Ogromny problem z Overwatchem na PS4

Nigdy dotąd nie narzekałem na optymalizacje Overwatch’a…

Wraz z patchem wprowadzającym resztki z obiadu sprzed paru lat, (moim zdaniem) zepsuła się optymalizacja na PS4. Przed tym czymś co próbuje naśladować eventy w grach, Overek działał - jak na standardy konsolowe - wyśmienicie, nie doznawałem żadnych ścinek itp.

Jednak wszedłem sobie wczoraj po 20 na Overwatch’a, sprawdzić jak te nasze resztki odgrzewanego kotlecika się trzymają - doszedłem do wniosku że tragicznie.
W środku teamfightu gra zaczęła tak potwornie ścinać, że nie dało się grać.
Pierwsza myśl - lagi. Co prawda nie miotało mną na lewo i prawo jak to przy lagach bywa. Po meczu sprawdziłem internet i ku mojemu zaskoczeniu działał znakomicie!
Rozegrałem jeszcze z dwa mecze by ostatecznie przekonać się że nie był to jednorazowy spadek optymalizacji - niestety, ścinało jescze gorzej.
Zagrałem w eventowy tryb - tam działało wszystko płynnie.

Kolejne kilka meczy zagrałem kilka minut po północy.
Za pierwszym meczykiem gra działała normalnie, kolejny meczyk - ścinało jak cholera. I tak w kółko raz ścina, raz jest dobrze.

Dla porównania zagrałem kilka innych gier multiplayerowych, tam działało wszystko w porządku .

Moje pytanie - czego może to być wina (coś nie chce mi się wierzyć że nagle w OW padła optymalizacja) i co zrobić aby takie ścinki ustąpiły?

Po zainstalowaniu ostatniego patcha mam to samo:/ spadki płynności animacji zdarzają się w różnych sytuacjach, po raz pierwszy mam taki problem z Overwatch na PS4 :frowning: a ściślej na PS4pro

PieC ma ten sam problem ,dropy fps i zatrzymanie na 0.5 sekundy .Pewnie nowy antyczit to powoduje .

Słyszałem wytłumaczenie (od TeKo, więc w miarę rzetelne źródło) że spadki fps’ów na PC’tach to skutek odtwarzania voice line’ów, używania animacji witania jak i używania czatu w grze. Nie wiem jednak jak to ma się do konsol.

Tak,to wszystko przez te przeklęte witanie i emotki, tak to ich wina, a nie tam jakieś aktualizacje, które przymulają Ci dysk twardy…

Jezu ludzie jak tak dalej będzie to Ov będzie więcej ważył niż GTA V. A zamiast gtx 660 będzie trzeba gtx1060 do spełnienia tych normalnych wymagań.

Widać światełko w tunelu: