Overwatch 2 czyli o co chodzi?

Wiadomo, że spekuluje się od pewnego czasu, że Blizzard na najbliższym Blizconie ma zaprezentować “Overwatch 2”. Można tutaj się zastanawiać czym tak właściwie Overwatch 2 jest?

Pojawiły się głosy, że Overwatch 2 ma być kampanią fabularną w Świecie Overwatch. Jak wiadomo dawniej Blizzard chciał stworzyć grę o roboczej nazwie “Titan” jaka miałabyć fps’em. Projekt upadł a ostatecznie wtedy ukształtował się zamysł na Overwatch.

Teraz jednak po sukcesie hero shottera Overwatch widać, że sporo osób domaga się rozbudowania uniwersum gry jeśli chodzi o historię, ludzie też chcieliby zobaczyć kampanie fabularną i nie chodzi tu o pokonywanie fal wrogów na kilku odcinkach jak to jest w eventowych trybach. Chodzi tutaj o pełnoprawnego fps’a z konkretną fabułą.

Szczerze, nie zdziwiłbym się gdyby coś takiego powstało. Obecnie Overwatch mimo swoich problemów jest jedną z popularniejszych gier Blizzarda i można założyć, że kolejna gra w uniwersum Overwatch może przyciągnąć obecnych graczy tej produkcji, graczy jacy zrezygnowali z pewnych powodów jak i nabyć nowych graczy a co istotne, taka gra która różni się gameplayem od hero shottera może również być dobrą promocją starego Overwatch.

Jest też inna opcja, czyli wcale nie chodzi o nową grę Overwatch.
Może tu również chodzić zwyczajnie o Overwatch 2.0 czyli jakąś dużą aktualizację do gry jaka wprowadzi więcej zmian.

Możemy tylko sobie spekulować co to mogą być za zmiany, ale wiadomo, że system rankingowy powinien się zmienić i nie tylko kwestia doboru graczy, doboru roli czy walka ze smerfami i boostingiem czy trollami. Mowa tu też o monotonni. System rankingowy oferuje nam tylko trzy typy rywalizacji czyli eskorta, szturm i kontrola. To wszystko, dalej nie ma nic. Uważam, że Blizzard powinien dodać więcej opcji tego typu rywalizacji i przykładem może być nawet walka o kilka punktów na mapie i ich utrzymanie czy przejęcie wszystkich. Pomysłów może być pełno a my cały czas obecnie w Overwatch robimy to samo.

Może być to też usprawnienie systemu powtórek czyli to co już dawno było zapowiadane z tworzeniem swojego archiwum i przede wszystkim nagrywaniem całych meczy.

Można się spodziewać też jakiś masowych zmian w balansie zarówno postaci jak i map.

Dodanie nowych bohaterów czy map a także być może zupełnie nowy tryb jaki by właśnie ukierunkował się na kampanię fabularną chociaż spekuluje się też o Overwatchowym “Battle Royale”.
No i oczywiście nie można zapomnieć o elementach kosmetycznych jakich właściwie powinno wyjść więcej, bo ogrom graczy grających od premiery mają właściwie już wszystko.

Warto wspomnieć, że swego czasu Blizzard poszukiwał osób do tworzenia pojazdów, co było dość zaskakujące i już wtedy wspominano o kampanii fabularnej czy BR. Jednak jak wiadomo ponoć Blizzard zrezygnował z projektu gry FPS w uniwersum StarCrafta i można łączyć temat, że to właśnie były ogłoszenia związane z tą grą.

Tak od siebie powiem, że jeśli faktycznie by Blizzard planował jakąś wielką aktualizację jaka usprawniła by tryby, dodała nowe postacie a także wprowadziła sensowny balans, usprawniła i dodała mapy a także rozwinęła inne systemy w grze (system powtórek). To byłbym w szoku. Szczerze ta firma mnie ostatnio a właściwie przez ostatnie lata przyzwyczaiła do poczucia rozczarowania a jakby mieli spiać poślady i zrobić coś co miałoby naprawić grę jaka wszystkich frustruje jednak jednocześnie posiada grywalne elementy - to było by mega zaskoczenie.

Mniej by mnie zaskoczyła nowa gra w tym uniwersum. Bo zabieg tworzenia kampanii fabularnej jako czegoś osobnego do Overwatch jest dla Blizzarda korzystne, również finansowo. Jednak oby się nie okazało, że tu tylko chodzi o tryb BR. Taki tryb BR mógłby być dodatkiem np. do gry zw. z kampanią fabularną ale jako odrębna gra za którą być może jeszcze trzeba było by płacić… To moim zdaniem byłby strzał w stopę.

Jak wy sądzicie? Czy Overwatch 2 powstaje? a jeśli tak to czym będzie waszym zdaniem?

Wiem, założyłem temat który nie jest hejtem… Starzeje się, chociaż i tak trochę hejtu w treści dałem.

aż zdecydowałam sie odpalić kompa a nie pisać z telefonu

na początek- pojawił sie PRZECIEK ze blizz ma zaprezentować ov 2 i diablo 4 na najbliższym blizkonie

ja bym była z tym ostrożna

  • prędzej po wpadce z diablo immortal zapowiedzą diablo 4
  • nie zapowiedzą 2 gier jednoczesnie
  • ov to nadal dość świeża gra, może i między d1 a d2 było 4 lata, ale pamiętajmy ze między d2 a d3 było 13 lat (12 jezeli liczyć od dodatku LoD) a między sc1 a sc2 12 lat. troche lepiej wygląda to jak sie patrzy na wc ale ta gra rządzi sie troche innymi prawami

ale zakładając ze ov2 powstanie to w sumie chciałabym zagrać w coś takiego tylko obiawiam sie ze przed tem bym musiała wymienić komputer :V juz teraz ov nie jest tak łaskawy jak był na początku, i nie spodizewam sie tego po kolejnej odsłonie.

Też pewnie jak każda gra blizza miałby multi, to np tylko dzieki multi starcraft sie jakoś trzyma :stuck_out_tongue: i podejrzewam ze wyglądał by on jak w ov?.. hmm
a moze byłby to DLC (płatne pewnie ) do zwykłego ov pod nazwą “fabuła” po bo co robić 2x to samo multi…

co do twoich propozycji o nowe tryby- powiem tylko tak WARSZTAT, tam juz zrobili takie :stuck_out_tongue: pozwól ze nie będę sie wypowiadać co o tym mysle, juz chyba kazdy to wie

tak czy siak ja bym była ostrożna z hajpowaniem się na ov2, i wiele bym sie nie spodziewała. Już rok temu było kilka przecieków ze diablo 4 albo remake diablo 2 nic z tych rzeczy sie nie sprawdziło. Ja bym przeciekom nie ufała i czekała na blizzkon, ale też niekoniecznie na ten blizzkon jechała :stuck_out_tongue: chciałabym mieć bezpieczny telefon :stuck_out_tongue:

W sumie faktycznie, jest jeszcze jedna opcja - mobilny Overwatch :stuck_out_tongue:

1 polubienie

autorzy nie maja na myśli nowej części jak w diablo czy fifie czy innych assynach

To raczej pewne. Jeżeli jest jakaś nazwa w produkcji “Overwatch 2” to raczej jest to nazwa projektu a nie samej gry. Zwyczajnie Blizz musi pracować nad czymś związanym z Overwatch ale pod tą nazwą jak wspomniałem, może kryć się nawet jakaś duża aktualizacja/dlc jak i zupełnie nowa gra typu jakiś fps z kampanią albo battle royale.

O bogowie tylko nie battle royale

W poopexie jest spoko battleroyal

o tak w sumie, wiecie co jeszcze moze świadczym o tym ŻE BLIZZARD NIE MA NIC NOWEGO DO POWIEDZENIA? to