Nadchodzący balans overwatcha... (PTR)

jest DPSem dobrym, graj moirą ofensywnie a się przekonasz, postacie z 200hp zjada ich na śniadanie, robię nią łatwo GOLDa za damage lub kille

na angielskim forum overwatcha mocno o tym dyskutowali, także są wątpliwości

re-work by się przydał

nie sadze :l

Burzyciel - to taki flanker do przeszkadzania, mobilny bardzo, obrona własnego teamu raczej bardzo słaba

D.VA - troche DPS, mobilność dobra, obrona własnego teamu raczej słaba lub średnia

ORISA - typowy main tank pod obronę teamu

Reinhardt - typowy main tank pod obronę teamu

Wiepszu - DPS do zabijania z dobrym samoleczeniem, prawie zerowa obrona własnego teamu i mobilność również zerowa

Winston - dla mnie jest to pół-DPS do zabijania trudnych przeciwników do 200hp, ma dobrą mobilność, i na średnim poziomie może team ochronić

Zaria - taka hybryda średni tank i średni DPS, zero mobilności, nadrabia mocno ultem

Dlatego dyskusja z tobą jest pozbawiona sensu nie interesuje mnie jaka masz range twoja wiedza o grze a ta jest istota jest na poziomie brazu i to są fakty które sam potwierdzasz.

Moira jest Healerem ba najlepszym z całej gry jesli chodzi o cyferki najszybciej postawi cały team do pionu po tym jak zostaną obici nie da się nią robić 2 rzeczy na raz, albo dps a nie jest to jej mocna strona, albo heal wiec jesli nia dpsujesz to ty ciągniesz swoj team na dno, medalami gry nie wygrasz nic ci nie daja 4-5 zlot skoro dalej po meczu masz napis porażka

Jak napisałem, masz wiedze na poziomie brazu wiec cie doinformuje tą sama informacje znajdziesz na zagranicznych stronach odnosnie OW oraz od stremerów czy pro graczy.

Main tank TO Rein, Orisa i Winston
Off tank TO Zaria D.va, Hog i Chomik
A to ze jako tako rola off tanka nie jest sprecyzowana co ma konkretnie robić to tu jest wolne pole chociaż cała czwórka może peelowac na ten przykład mimo ze D.va będzie to robić najlepiej to reszta tez może

Main Heal Moira, Łaska i Anna ( być może Baptiste ciężko to jeszcze tak w 100% określić ale wyrobił by chyba )
Off Heal Lucio, Zen i Bagieta
Tu również rola off heal nie jest jasno określona ich rola to bardziej nadawanie konkretnego utility i tu jest problem który opisałem wczesniej, świetnie się nadaje do tego anka ale ona ma przy okazji za duzo heala i pełni podwójna funkcje a tak być nie powinno.

Nagrałem filmik świeżo po Twoim komentarzu , zobacz sobie jak moirą DePeSuje świetnie z całkiem przyzwoitym healem (przy okazji lecząc)

I to co pisałem na początku m.in widać przewagę ultów genjiego, i oczywiście replay genjiego na końcu bo jak by inaczej… TAK JEST co drugi mecz genji ze swoim mieczem robi najlepsze zagrania (to nie jest przypadek).

Naturalnie mój team nie zrozumiał że będą grał moirą tylko jako DPS i wybrali jednego main medyka, szkoda bo byśmy wygrali ten mecz gdyby było 3x medyków ( w tym ja jako jedyny DPS-healer)

To nie jest kwestia tego, iż twój team nie zrozumiał, ze będziesz grał moira TYLKO jako dps… problem jest to, ze jesteś głupi, żeby nie powiedzieć ułomny skoro grasz nią jako dps. Tobie wydaje, ze jak masz gold dmg i kille moira to robisz robotę… co za pajac.
Pamiętaj o jednym: w ÓW wystarczy, ze zadajesz wrogowi minimalne obrażenia i już przy jego zgonie dostajesz eliminacje.
Banalny przykład na twoim poziomie: wrzucasz kule w team przeciwników, zadajesz w sumie 120 obrażeń (średnio po 20 na wroga), czyli oczywistym jest ze nie robisz nic, ale następnie dva bomb zalicza team kill i ty tez dostaniesz 6 eliminacji, mini tego, ze nic nie zrobiłeś…
Generalnie żałuje ze w drużynie przeciwnej nie miewam takich idiotów którzy grają moira jako dps, ponieważ miałbym insta win:)
Kolejna rzecz która umyka twojej ociężałości umysłowej: moira wszystko co robi… robi pod medale. Tylko leczy i zadaje dmg mały, ale jednocześnie może to robić przeciwko 6 wrogom. Ana ma sleep dart - coś co w grze zrobi więcej niż cała moira, ale… nie wpływa to na medale. Podobnie babtiste z polem nieśmiertelności, pancerz brigiy, rozdarcie żeńska, speed lucka i dmg boost łaski. Każda z tych postaci ma unikalne umiejetnosci wsparcia podczas gdy moira… tylko leczy i zadaje obrażenia.
To, ze ty masz nią gold kill i dmg świadczy tylko o tym, ze nie robisz nią tego, co robić powinieneś, do tego kompletnie nie rozumiesz gry. Największa zagadka jest dla mnie to, jak taki umysłowy beton dobił do platyny:D

Dramat jak się czyta to co piszecie w tym temacie, więc aby rozwiać wątpliwości:

  1. Moira jest SUPPORTEM, więc z góry jej rola polega na LECZENIU swojej drużyny a nie robieniu damage’a na drużynie przeciwnej (oprócz konieczności obrony własnej + naładowania paska leczenia).
    Kto używa Moiry jako DPS’a jest zacofany z Game Sensem i nie rozumie mechaniki gry.

  2. Medale NIC NIE ZNACZĄ.
    Jeśli chwalisz się, że Moirą masz 5 złotych medali a przy tym twoja drużyna pada jak muchy, to z góry można zaznaczyć kto jest problemem w tej drużynie i kto zbierze najwięcej raportów za Sabotowanie Rozgrywki.
    Jak zaznaczyli koledzy u góry, nawet jak zrobisz 1HP damage’a na wrogu a ktoś inny go dobije to i tak OBOJE dostaniecie Fraga za zabójstwo przeciwnika.

  3. Podział ról poszczególnych bohaterów (tutaj w zależności od umiejętności niektórych osób nie wszyscy muszą się z tym zgadzać).

  • Main Support:
    Mercy, Lucio, Baptiste (może tak się stać)
  • Off Support:
    Ana, Moira, Zenyatta

Brigitte kwalifikuje się bardziej pomiędzy tymi rolami, gdyż robi zbyt mało heala na Main Supporta a zarazem posiada dużo umiejętności CC.

  • Main Tank:
    Reinhardt, Orisa, Winston, Hammond (TAK mimo, że nie ma tarczy jest Main Tankiem)
  • Off Tank
    D.Va, Roadhog, Zarya

Lucio main support? Ana i moira off support? Serio?

1 polubienie

No dobra, chyba nie trollujesz jednak. Albo jednak trollujesz. Na pewno smurfem nie jesteś bo widać to po tym jak kontrolujesz kursor czy postać samą w sobie.

Powiem ci, że jesteś chyba jedynym powodem dla którego przegraliście ten mecz. Ponieważ nie tylko grasz moirą jako dpsem, ale też grasz nią raczej słabo. Nie czuję się autorytetem w dziedzinie moirowania, ale:

  • włącz killfeed. Nie wiem czy wyłączyłeś go by nie widzieć towarzyszy z drużyny, którzy giną bez leczenia czy poprostu wolisz mieć “czysty ekran”
  • używasz blinka ofensywnie, zginąłeś parę razy tylko dlatego. To jest twój mechanizm ucieczki, a ty go używasz by zbliżyć się do wroga do którego tak naprawdę nie potrzebujesz się zbliżać.
  • wdajesz się w pojedynki z postaciami brylującymi na bliski dystans, torbjorn lub reaper… nawet udaje ci się do reinharda podlatywać
  • Kiedy leczysz wylewasz większość swojego zbiornika i to poza walką gdzie tapowanie jest bardziej efektywne kosztowo. Nie czujesz tego jednak bo w walce właściwie nie leczysz więc nie brakuje ci leczenie w krytycznych momentach :smiley:
  • Nie wiem czy wiesz jakie są twoje potencjalne obrażenia, ale próbujesz zabijać leczone postacie. Każda forma leczenia przebija twoje obrażenia.
  • Wysyłając losowe dmg balle w środek wrogiej drużyny to ładowanie ultów supportów przeciwnika. Posyłałeś ich tak dużo, że półtora nano jest raczej na ciebie. Dmg ball ma tylko sens gdy wiesz, że przeciwnik zginie od niego lub chcesz krytycznie naładować ulta… choć moira ładuje go tak łatwo, że nie jest to problem.

Serio jesteśmy w tej samej randzę… szkoda, że przez forum nie da się dać avoida…

4 polubienia

Można się jedynie podpisać pod stwierdzeniami, że medale nic nie znaczą. Kompletnie, można zabijać, stojąc pod respem przeciwnika i nie pchając przy tym wózka. To jak w meczach piłki nożnej, posiadanie piłki 90% - co z tego ostatecznie decyduje to, kto strzeli więcej bramek.

Lucio main supoport? He?

PS: Zobaczyłem kilka minut tego filmiku grania Moirą… Najpierw łapanie killa na Gengu. Zostawiasz drużynę, wiesz, że Genji pobiegł po apteczkę, więc bedzię full hp. Mimo to lecisz za nim, z szansą na przeżycie 50/50. Udało się, zabiłeś dwóch. Gratulacje, innym razem byś padł, drużyna zostaje bez healera. W kolejnej akcji, kiedy drużyna się bije (słychać jak reaper odpala ulta a po nim rein) Ty łapiesz kille pod respem, zamiast leczyć… Sry, ale to są typowo brązowe zagrywki. GG WP.

podobnie jak Zenyatta jest supportem a służy głownie do mordowania, moira wydaję mi się że ma większy potencjał w tej dziedzinie

jesteś szalony

xD

to się zdecyduj,
gram na wysokiej prędkości myszki ma to swoje plusy jak i minusy w różnych sytuacjach.

poinformowałem team na początku że będe DPSował morią, nie dostosowali się, wybrali jednego supporta, to ich wina.

nie jestem mainem moiry nawet nie wiem czy przegrałem nią 24h, a łatwo się nią goldy nabija

bez killfeedów jest więcej miejsca na widoku, z resztą TAB’em widzę kto zdechł…

przeważnie jest to zagranie skutecznie (przy najmniej na rangach do 2700)

Napełnianie ulta też jest częścią gry

być może masz rację, ale tak jak wyżej mój ult też się ładuje…

…nie jestem mainem moiry, m.in:

  • mainuję:

bastiona, łaskę, mei, orise, sombre, symetrię, torbjorna, winstona, soldier76

  • trochę ogarniam:

lucio, moirą, dvą, reinhardem, farą, żniwiarzem, brigitte

  • słabo gram:

junkratem, zenyatta, zarią, wiepszem, wdową, smugą, doomfist, mccree, hanzo, genji, burzyciel, baptiste, ashe, ana

to lepiej zabić dwóch, nic leczyć jednego z teamu, często się to zdarza (przy najmniej na tych rangach)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Co do MEDALI każdy się wypowiada od lat że nic nie znaczą, to dlaczego one w dalszym ciągu są w grze? to może zróbcie w końcu temat z propozycją zmiany mechaniki przyznawania medali? zamiast narzekać że NIC nie dają.

Niestety nie, przynajmniej nie na tym etapie meczu w tym trybie. Jeśli Ty zabijesz dwóch, a padnie jeden istotny dla obrony champ (np. Rein, inny supp), to dla atakujących jest to lepsza wymiana, przecież mają oni znacznie bliżej do punktu. Zanim wróci Rein, zespół atakujący może wykonywać kolejny szturm. Powinieneś stać za linią obrony i pilnować Reina czy kogoś innego kluczowego z punktu widzenia drużyny/meczu.

https://cdn.discordapp.com/attachments/484007710346444820/585963567761850369/unknown.png

no masz racje, moira tylko sie do bicia nadaje (Oaza QUICKPLAY!!!)

reszty twoich szalonych teorii obalać mi sie nie chce, bo to nie ma sensu, widać ze masz za mało doświadczenia. Nabierz go a możemy podyskutować, tylko tym razem poważnie, bez teorii równych lechitom i płaskoziemcom.