Kolejny temat o smurfach

Społeczność w Overwatchu nienawidzi wielu rzeczy, między innymi smurfów i systemu reportowania. Blizzard z drugiej strony uważa, że z żadną z tych rzeczy nie ma problemu.
Smurf, jaki jest, każdy widzi. Nie wszyscy za to wiedzą jak działa skrzętnie zaprojektowany system zgłaszania graczy, otóż bez znaczenia jaką opcję się wybierze, bana dostaje się za ilość reportów, a nie czy naprawdę złamało się w jakikolwiek sposób zasady.

I tutaj wchodzimy my, cali na biało. Za każdym razem jak widzicie smurfa, reportujcie go. Co prawda nie łamie w żaden sposób regulaminu, co nie znaczy że na bana nie zasługuje. Jeśli wszyscy kierowali by się tą logiką sami poradzilibyśmy sobie z problemem smurfów wykorzystując niedoskonałości systemu reportowania graczy.
Osobiście składam bardzo dużo reportów, jak i również wiem, że przyczyniłem się do zbanowania wielu graczy i wiem, że wielu ludzi już zgłasza smurfów, dzięki czemu ci są banowani. Im bardziej rozpowszechnimy ten zwyczaj, tym mniej smurfów będzie w grach.
W imieniu normalnych graczy liczę na waszą pomoc w walce ze smurfami :wink:

Jeff kaplan oficjalnie przyznał ze smurfing w overwatchu nie jest zły i dał swoje błogosławieństwo do dalszego smurfowania

żadnymi epickimi przemowami t ego nie zmienisz

wiem, dlatego napisałem

Blizzard z drugiej strony uważa, że z żadną z tych rzeczy nie ma problemu

co nie zmienia faktu, że

Jeśli wszyscy kierowali by się tą logiką

to

sami poradzilibyśmy sobie z problemem smurfów

ja tu widzę ze nie ma o czym dyskutować

To w żadnym wypadku nie rozwiązuje problemu smurfow, ba robiąc to robisz dokładnie to na czym zależy blizzardowi sam nie widzisz problemu? banowanie smurfa jest dokładnie tym co blizzardowi daje hajsy, ty go raportujesz oni go banuja on kupuje next konto wniosek? ilość smurfów nie zmniejszy się o jednego jest dalej taka sama za to blizard jest bogatszy o parę dolców

Blizz nawet nie dał opcji w reporcie “smurfing” i trzeba strzelać w sabotaż lub cheaty

1 polubienie

dlatego stwierdziłam ze nie ma tutaj o czym dyskutować, autor tematu nie ogarnia tej rzeczywistości…

temat smurfów był poruszany wiele razy, w tym raz czy dwa przeze mnie, i to jest walka z wiatrakami… nie każda gra jest idealna, w tej przyszło nam grac z smurfami XD

Teoretycznie kaplan powiedział ze jak ktos smurfuje i np ma orginalnie diaxa ale ma smurfa do grania w brązie, by sobie podwyższyć ego zabijając osoby które niekoniecznie mają aima jak kheprii, to jest to podstawa do reportu i banana. Praktycznie… jest tak jak napisał kolega wyżej. Nic innego w tej kwestii się nie zrobi.

wedlug mnie smurfy tracer na średnich i niskich rangach są najbardziej uciążliwe

A czy ja gdzieś mówiłem, że nie chcę aby blizzard zarobił? Nie interesują mnie ich finanse, interesuje mnie mniejsza ilość smurfów. Jeśli ktoś zostanie zbanowany kilka razy to może odechce mu się kupować kolejnych kont. Poza tym jest wiele smurfów, którzy nie kupią kolejnego konta, bo żal im kasy.
Wniosek? Ilość smurfów się zmniejszy, bo nie wszyscy chcą kupować kolejne konta, blizzard zarobi, a nawet jeśli ktoś kupi nowe konto będzie musiał grać do 25 lvl aby wejść do rankedów, zostanie zbanowany i znowu będzie musiał wydać hajs i grać 25 lvl.
Jak dla mnie same plusy, nie wiem po co wchodzisz blizzardowi do portfela

A czy ja coś mówiłem o dyskutowaniu XD? Ja tylko zachęcam was do działania (które sama potwierdziłaś w trzecim akapicie, więc nie wiem o co ci chodzi XD)

Mówienie, że przyszło nam grać ze smurfami i nie ma co z tym robić jest jeszcze głupsze niż granie na smurfie. Jest problem - trzeba go rozwiązać. Nie ma tu żadnej dyskusji, po prostu trzeba działać

dobrze Don Kichot’cie, jak tam twoje wiatraki ?

Całkiem dobrze, reportując wyłącznie za smurfing od lekko ponad tygodnia zbanowałem trzy osoby, przy pomocy jednego stałego kolegi, który reportował ze mną i randomów, które może też się mnie posłuchały.
A jak tam idzie twoja logika: https://imgur.com/GQxcajl

3 osoby… wowowowowowowowo

a wiesz ze w top 500 jest moze 120 ludzi?
analigiczny % jest w niższych rangach

powodzenia

Wowowo zbanowałem 3 ludzi grając z może 50 smurfami, wynik i tak dobry, jeśli przyczyniłem się do usunięcia 6% smurfów.
Jeśli mówisz, że na 500 kont jest tylko 120 graczy, to by znaczyło że gra składa się w 76% ze smurfów. Jeśli nawet by przyjąć nawet tak kuriozalnie głupią liczbę, to opłaca się zbanować te 6% :wink:
Jedno zgłoszenie zabiera z 2 sekundy, wszystkich smurfów można z łatwością pozgłaszać w trakcie oczekiwania na respawn, no ale najwidoczniej dla niektórych to zbyt trudne

to i tak wiatraki -,-

jeśli mam wybrać grać 1 na 10 meczy na swoim poziomie lub 1 na 15, wybiorę 1 na 10.
A póki co innego sposobu na walkę ze smurfami nie ma.

A ja zamiast tam narzekać na lepszych od siebie to się cieszę że dostaję łomot, bo potem mecz analizuję dogłębnie i się uczę więcej niż z meczu na swoim poziomie.
Ale lepiej drzeć mordę smerf another game destroyer itd. zamiast nauczyć się czegoś ze swojej porażki.

2 polubienia

No dokładnie, lepiej się cieszyć, że jedną na cztery gry przegrywasz ze swojej winy, a w innych po prostu jesteś niszczony i nie możesz wyjść ze spawna niż coś z tym robić

Zdajesz sobie sprawę że ze smurfami nic nie zrobią i tylko bez powodu sensownego beczysz że smerfy złe zdajesz sobie sprawe że w każdej grze czy to ov czy to cs czy to moba jakaś znajdą się zawszę smerfy jeśli ciebie to boli to polecam przestać grać gry mlultiplayer bo tam są smerfy nic z tym nie zrobisz jak byś miał własną grę multiplayer to też byś nic nie zrobił bo to kase daje

z czystej ciekawości zapytam: skąd wiesz że zostały zbanowane? każdy raport rozpatrzony od blizza który ja dostaję zaczyna się od czegoś w stylu: chociaż nie możemy powiedzieć co dokładnie zrobiliśmy to zapewniamy że podjęliśmy działania …

p0lackie podejście do problemu XD
Co z tego, że da się coś zrobić, lepiej powiedzieć, że tak musi być i będzie XDD

Nie wiem, czy zostały zbanowane, ale jest tam napisane

your recent reports led to actions against a player and their account

więc cokolwiek by nie zrobili - coś zrobili, chociażby dali mu wyciszenie albo tymczasowego bana