfikacja telefoniczna czy podniesienie progów dostępu do konkretnych trybów dla nowych graczy - nie ma kompletnie nic.