Matchmaking w tej grze to żart i o forum słów kilka

Jak już wspólnie ustaliliśmy to forum nie służy do komunikacji pomiędzy graczami i Blizzardem jak to w przypadku normalnych firm bywa a do dyskusji tylko i wyłącznie społeczności bo nikt z Blizzarda tutaj nie zagląda. Może na amerykańskim forum jest inaczej ale z tego co słyszałem to nawet jeśli tam ktoś łaskawie zainteresuje się naszym postem to i tak będzie nam tłumaczył jak bardzo się nie znamy i że nasze prośby są niemożliwe do spełnienia. Tak więc dzisiaj chciałbym założyć temat “Matchmaking w Overwatchu #0002433475” bo takich tematów powstawało już setki- nie obchodzi mnie to. No więc dzisiaj wieczorem odpalam sobie rankedzika w trybie grupowej rywalizacji 6 vs 6 bo sezon kończy się chyba za chwilę albo jutro o 20:00 (swoją drogą fajnie że dostaliśmy jasne informacje. No ale… Nie żebym był zdziwiony). Gdy dołącza mnie do meczu nie pierwszy raz widzę że przeciwnicy dostali same srebrne ramki a do mojej drużyny dołączyło jakichś gości z 26 poziomem, 47 poziomem i tak dalej. Oczywiście od razu wybierają Hanzo albo Hammonda no bo przecież oni wyglądają tak epicko że żal by ich nie wziąć, prawda? Oczywiście przegraliśmy trzy do zera. Kto to wymyślił? Skoro już Blizzard tak bardzo uparł się że danie możliwości grania rankedów od 25 poziomu to wspaniały pomysł bo przecież jest większa szansa na to że ktoś kupi więcej niż jedno konto i będzie więcej pieniędzy to może ktoś wpadłby na to że te srebrne bordery wypadałoby rozdać pomiędzy drużyny? “No ale przecież poziom się nie liczy i o niczym nie świadczy!” Tak? W takim razie jak wytłumaczyć to że potrafią zgubić się na mapie takiej jak Ayutthaya która jest symetryczna i w dodatku tak mała że snajperzy w zasadzie mają tylko jedno miejsce żeby się ustawić? Albo to że gdy próbuje się ich przekonać że granie Hogiem przeciwko Reaperowi i McCree to nie jest najlepszy pomysł odpowiadają że niczym innym nie potrafią grać? Oczywiście można to tłumaczyć tym że mecz rozgrywałem o 23:00 więc jest to dość późna godzina a nie wszyscy europejczycy mają obecnie wolne ale po pierwsze nie jest to aż tak późna godzina dla przeciętnego obywatela żeby gra nie mogła znaleźć choć trochę wyrównanego meczu a po drugie takie sytuacje zdarzają się również w dzień. I tu nie chodzi o różnice o 100 poziomów bo to tak naprawdę nie robi jakiejś większej różnicy ale o mecze w których w jednej drużynie jest cały premade ze srebrnymi ramkami a po drugiej stronie jest gość z przeciętnym levelem z kolegami którzy mają Overwatcha przez jakiś miesiąc. Można ten temat ciągnąć przez kolejne godziny wspominając o tym że w jednej drużynie może być 6 osób z komunikacją głosową a w drugiej po dwie ekipy składające się z trzech graczy co również jest problematyczne bo przecież każda ekipa może mówić w innym języku i nigdzie nawet nie jest powiedziane ze ktoś może mówić po angielsku (poza tym co z tym jednym, pozostałym graczu który nie jest w żadnej ekipie?) ale po co, skoro najprawdopodobniej tylko społeczność przeczyta ten wpis?

Ps. Nie mam nic do nowych graczy, ja bardzo lubię im tłumaczyć o co z czym chodzi albo słuchać o tym jak doceniają małe rzeczy na które ja już nie zwracam uwagi. Po prostu wolałbym żeby gra jakoś segregowała tych bardziej doświadczonych graczy od tych nowoprzyjętych.

EDIT: Sezon rankingowy jednak skończył się dzisiaj więc dziękuję ci Blizzard. Oczywiście zabrakło mi jednego meczu do skończenia meczów klasyfikacyjnych.

1 polubienie

masz licznik w grze, gdy wejdziesz w menu meczów rankingowych. Ponadto, jak zostaje mniej niż 24 godziny taki licznik też pojawia się na ikonie rankedów.

Są srebrne ramki w brązie… nie widzę tutaj problemu. Jakie widzisz rozwiazanie by sprawdzać wiedze graczy o grze? Przecież mało kto poza naprawdę wysokimi rangami wie jak się do końca gra w tę grę, ze mną włączając.
No i jeśli grałeś rankedy na Ayutthaya to nic dziwnego, że zabrakło ci meczów klasyfikacyjnych.

Czemu to coś zdrożnego? Hog jest nadal ma OHK na reaperze, jeśli reaper dostał jakiekolwiek obrażenia, ma lepszy zasięg od niego… zresztą tutaj wchodzi całość kompozycji w grę, nie ma zasady, że jak reaper to hog to źle…
A dołożenie mcree to już w ogóle nie rozumiem, hog nie ma nie ma jakiś złych interakcji z mcree

No dobrze, ale do tematu, co proponujesz? Jakie jest twoje rozwiązanie w takim razie? Co uważasz, że powinien blizzard zrobić? Jakie kroki przejść? Bo tak bashujesz koncepcję “niesłuchania komjunity” ale tak naprawdę co ma blizzard zrobić? Większość, przytłaczająca większość community ma złe propozycje wynikające z tego, że tak naprawdę się nie znają. To, że grasz w gry wcale nie znaczy, że potrafisz je zrobić.
Jak można słuchać cummunity, które uważa, że poprostu wszystko jest beee, a jednak gra w grę.
Albo ludzi co narzekają na rankedy jako całość bo mieli jeden czy dwa złe mecze.
Albo ludzi co narzekają, że dostali permabana niewłaściwie bo nie nazwali kogoś w ten sposób tylko w inny… i nie trollują gry o ile “nie muszą bo team ich ztiltował”…

Gdzie tu rozwiązanie w tym szaleństwie?

1 polubienie

MATKO czemu taka długa wiadomość… (teraz rozumiem czemu ludzie tak hejtują moje wiadomosci)

to zasadniczo mogłeś skomentowac porzedni temat :slight_smile: juz by było krócej (chociaż na nim porobił sie oftop)

XDDDDDD

noo tu sie mega zgodze, rankedy od 25 lvl zachecają do smurfowania i kupowania alt kont (bo przecież HEHE smerfowanie to tylko trolowanie [y nie moim zdaniem]) juz kiedys proponowałam zwiększyć to do 100lvl

  • być może będize miej altkont
  • a i ludzie nabiorą więcej ogłady zanim zaczną “psuć” nieśiwadomie komuś rankeda swoim nieogarem (każdy musi sie przecież kiedyś nauczyć :>)

o reszcie sama pisałam w temacie podlinkowanym wyżej XD


są, szkoda ze to były placementy gdzie mozesz dostać w teamie i brąza niesklasyfikowanego, i niesklasyfikowane top500 XDD (byłam, widziałam, juz nie gram w rankedy, mam dość)

wiesz co… nie wiem jak ty ale nie po to ja wydałam 2 stówy na gre by ją wyrzucić przez okno :c

nie spotkałam ludzi którzy narzekali na rankedy po 1-2 meczach… raczej bo mieli loose streak albo grają któryś dzień z rzędu i jest klapa. Pokaż mi więc takich ludzi

Żadnego licznika nie było ani tu ani tam. Ja nie mówię o zwykłych rankedach.

W jakim brązie? Ja mówię o meczach klasyfikacyjnych.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj wpis jeszcze wpis z włączonym mózgiem,

Co. Który ty masz poziom? Hog absolutnie nie ma szans z nawet początkującym reaperem. Mccree zabije Hoga jednym przyciskiem.

Ciekawe jaką kompozycje ty byś ułożył z 25 poziomem.

Pisałem o tym chyba z trzy razy w poście więc nie zamierzam się powtarzać. Przeczytaj post dokładniej zanim go skomentujesz.

To już jest argument tak głupi że ja nie mogę. “Nie musisz być kucharzem żeby skrytykować czyjeś danie”. Myślałem że to zdanie zna każdy i nie trzeba go tłumaczyć. Najwidoczniej się myliłem.

O tak, Sombra niemogąca zhakować ultującego na twoją drużynę, Doomfist latający przez mapę zabijający nawet Farę, Czekanie trzy lata na to aż Blizzard łaskawie zmieni umiejętności reapera,… Społeczność się nie zna! Poraz kolejny chciałbym abyś przeczytał ten spis jeszcze raz tym razem na spokojnie i chwilkę pomyślał.

Po pierwsze: Większość już jednak nie gra w grę. Po drugie ja nie o tym piszę? Nie chodzi mi o nerfienie Bagiety bo Onetrick Genjiego nie umie grać Farą, Mccree, czy Złomiarzem a o usprawiedliwienie Matchmakingu, naprawienie bugów które są z nami od pół roku, dodanie jakiegoś limitu obrażeń od którego Sombra przestaje hakować i tak dalej.

Co to są za brednie? Nie obchodzi mnie co robią inni ja po prostu chcę dostać równe mecze.

W moim poście

Nie bo tam i tak tego nikt nie zobaczy a jak Blizzard zorientuje że tematów jest więcej to może przestaną pytać graczy na forum “Czego wy do diabła chcecie?”

To jest temat który można ciągnąć w nieskończoność. Tu mogę odpisać tylko to co ostatnio :P.

nie licz na to, oni olewają nawet głowne forum (moze minimalnie zaglądają do działu zgłaszania bugów)

dlatego dałam linka do swojej poprzedniej wypowiedzi (tak, te iks dedededede to link)

Mecze klasyfikacyjne nadal biora pod uwage twoj mmr, przynajmniej staraja sie. Wiec o ile nie potrafia zagwarantowac rownych umiejetnosci to probuja to zrobic.

Zignoruje twoje chamstwo, choc zapamietam, ze jestes czlowiekiem na stosunkowo niskim poziomie.

To mam rozumiec, ze TO jest twoje rozwiazanie?

Jestem silver borderem ktory jest duzo gorszy od wielu bronzowych ramek. Co to w ogole za rozwiazanie? Znam paru ludzi ktorzy maja ~100 poziomu, ktorzy juz maja wysokie rangii. Co wiecej, na pewno sa ludzie co ledwo zaczeli gre i graja lepiej niz dol drabinki. Rozdzielanie wedle czasu gry jest poprostu nieuczciwe i tworzy patologie, bo przestaje patrzec na umiejetnosci graczy.

Platyna/diament. A ty? Bo nie wiem, moze ludzie w w mojej randze sa tak slabi, ze nie dopuszczaja ripka do siebie? Hog przegrywa z ripkiem na takiej samej zasadzie jak kazdy inny tank(kazda inna postac), dajac mu wejsc w bezposredni zasieg i wypalajac swoje umiejetnosci bezuzytecznie.
Dodatkowo wstawka z mcree nadal jest dla mnie misterium… jak mcree jest w stanie zabic hoga w jakis niesamowity sposob, ze hog nie ma szans? Nie twierdze, ze nie jest w stanie go zabic ale zrobi to jak prawie kazdy dps.

No to wytluszcz to jakos bo ja znalazlem tylko to:

Co nie jest ani jakies logiczne, ani napisane 3 razy. Zacytuj swoje 3 przypadki rozwiazania bo cos nie moge ich znalezc.

Wyrwanie z kontekstu to jakis zabieg w tym przypadku? Co chcesz osiagnac poprzez ignorowanie paragrafu? Jestes pewien, ze przeczytales moja wypowiedz. Raczej tak bo czerry pick ze srodka wymaga jednak przeczytania czegos. Wiec jej nie zrozumiales?
To byloby dziwne bo cytujesz zdanie wczesniej, ktore jest czescia tej mysli…
Wyjasniam jak najbardziej lopatologicznie jak moge:
Wiekszosc community gry nie zna sie na tworzeniu gier, wiec nie jest w stanie podac logicznego i spojnego rozwiazania. Za to narzeka, czesto doszukujac sie problemu w zlym miejscu. Mozna znalezc wiele wypowiedzi wprost sprzecznych ze soba i kazda zmiana ma swoich zwolennikow i osoby krytykujacych je. Osoby grajace w gre sie poprostu nie znaja na jej tworzeniu, jest to inny skillset. Wiec narzekaja na deszcz jednoczesnie narzekajac na susze.

Ty grasz… :smiley:
A bagietka dostala nerfa poniewaz sprawiala, ze dominowala jedna kompozycja. I nadal te kompozycje graja na najwyzszym poziomie.
Zreszta kazda wypowiedz ma swoja kontre, nie ma jednego glosu community w prawie zadnej sprawie. Co wlasnie udowadniamy ta dyskusja.

Zazwyczaj staram sie nie robic nieprzyjemnych uwag, ale zastosuj jakies zasady czytania ze zrozumieniem. Wyciagasz rzeczy z kontekstu i potem pytasz jaki byl ich kontekst. Na spokojnie odetchnij, przetrzyj oczy, zrob notatki jak ci to pomoze.
I zanim pomyslisz, ze to chamstwo to zapewniam ci, ze mi napisales to juz pare razy, ale jakos spojnosci swoich racji nie byles w stanie przedlozyc.

Po prostu nie lubię gdy ktoś czepia się słówek i przykładów. Fajnie byłoby gdyby jednak myśleć czytając czyjąś wypowiedź bo większość twojej wypowiedzi to czepialstwo.
Swoją drogą fajna sztuczka psychologiczna.

Dobrze, mój przykład był przesadzony. Powinienem dodać że ci goście ze srebrnymi borderami mieli już jakieś wyższe rangi podczas gdy inni nie mieli żadnej. Nie wątpię że w grze jest kilku graczy którzy grali już w inne strzelanki i mają niezłego cela. Co z tego jednak, gdy nie umieją prawidłowo wyjść ze spawna?
Poziom gracza i ranga to zupełnie inny rodzaj umiejętności.

Fajny poziom. Za czasów kiedy grałem rankedy w standardowym trybie byłem w platynie, złocie bądź diamencie więc chyba coś ci nie wyszło. Nie grałem w tryb eliminacji w poprzednim sezonie.

Na Ayutthayi? Z 20 poziomem? Bez rangi?

(To jest akurat niejasno powiedziane ale to już uzgadnialiśmy)

Te dwa ostatnie to po prostu opisanie problemów ale ich rozwiązanie jest raczej jasne.

Dobrze, to ja też postaram się wytłumaczyć to łopatologicznie: No dobrze, ale jak to się ma do mojego wpisu? Mi tu nie chodzi o wywalenie Doomfista, Brigitte czy Moiry z gry dodania jakiegoś superkontrowersyjnego systemu w stylu “role queue”. Mi nawet do szczęścia nie są potrzebni nowi bohaterowie, mapy czy eventy. Ja chcę naprawienia tego co jest już w grze i jest po prostu nie fair
a naprawienie ich nie byłoby jakoś bardzo czasochłonne. Tutaj warto jeszcze raz wspomnieć o przykładzie z Sombrą a do tego dochodzą do tego liczne błędy, uproszczony matchmaking czy do niedawna bezużyteczna umiejętność teleportacji reapera. To nie są rzeczy kontrowersyjne a jedynie poprawki które właściwie nie mają efektów ubocznych.

W Overwatcha? No tak… Gram… Czasami… To coś złego? Chodzi mi o to że większość ludzi już tę grę porzuciła a jak nie to nie gra w rankedy.

No i dobrze. Ja się cieszę że Brig dostała nerfa bo teraz przynajmniej jest jakiś czas na reakcję. Chodziło mi o to że nadal Genji- i Tracermainy marudzą że nie umieją jej skontrować a Blizzard przytakuje im dla świętego spokoju.

To nie jest wyciąganie z kontekstu. Są dwa rodzaje zmian które już przetoczyłem. Chociaż przyznaję że przesadziłem z tym czytaniem ze zrozumieniem bo wpis nie był napisany w sposób jasny i nie oddawał tego co chciałem powiedzieć w 100%.