Kiedy usuniecie złote bronie?

Bardzo chciałbym poznać geniusza który wymyślił że w grze będzie coś co będzie można zdobyć tylko przez rankedy i nie będzie wnosiło nic do rozgrywki. Osobiście nie lubię rywalizacji w żadnej formie ale rankedzika sobie pod koniec sezonu często pocisnę tylko po to bo “lepiej mieć więcej tych fioletowych punktów niż mniej, może się kiedyś na coś przydadzą” (przez takie podejście miałem już prawie wszystkie rangi świata i gdzieś wewnętrznie czułem że absolutnie żadna nie odzwierciedla moich umiejętności bo od wielu sezonów gram właściwie tylko mecze klasyfikacyjne). Oczywiście to nie znaczy że się nie staram. Wybieram postacie które pasują do kompozycji jeżeli ktoś nie chce zmienić bohatera, staram się przewidywać ulty i ogólnie daję z siebie jak najwięcej. Nie mogę tego samego powiedzieć o innych. Gdy raz na rok dołączam do meczu to zawsze gdzieś trafi mi się jakiś One trick który gra rankedy jako zamiennik szybkich gier i zupełnie nie przejmuje się porażką a gra w nie oczywiście dlatego że w grze mamy te cudowne złote bronie przez które 99% społeczeństwa gra rankedy (łącznie ze mną ale ja się chociaż staram). Czy naprawdę sama chęć rywalizacji nie wystarcza i trzeba tych ludzi motywować jakimiś kiczowatymi świecidełkami? Przecież one nawet nie pokazują jak dobrzy jesteśmy a jedynie jak długo gramy w te grę. Jestem pewny że gdyby rankedy były sprawiedliwe i nie miałyby w sobie żadnych profitów to byłyby o wiele przyjemniejszym miejscem do grania i tak Blizzard bardzo łatwo pozbyłby się 99% toksyczności z gry a ci którzy rywalizacji nie lubią nie musieliby w nie grać (można by je wcisnąć jako osiągnięcie 5 poziomu pochwał czy coś a ludzie którzy w swojej karierze dobiliby powiedzmy mastera to mogli by dostać powiedzmy jakiś znaczek koło nicku ). Pewnie ktoś zaraz powie że te bronie są nagrodą dla tych którzy osiągają dobre wyniki i potrafią grać drużynowo ale w praktyce się to nie sprawdza skoro mamy takich wyżej wspomnianych ludzi, prawda? Jeszcze raz to powiem: Ja rywalizacji unikam jak ognia ale gdy zasiądę do rankedów to staram się skupić jak najbardziej na tym co robię bo choć mnie moja ranga nie interesuję to wiem że dla innych ten tryb jest czymś ważnym.

2 polubienia

W sumie to masz racje z tymi złotymi broniami.
Szczerze, nienawidzę ich, mimo iż “błyszczą”.
I na dodatek zamieniają ludzi w zwierzęta.

Gdybym był developerem, chętnie mógłbym prócz złotej broni, wykreować skórki dla tych broni o wartości 500/1000 waluty €. Np.

Oplamiony dla Graficiarki (Smuga) - Pistolety Pulsacyjne są oplamione różnymi ciapkami czy plamami farb.

Nocne Przedmieście (Żołnierz-76) - Karabin Pulsacyjny ma naklejone naklejki domów osobowych i miasto za nimi z widocznym księżycem.

Podrasowany (Kurier) - Ścigacz na czarnym podkładzie ma naklejoną naklejkę wydechu samochodowego na lufie i niebieskie płomienie oraz dym, wydobywające się z niego.

2 polubienia

zostawić was na pyrkon samych i juz sie Eper rozbestwia na tym forum…

a tak na serio też hejtuje złote bronie, ani to ładne, ani praktyczne, ani nic nie daje. Niepotrzebny hajp i powoduje szkalowanie osób które w rankedy nie grają i nie mają tego świństwa

-o złoty border hyhyhy ty to pewnie masz duzo złotych broni nie? ja zbieram na trzecią będzie do genjiego
-yyy nie gram w ranekedy
-ale jak to? < tu wstaw 30 min tyrade ze rankedy, chociaz zepsute, niezbalansowane, ze smerfami i toxicami są spoko bo można mieć za nie złotą broń >

3 polubienia

fajny pomysł :+1: ciekawie by to wyglądało

1 polubienie

co do złotych broni, tak sobie pomyslałam, ze coś takiego mogłobybyć jako taki “achievment unlock” kiedy ktoś ma wiecej niż ileś tam godzin np 100 na danej postaci…

bo co z tego ze ktos nie gra w rankedy i nie ma złotej broni a jest zajebisty na np hogu grajac w inne tryby

3 polubienia

Idź zawiń się w liścia to tylko wygląd broni nikt ci nie każe kupować jeszcze trochę i będzie wam przeszkadzał skin do jakiejś postaci

4 polubienia

Przeczytałeś w ogóle post czy tylko tytuł?

Mieć problem ze złotymi brońmi to jest śmieszne.

1 polubienie

Tylko ze ten problem jest realny, to one są przyczyna częściową tego co mamy na rankedach każdemu z was, mnie w sumie tez, zdarzył się pajajc który gra po CP on ma gdzieś team comp, ma gdzie to czy przegra czy wygra on chce zlota bron do szpanu, nie wiem czy blizzard jest slepy i nie widzi tego problemu ale na rankedach po za portretem gracza za top 500 nie powinno być żadnych nagród osoba która idzie grac rankedy ma je grac tylko w jednym celu aby wygrywać i piać się w góre.

1 polubienie

Jezeli nie ma nagrod to po co grac? Ja robie cos takiego na qp ze jak w ataku jest zbyt duza przewaga to zaczynam przedłużać gre dla wiekszej ilosci doswiadczdnia bo expa dostaje sie glownie za czas a za wygrana to tylko jakies grosze. I jak niby zlote bronie szkodza skoro za przegranych nie dostajesz zadnych punktow?

1 polubienie