Kulisy powstawania polskiego dubbingu

Cześć. Bardzo interesuję się polskim dubbingiem w Overwatchu i uważam że jest on zrobiony absolutnie fenomenalnie. Dlatego też zastanawiam się czy dałoby radę w jakiś sposób dowiedzieć się czegoś więcej o procesie powstawania polskiej lokalizacji. W jaki sposób uzyskano dany efekt? Albo jak aktorzy nagrywają kwestię superzdolności? Co jaki czas są wzywani do studia? Ile trwa nagrywanie głosu do danej postaci lub w końcu ile aktorzy dowiadują swojej postaci od studia? Oglądałem sporo wywiadów z aktorami ale nie wiele opowiadają bohaterach Overwatcha o ile w ogóle. Przepraszam za błędy (bo możliwe że jest ich całkiem sporo) ale nie mieszkam w Polsce :slight_smile:

szczerze nie wiem czy to będize ciekawe, to po prostu aktorzy z kastingów, nagrali rolę i do domu

masz tu np https://www.youtube.com/watch?v=OrN76nWDejY wywiad z laską kóra podkładała głos DV.ie

“-zwykle jest wszystko napisane teraz musze sama wymyśleć, masakra.”

ona sama zasadniczo przyznaje w tym wywiadzie, ze nie wie nic o Dvie, i nie wczuwa się w nią, i zasadniczo tyle miała do powiedzenia

obiawiam sie ze w reszcie przypadków bedzie to samo

Widziałem ten wywiad. Chodziło mi bardziej o coś ze strony Blizzarda.

no na to tym bardziej bym nie liczyła :stuck_out_tongue:

to żę oni w każdej grze mają prócz orginalnej z 15 lokalizacji, nie znaczy żę traktują ją na równi. popatrz jak mało jakichkolwiek rzeczy jest z aktrorami głosowymi z orginalnej czesci, ostatnie co widziałam to mini wywiad z aktorką Brgitte, gdzie sie przyznała ze to dla niej szok, podkłądac głos w ov, bo ona jest graczem w ov, i dopiero w połowie nagrywania tych kwesti sie zorientowala ze to “hej to ov!”.

Poza blizzkonem czy innym konem gdzie są zapraszani aktorzy by fani mogliby sobie z nimi pogadać nic nie znajdziesz zasadniczo

Może masz rację… Szkoda bo chętnie bym się czegoś o tym dowiedział :expressionless:

Polecam oglądać kanał “Widzę głosy”. Na nim są prowadzone wywiady z polskimi aktorami. Wiele się dowiesz np. jak aktorzy się czują w trakcie produkcji dubbingu, jak powstają dubbingi, co osiągnęli. Znajdziesz tam m.in. część aktorów, którzy grają bohaterów Overwatch np. Annę Cieślak grającą Sombrę.